Чоловік спілкується з дитиною від колишньої дружини, а я її ревную – чи це нормально

Чоловік спілкується з дитиною від колишньої дружини, а я її ревную – чи це нормально

Чи не правда, дуже мило, коли в кіно показують, як сильно батьки прив'язуються до своїх дітей, особливо до дівчаток. Ця прихильність – показник, що чоловік вміє любити, здатний відчувати справжні батьківські почуття. Напевно, ти б хотіла зустріти і полюбити такого чоловіка, стати його дружиною.

Але твоя мрія здійснилася – ти вийшла заміж за людину, яка любить своїх дітей від першого шлюбу і не збирається розривати з ними стосунки. Період захоплення швидко добіг кінця, і ти часто починаєш ловити себе на думці: «коли чоловік спілкується з дитиною від першої дружини, я її ревную». Чи це нормально і що робити в такій ситуації?

Ревнощі до дитини чоловіка

Чоловік спілкується з дитиною від колишньої дружини, а я її ревную – чи це нормально

Фото автора Liza Summer: Pexels

Насамперед, давай визначимося, ревнощі це почуття, яке супроводжує багато відносин. Через нього виникають розбрати; воно провокує розлучення, зради, скандали. Часто його провокують спеціально та використовують для привернення уваги.

Як правило, в основі ревнощів лежить заздрість, прагнення мати іншу людину, бажання зробити її своєю, щоб повніше відчувати любов (хоча б тимчасово), захистити свої меркантильні інтереси, отримати вигоду. Інакше кажучи, це прояви егоїзму. Ревнощі часто асоціюється з негативом, підозрами, брудом.

Тому і переживання цього почуття щодо дітей здається чимось неприємним, що суперечить людському єству. Проте від ревнощів нікуди не втекти, і багато жінок ревнують чоловіка до дитини колишньої дружини. Чи це нормально?

Якщо ти щиро любиш чоловіка, бажаєш йому добра, не прагнеш зробити його своєю власністю, то ревнощі до його дитини можуть просто торкнутися твого серця, вколоти його і зникнути. Нічого страшного та протиприродного в цьому немає. Використовуючи мудрість, ти зможеш підтримувати мирні стосунки та кохання незалежно від колишньої родини чоловіка.

Складніше, якщо з ревнощами впоратися не виходить, ти прислухаєшся до темних почуттів, забуваєш про добро, кохання, взаєморозуміння і взаємодопомогу, починаєш ненавидіти дітей чоловіка від колишньої дружини, а заразом і його самого. Таке ставлення дуже скоро призведе до конфліктів та, можливо, розлучення. Звичайно, нічого нормального в тому, щоби так ревнувати чоловіка немає, і з цим треба щось робити.

Причини ревнощів до дитини чоловіка

Основна причина, чому ти ревнуєш дружина до дітей від колишньої дружини, пов'язана з егоїзмом, спробою убезпечити себе, свою сім'ю та дитину.

Виникає ревнощі у таких ситуаціях:

 • Чоловік проводить багато часу з дітьми від першого шлюбу.

Можливо, це всього 1-2 години на суботу, але тобі і це здається занадто. Адже саме на цей час ти хотіла запланувати подорож до магазину, до мами, на турбазу. Навіть якщо такий збіг трапляється рідко, у твоїй пам'яті відкладаються дискомфорт, невдоволення та агресивність від неможливості досягти бажаного.

Одного разу, коли вкотре твій коханий відмовляється їхати на пляж або кататися на лижах, ти вибухаєш, вважаючи, що тебе більше не люблять, і всі почуття, ресурси чоловіка йдуть на чужих для тебе дітей.

 • Чоловік витрачає надто багато грошей на дитину колишньої дружини.

Оплачує курси, репетиторів, купує одяг, дає гроші на шкільні екскурсії, спортивні подорожі. Навряд чи ти думала, скільки він витрачає і скільки все коштує. Ти тільки чуєш, що треба заплатити, і зосереджуєшся на витратах. Через те, що вони йдуть не на тебе, ти не відчуваєш для себе користі.

Мало того, коли тобі самій потрібні гроші, чуєш від чоловіка, що їх мало чи ні. Через ці дві причини виникає суб'єктивне відчуття, що всі гроші йдуть тільки на дитину від колишньої дружини.

Чоловік спілкується з дитиною від колишньої дружини, а я її ревную – чи це нормально

Я ревную чоловіка до дітей від першого шлюбу. Що зі мною не так?

 • Чоловік захоплюється своїми дітьми більш активно, ніж потрібно.

Розповідає про їхні успіхи, плани, тобто, як тобі здається, бере участь у їхньому житті без тебе, витрачає енергію, силу, кохання на інших людей, обділяючи увагою тебе.

 • Приймає дзвінки від дітей будь-коли, навіть коли розмовляє з тобою.

З часом тебе це починає дратувати. Виникає відчуття, що ти не така важлива для нього, як вони.

 • Спілкуючись із дітьми, чоловік зустрічається з колишньою дружиною.

Ти можеш сприймати це як ризик для ваших стосунків – раптом він зрозуміє, що все ще любить її та вирішить повернутись.

 • Коли бачиш чоловіка з чужою дитиною, можливо, тобі здається, що ти – злодій.

Це почуття потрібно скоріше вбити, а найкращий спосіб – агресія на когось слабшого, що вдягається в ревнощі.

 • Чоловік не може проводити багато часу з вашими спільними дітьми – то він зайнятий, то немає грошей.

Це лише загострює ситуацію, коли для дитини від колишньої дружини час вона може викроїти. Здається, що твоїх дітлахів він любить менше.

 • У тебе немає глибоких інтересів, хобі, в чому б ти могла реалізувати себе, стати щасливою.

На цьому тлі ти обмежуєш чоловіка, його почуття, починаєш ревнувати.

Як бачиш, найчастіше причини для ревнощів – суб'єктивні. Ти сприймаєш спілкування з дітьми як загрозу для себе та твоєї родини.

Як впоратися з ревнощами

Найвірніший спосіб перестати ревнувати чоловіка – прийняти його дитину. Діти не винні у стосунках дорослих. Він виросте гармонійною особистістю, тільки якщо отримуватиме повноцінну увагу обох батьків їхня любов.

Що робити, якщо ревнуєш до дитини чоловіка від колишньої дружини:

 • Спробуй якщо не полюбити дитину, то хоча б прийняти її.

Разом із чоловіком гуляй із ним, бери у поїздки, запрошуй у гості.

 • Якщо у вас із чоловіком є спільні діти, намагайся, щоб вони грали разом.

Якщо різниця у віці велика, нехай старші дбають про малюків – читають казки, малюють, ліплять.

 • Якщо з дитиною від колишнього чоловіка не вдається налагодити контакт, спробуй усвідомити обов'язки чоловіка перед ним і ситуацію, що склалася.

Дітям потрібно давати кохання, увагу, турботу. Без цього вони перетворюються на тривожних невдах, ігроманів з купою комплексів та страхів. Можна кинути дитину на матір, але уяви себе на її місці – їй потрібно працювати, заробляти, постійно дбати про дітей та якось підтримувати своє здоров'я. На все просто не вистачить сил та часу. І як би негативно ти до неї не ставилася, вона теж людина і потребує допомоги.

 • Обговори з чоловіком, скільки часу він витрачатиме на дитину.

Нехай це зобов'язання постійно виконується. При цьому будь дорослою, не переходь на дитячу позицію і не змушуй її своїми діями переносити зустрічі з дитиною чи скорочувати їх. Візьми важливість факту спілкування чоловіка з дітьми і нехай це стане одним з основних принципів вашого життя.

 • Вирішіть, яка частина бюджету йтиме на його дитину.

Плануйте витрати. Якщо з'являться термінові витрати, не уникай їх обговорення. Важливо, щоб обидві сторони були з ними згодні, тоді грошове питання перестане бути каменем спотикання.

 • Знайди хобі, займися улюбленою справою.

Це заповнить твоє життя. Ти реалізовуватимеш себе, радітимеш життю, захоплюватимеш за собою інших людей. В результаті послабиш контроль над чоловіком та його стосунками з дітьми.

Щоб відносини між людьми були гармонійними, всі спірні питання потрібно обговорювати і досягати згоди. Усвідомлення та прийняття ситуації, навіть такої, коли ти починаєш ревнувати свого чоловіка до його дітей, – ключ до порозуміння.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua