Як поводитися спокійно під час сварки

Як поводитися спокійно під час сварки

Милі лаються – тільки тішаться. Яке враження справляє ця фраза? Перед очима з'являється образ карикатурних персонажів із мультфільму, де Василіса ганяється зі качалкою за Іваном-дурнем. Фактично ж, від приказки віє чимось поблажливо-знецінюючим.

Чи так легко ми насправді ставимося до сварок із коханим чоловіком? Як вчинити, щоб швидше помиритись?

Звідки беруться сварки?

Як поводитися спокійно під час сварки

Фото автора PNW Production: Pexels

Сварка – неприємний компонент відносин, уникнути якого часто буває неможливо. Образа, образи, закиди, а ще – вторинні вигоди. Конфлікти «струшують» рутину, вносять особливу перчинку у відносини та стають додатковим приводом для зустрічі з подругою.

Ключова причина сварок між чоловіком та жінкою – ми не розуміємо та не приймаємо емоційної природи один одного. Вчасно не замовкаємо, щоби дати почуттям заспокоїтися. Навпаки, входимо в кураж і намагаємося «вдарити» болючіше, самі себе накручуємо.

Через природну емоційність жінкам часто буває необхідно з'ясувати все «тут і зараз». Чоловікові ж потрібен час подумати – зараз у нього немає відповіді. І вимога зараз викласти правду-матку тільки підливає масла у вогонь.

Яскраво виражений темперамент диктує нам лінію поведінки, позбавлену гнучкості. Тоді сварка перетворюється на скандал, загасити який дуже складно. Лють, бажання сперечатися запекло штовхають у жерло конфлікту і змушують забути, про що ви взагалі говорили.

Причини сварок

Для того, щоб усунути ключову причину сварок, потрібна довга і кропітка робота над собою та над стосунками. Але сварка – сварка. Для того, щоб у стані війни діяти ефективно, варто спочатку розібратися в офіційних версіях причин розбрату.

  • Незадовільний фізичний стан.

Нестача сну, хвороба, втома від важкої фізичної праці можуть змусити вередувати. Одне неправильне слово чи дію – і на співрозмовника вже летить лавина негативу.

  • Нерозуміння.

Мав на увазі одне, сказав – інше, “не так” подивився

  • Невміння спілкуватися.

Як поводитися спокійно під час сварки

7 правил сварки, яка зміцнює відносини

Одна з найпоширеніших причин сварки. Людина має звичку ставити запитання або озвучувати невдоволення у вигляді претензій. Хотів відповіді? Отримай взаємні закиди та звинувачення! Також приводом для сварки може стати очікування на виконання вимог, які не були озвучені.

  • Бажання отримати увагу чи вигоду.

Причина близька до попередньої. «Він захоче помиритися і купить мені квіти»/ «Посварилися – вечір звільнився. Іду на футбол».

  • Бажання образити.

Свого роду помста за будь-яку дію/бездіяльність. “Я з тобою посварюся, і тобі буде погано”.

Що відбувається у сварці?

Перше, що відбувається у сварці – раптовий напад. На рівному місці в лоб летить претензія або фраза, що виражає невдоволення. Включається самозахист, і перше, що хочеться зробити – негайно «вдарити» у відповідь. На цій стадії сварку можна погасити, не давши емоціям розгулятися.

Один із варіантів – вирішити проблему на місці. Можна спокійним голосом перепитати, що не так і уточнити, чого саме від тебе чекають. Тільки не включай «тон психіатра» — кажи в міру серйозно та доброзичливо.

Якщо момент втрачено, настає стадія взаємного обміну претензіями на підвищених тонах. Домовитись на цьому етапі вже набагато складніше. Найпростіший вихід – зізнатися, що емоції беруть гору над здоровим глуздом, запропонувати поговорити пізніше і розійтися по різних кімнатах.

Далі, у гіршому сценарії, слідує неконструктивна критика та обмін образами. Ви вже відхиляєтеся від теми сварки, даєте один одному грубі оцінки. Мета – змусити співрозмовника капітулювати. Заборонений прийом – звинувачення у тому, чого не було/ще не сталося.

І ось причина у сварці вже не фігурує. Висловлюються всі претензії, що накопичилися за час стосунків. У хід йде нагадування старих образ. В результаті хтось із вас не витримує і ставить сварку на паузу.

Як поводитися у сварці з чоловіком?

Розуміючи причини сварки, простіше вибрати відповідну модель поведінки. Наприклад, якщо ви посварилися, тому що хтось із вас втомився, не виспався або просто на стресі, вибачень буде цілком достатньо. Краще, якщо ви вживете додаткових заходів і обговорите, як надалі уникати таких неприємностей.

Сваритеся, бо не вмієте спілкуватися? Для примирення достатньо прохання про прощення та визнання причин конфлікту. Щоб уникати сварок на цьому ґрунті, доведеться навчитися розмовляти ввічливо та м'яко.

Причина сімейних скандалів – незадоволені бажання? Візьміть на озброєння правило: прямо говорити про те, чого хочеться що не влаштовує. Фразу “Він розуміє мене з півслова” залиш актрисам у серіалах. Кохання любов'ю, але читати чужі думки ніхто не зобов'язаний.

Вийти з конфлікту, викликаного непорозумінням, можна лише усунувши це непорозуміння. Інакше сварка просто перейде у мляву фазу. Поясніть один одному свою позицію, поставте прояснюючі питання. Корисно буде завести звичку перепитувати, щоб уникати неправильних тлумачень.

Популярна помилка – продовжувати шукати винного, коли прийшли миритися. Тут важливо зрозуміти, навіщо вам знати, хто з вас неправий більше? Чи є потреба вішати цей ярлик? Чи допоможе пошук винного налагодити стосунки?

Ще один сценарій поведінки – вибачатися, не розуміючи, за що. Бажання першим зробити крок назустріч, безумовно, викликає повагу. Але наскільки стійким буде таке перемир'я? Чи не стане така поведінка приводом для маніпуляцій із боку партнера?

Як не варто поводитися у сварці з чоловіком?

Давай подивимося на проблему сварок у стосунках з іншого боку. Так, це негативна подія. Але якщо сварка все одно сталася, чому б не спробувати винести максимум користі? Наприклад, засвоїти, як чинити під час сварки точно не варто.

  • “Сніжна королева”.

Коли ти зрозумієш, що готова до примирення, не треба карати кривдника тотальним ігнором – може бути засвоєний неправильний урок. Наприклад, чоловік подумає, що ти – самозакохана егоїстка, яка чекає на його приниження.

  • “Проїхали”.

Завжди обговорюйте сварку. Якщо посварилися, то є якась проблема. Просто помиритися – перенести конфлікт із цього приводу на «потім».

  • “Все про все”.

“Вічно ти робиш …”, “Ти ніколи …”. Своє невдоволення краще висловлювати чітко, наводячи конкретні аргументи.

  • «Помста – страва, яку подають з гарячого».

Якщо мета – поглибити прірву між вами – дій!

  • «Пропала з радарів»

Не заходити в соцмережі, вимкнути телефон, не прийти додому ночувати – отже – не дбати про його почуття. Так, ви посварилися. Але кохати одне одного не перестали! Навіщо змушувати чоловіка відчувати занепокоєння за твоє життя?

У сварці, перед грубої критики навіть найсильніші дорослі стають беззахисними дітьми. Конструктиву немає – є лише біль та бажання забитися у кут. Свої думки можна піднести співрозмовнику шанобливо, як подають пальта. А не жбурлятися претензіями, як брудом.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua