Стадії розвитку відносин між чоловіком та жінкою та їх завдання

Стадії розвитку відносин між чоловіком та жінкою та їх завдання

Всі ми мріємо бути щасливими та насолоджуватися взаємини з нашим обранцем все життя. Часом нам здається, що це залежить від долі, збігу обставин чи ще якихось факторів. Щоправда, це має бути лише частково. Наше життя більшою мірою залежить від нас.

Як ми сприймаємо стосунки

Стадії розвитку відносин між чоловіком та жінкою та їх завдання

Фото автора Mikhail Nilov: Pexels

Багато хто впевнений, що кохання народжується відразу, як зустрічаєш на своєму шляху людину. Вони вірять, що коли відносини починаються бурхливо та емоційно, то вони приречені на довговічність та міцність. Однак це зовсім не залежить від того, що люди відчувають на початку стосунків.

Насправді кохання з'являється набагато пізніше і залежить від готовності двох людей пройти ряд стадій, які далеко не завжди характеризуються позитивними та позитивними почуттями, відчуттями, подіями. Наші помилкові установки та переконання занурюють нас у невірну реальність, де складно вибудовувати адекватні тривалі стосунки.

Нам простіше обірвати зв'язки та прихильності, ніж розібратися в їх структурі, та на основі отриманих знань, діяти більш раціонально та правильно.

Тож у чому секрет довгих і міцних взаємин? Попробуймо розібратися разом.

7 стадій розвитку відносин

Для того, щоб союз між чоловіком і жінкою був міцним, для початку варто розібратися в тому, які стадії проходять усі відносини без винятку. Це допоможе усвідомити, що всі ваші кризи, нерозуміння, відчуття неможливості подолати труднощі; лише період, який варто пережити.

Стадії розвитку відносин чоловіка та жінки:

  • Закоханість.

Перша стадія – закоханість. Саме її ми, як правило, вже помилково відносимо до «істиної» любові. Однак це ще далеко не кохання. Такий період найчастіше називають цукерково-букетним. Момент, коли двом людям добре та комфортно один з одним.

В обох є потреба якнайбільше часу бути разом, вони насолоджуються суспільством один одного. Партнер у цей період бачиться ідеальним та досконалим. Усі його негативні риси та якості або непомітні, або залучають не менше позитивних.

У разі виникнення складнощів і непорозуміння, парі легко знайти баланс, адже вони готові йти на будь-які компроміси, аби бути поруч. Та й конфліктних ситуацій виникає не так багато, адже партнери намагаються уникати їх та згладити.

  • Пересичення.

На цьому етапі гормони «стихають», погляд стає тверезішим, і партнер починає виглядати більш реалістично. Кожен починає помічати в іншому, крім позитивних якостей, негативні риси. Наче пелена спадає з очей.

Постійне перебування поруч із обранцем на попередньому етапі призводить до того, що партнери настільки насичуються суспільством один одного, що на цьому етапі така потреба йде на другий план. Їм уже не хочеться стільки часу проводити разом.

Відносини здатні перетікати з романтичних, більш звичайні і рутинні. Вже немає такої палкості, пристрасті, бажання постійно дивувати. Стадія характеризується невеликими недомовками та претензіями, а буває, протікає спокійно та рівно.

Стадії розвитку відносин між чоловіком та жінкою та їх завдання

7 стадій розвитку відносин

  • Огида.

Так, справді огида – один з етапів на шляху до кохання, який доводиться пройти кожній парі, яка має тривалі стосунки. На цій стадії партнери починають помічати різницю характерів, поглядів життя, позицій і принципів.

Їх дратують деякі риси партнера, тому виникають конфлікти. Переваги ж переходять у ранг буденності, їх перестають помічати. Виходячи з цього, з'являється думка, переробити обранця, змінити його погляди і зробити їх схожими своїм.

Стадія характеризується великою кількістю конфліктів, сварок. Вона вкрай емоційна та сповнена негативу. Не всі справляються зі складностями, що склалися. Дуже багато розлучень відбувається на цьому етапі.

Пов'язано це з невиправданими мріями та планами. Розчарування – основне почуття, яке супроводжує людей у такий період. Огида – вже пік тих негативних емоцій, які опановують партнерів.

  • Терпіння.

Якщо партнери все ж таки не розлучаються, а готові йти разом далі, вони вступають на нову стадію. Вона полягає в тому, що пара намагається знайти компроміси у конфліктних ситуаціях, вибудовують шляхи примирення та якоюсь мірою навіть смирення.

Приходить розуміння, що змінити партнера не виходить, та й сенсу в цьому немає. Обидва готові звикнути до моментів, які не подобаються і вчаться приймати один одного такими, якими вони є насправді.

Сварки трапляються рідше, більший акцент йде на спробу зберегти мир та спокій у сімейному житті. Гнучкість і бажання бути разом дозволяють парі відчути, що вони здатні домовлятися та чути одне одного. Отже, здатні долати складності спільно.

  • Служіння.

Примирившись із багатьма моментами, пара вже готова до нового етапу стосунків. У партнерів виникає бажання постійно тішити одне одного. Засноване це бажання на тому, що стосунки набувають рис шанування та подяки.

Цю стадію ще називають стадією служіння. Партнери справді готові служити один одному, намагаються допомогти та підтримати. Обидва починають виявляти повагу до обранця, вони вдячні за те, що зберегли свої стосунки.

Подружжя на той час розподілило обов'язки і тепер із задоволенням виконує їх, знаючи, що тепер відносини – це спільна мета, до якої вони рухаються спільно. Почуття обов'язку вже сповнене приємнішим змістом.

  • Дружби.

Бажання служити здатне, перерости в тепліші взаємини, які називаються дружбою. І справді, наступний етап з права, можливо, назвати дружбою. Його основа – глибока повага до партнера, яка сповнена почуттям вдячності та поваги.

Виникає прихильність платонічного характеру, партнерам комфортно та тепло перебувати один з одним. Вони цінують ці почуття та всіляко намагаються зберегти цю гармонію. Підтримка і допомога обранцю стоїть на чолі.

  • Любов.

Нарешті, подолавши всі попередні етапи, почуття та відносини плавно переходять у довгоочікуване кохання. Відносини наповнюються, крім поваги, станом непорушності. Союз воістину стає міцним і сповненим теплих почуттів.

Досягши цього етапу, кожен упевнений у партнері як у самому собі. Їх зв'язок набуває пут, які зміцнюють відносини з кожним днем. Однак це зовсім не каже, що розвиток стосунків закінчується. Навіть на такому міцному етапі трапляються кризи та непорозуміння.

Як справлятися зі складнощами у відносинах та зберегти кохання

Не важливо, який етап відносин проходить ваша пара сьогодні, варто завжди пам'ятати, що ви вибрали одне одного не так. Якщо зникло порозуміння і, здається, що все дуже складно, сконцентруйтеся на позитивних рисах один одного, згадайте початок відносин.

Завжди варто усвідомлювати, що за чорною смугою обов'язково настає світанок. Так само і з стосунками. Допустимо, вам здається, що ви не здатні подолати стадію огиди: вам складно прийняти один одного, ви не знаєте, як вчинити.

Коли ви розумієте, що період непростий і визнаєте це, вам буде легше шукати вихід. Вам уже не здаватиметься, що партнер – погана людина. Ви ґрунтуватиметеся на тому, що зараз тимчасово у вашої пари складності.

А для того, щоб не втратити нитку, яка пов'язує вас, вам варто багато говорити, навіть якщо це проблемні моменти. Люди, які вміють розмовляти, а також чути один одного, здатні вирішити будь-які недомовки і пройти через будь-які випробування.

Повага до свого вибору, відповідальність, теплота, розуміння, терпіння; а також бажання бути разом – творять чудеса. І хоча останнім часом довговічних шлюбів не так багато, ви зможете зберегти ваші стосунки, якщо обидва дуже цього захочете.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua