Побачити веселку: які прикмети та забобони пов'язані з семибарвною дугою в небі

Одне з найкрасивіших і казкових природних явищ породило багато різних прикмет та забобонів. Розповідаємо про деякі з них.

Побачити веселку: які прикмети та забобони пов'язані з семибарвною дугою в небі

Веселка – одне з найкрасивіших природних явищ. Вона захоплює дітей та дорослих. Як і іншим дарам природи, їй присвячено багато прикмет та забобонів. З нашої статті ти дізнаєшся про деякі з них, а також про те, що вони обіцяють.

Легенди та повір'я

У Біблії веселка пов'язана з розповіддю про Потопу — коли Ной побудував ковчег, на якому зібрав живих істот і тим самим врятував їх від страшної повені. З цієї причини на багатьох релігійних картинах Бога зображують, або сидячи на семицвіті, або під ним.

Також у різних народів існують інші повір'я, пов'язані з семикольоровою дугою в небі. Ось деякі з них.

 • Слов'янські язичники вважали її прапором перемоги Перуна над нечистою силою. Вона була символом родючості.
 • Згідно з ірландськими легендами, якщо знайти кінець дуги, можна виявити скарб, який сховали маленькі лепрекони.
 • У скандинавських народів вона символізувала міст, що поєднує світ смертних та богів. Тому людина, яка її побачила, вважала, що незабаром вона має перейти в інший світ. Якщо зараз таке значення несе негативне значення, то для скандинавського народу це означало особливе благословення.
 • У болгарському фольклорі веселка була довгоочікуваним гостем. Її довга відсутність означала гнів вищих зусиль і природні катаклізми.
 • Стародавні греки вважали, що семицвіття – це прояв прекрасної богині Іріди.

Забобони про веселку по порах року

Побачити веселку: які прикмети та забобони пов'язані з семибарвною дугою в небі Джерело: Unsplash (@yulia_gadalina)

Зима

У цей час року веселка — рідкісне явище. Тому з ним пов'язані дві основні прикмети. Згідно з першою, різнокольорова дуга – ознака довгих та холодних зимових місяців. Друга прикмета вже більше відноситься до самої людини, яка побачила її. Цей сприятливий знак обіцяє йому щастя, матеріальний достаток, міцне кохання. Очевидець такого природного явища може без страху розпочинати нові справи.

Осінь

Восени веселка на небі обіцяє людині позитивне вирішення важливих для неї справ. Побачена у листопаді чи жовтні – ознака швидкого потепління.

Весна та літо

 • Весняна веселка говорить про боротьбу між добрими та злими силами, в якій перемагає світло. Найбільше виділяли квітневі семицвіття — вони означали, що холодів не буде. Для наших предків це було важливо, оскільки вони могли розпочинати висадку сільськогосподарських культур.
 • Влітку дуга на небі – добрий знак для кожного, хто його побачив. Жодного негативного контексту в неї немає.

Що означає подвійна (потрійна) веселка

Побачити веселку: які прикмети та забобони пов'язані з семибарвною дугою в небі Джерело: Unsplash (@typhainebraz)

Іноді після дощу у небі з'являється не одна, а дві чи три різнокольорові дуги.

 • Подвійна – добрий знак. Символ того, що у твоєму житті розпочнеться біла смуга, яка порадує своєю тривалістю. У цей період можна планувати важливі проекти та вибудовувати особисті стосунки.
 • Потрійна — ще рідкісне явище. Вона обіцяє велике багатство, здійснення таємних бажань. Побачивши таку красу, потрібно обов'язково загадати щось особливе і чекати на втілення мрій.

Якщо веселку бачить жінка

Побачити веселку: які прикмети та забобони пов'язані з семибарвною дугою в небі Джерело: Unsplash (@majestical_jasmin)

Жінкам веселка несе лише добрий сенс. У поодиноких випадках вона може стати попередженням. Залежно від віку, трактування явища змінюється.

 • Для молодої дівчини — провісник швидкої закоханості, яка переросте у серйозні та міцні стосунки.
 • Заміжня жінка без дітей може чекати на швидку вагітність. Причому виношувати дитину буде легко, самі пологи пройдуть без ускладнень.
 • Жінці від 30 років семицвіття несе добрі звістки. Наприклад, поява додаткового заробітку чи просування кар'єрою.
 • Для зрілих жінок, у яких є дорослі діти, це означає сприятливий розвиток подій, пов'язаних з її спадкоємцями.
 • Жінкам старше 50 років природне явище передбачає міцне здоров'я, вирішення дрібних проблем. Якщо були непорозуміння з дітьми, вони зійдуть нанівець.

Бачити веселку чоловікові

Якщо чоловік помітив у небі це явище, йому варто чекати на великі зміни в житті — незабаром доля зведе його з людиною, яка поділиться своїм досвідом, допоможе йому в кар'єрі, або, може, здійснить вигідну угоду. Загалом, різнокольорова дуга в небі для чоловіка завжди ознака ривка вперед.

До чого побачити місячну веселку

Місячна веселка – не кольорова, а біла. Вона породжується Місяцем і відрізняється від сонячної меншою яскравістю. Зазвичай це явище легко розпізнається поруч із водоспадом чи під час весняного танення останнього снігу.

Якщо тобі пощастило її побачити, знай, що природа зарядила тебе потужною енергією. З цієї миті будь-які задумані справи здійсняться без перешкод. Деякі езотерики переконані, що місячне явище наділяє людину магічними здібностями.

Полога, повна та перша веселка

Полога — та, що висить низько над землею. Вважається ознакою негоди. Якщо бачиш її на небі, готуйся до злив. Її протилежність – висока веселка – означає, що скоро встановиться гарна тепла пора.

Особливе значення варто надати першій веселці відразу після зими. На думку наших предків, вважалося, що в цей час холодний і теплий час вимірюється силами. Якщо на небі виникла дуга, то весна перемогла, скоро стане тепло.

Повну складно побачити цілком, але якщо тобі пощастило стати свідком цього явища, чекай на білу смугу в житті за всіма аспектами: особисту удачу, фінансове благополуччя та виконання заповітних мрій. Не забудь загадати бажання, дивлячись на веселку.

Тлумачення щодо розташування веселки

Побачити веселку: які прикмети та забобони пов'язані з семибарвною дугою в небі Джерело: Unsplash.com

Над будинком

Відповідно до стародавньої слов'янської міфологи, веселка над будинком означає швидку смерть власника. Прикмета повторює значення забобонів скандинавських народів. В обох випадках такий знак розглядався позитивно, тому що тоді люди не боялися потойбіччя — вважали його переходом в особливий світ.

Над лісом

У багатьох повір'ях дрімучий ліс уособлював темне місце, в якому плутали казкові герої. Саме тому семицвіття, що з'явилося над лісом, означало вихід із заплутаної ситуації та вирішення проблеми, яка довго не давала спокою.

Над річкою

Наші пращури вірили, що веселка може “пити” воду з будь-якої річки або ставка. Вони часто пророкували по ній погоду. Наприклад, якщо вона розташувалася впоперек річки, чекай на ясний, сонячний день, уздовж — скоро буде дощ. В останньому варіанті вважалося, що так семицвіття «п'є» воду. Згідно з ще одним давнім повір'ям, кольорова дуга над річкою — це поганий знак. Тобі не варто купатися у водоймі, бо можна потонути.

Що буде, якщо проїхати через веселку

Залишимо осторонь логічне пояснення того, як можна проїхати через це явище. Якщо вважаєш, що тобі вдалося це зробити, то знай, все буде добре. Незабаром у твій дім прийдуть щастя, здоров'я та кохання. До речі, у льотчиків із цього приводу теж є важлива прикмета. Якщо вони перелетять через веселку, у житті відкриються небувалі горизонти.

Семицвіття під час свят

Перед Великоднем

Напередодні святого свята — справжнє благословення. Вона означає захист свого будинку, а також близьких, коханих людей. Хіба може бути щось краще за такий знак?

На весіллі

Прикмета принесе міцний шлюб, який існує багато років. Також забобони свідчать, що різнобарвна дуга в небі під час твого весілля – ідеальний момент, щоб загадати заповітне бажання. Воно обов'язково здійсниться.

В день народження

Прогноз успіху на весь рік. Для маленьких дітей — це ознака успішного розвитку та тямущості. Люди старшого віку можуть розраховувати на несподівані грошові пропозиції чи великі подарунки. Життя людини, в день народження якої з'явилася веселка, обіцяє бути повною приємних подій.

Тлумачення за кольорами

Також наші предки могли передбачити погоду за переважаючим кольором у веселці – тому, що проявляється яскравіше за інших.

 • зелений колір, отже, наступного дня буде дощ;
 • червоний колір – до вітряної погоди;
 • яскраво-червоний колір – до негоди;
 • весь спектр чітких та яскравих кольорів – до закінчення поганої погоди.

Прикмети, пов'язані з веселкою, здебільшого несуть добрі новини. Це природне явище гарантує тобі багато приємних моментів.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua