Чому не можна відзначати 40 років, згідно з прикметами та забобонами

Розповідаємо, через що з'явилася ця прикмета, як забобонні люди намагаються обійти її і що говорять про цифру 40 нумерологія та астрологія.

Чому не можна відзначати 40 років, згідно з прикметами та забобонами

Існує забобони, згідно з якими поганий знак — відзначати своє сорокаріччя. В езотериці вважається, що число 40 має містичну силу і таємні смисли. У нашій статті розповімо докладніше про упередження, пов'язані з цією цифрою. Причому деякі трактування мають не окультні пояснення, а, швидше, лінгвістичні.

Що не так із числом 40

Є кілька версій, які пояснюють прикмету, чому не можна відзначати 40 років. Розглянемо кілька із них:

  1. Релігійні причини. Найбільше прив'язок до 40 у православної церкви. Воно пов'язане з різними важливими для християн датами. Стільки днів йшов Великий потоп, 40 років Мойсей водив ізраїльський народ пустелею, і через таку кількість днів Ісус піднісся на небо. Тому в православ'ї вважається, що душа людини залишає світ через 40 днів.
  2. Езотерична. Страх перед святкуванням сорокаріччя частково пояснює езотеричне вчення кабала. У її писаннях ця цифра є символом настання старості. Каббалісти вважають, що святкування цієї дати може наблизити до смерті. Людина нібито так закликає в'янення.
  3. Історична. Ця версія сягає корінням у побутові особливості наших предків, коли в 40 років людина вже вважалася літньою. У ті роки люди справді стрімкіше старіли, бо умови життя були важкими, плюс часто відбувалися війни, які катастрофічно впливали на населення — люди вмирали, багато хворіли, отримували травми. У результаті до 40 років людина проживала важку, повну поневірянь долю, тому приходила до цього віку замученими з букетом хворобами та сумним поглядом.
  4. Лінгвістична. Наші пращури вірили, що саме слово несе в собі багато поганого. Таке переконання виникло через своєрідний лінгвістичний розбір. Слово «сорок» багато хто розкладав на склади «сміття» та «рок». Причому сміття в даному контексті означало розлад у душі, а не сміття в будинку, а рок був синонімом нещасного життєвого шляху. Тому люди минулого думали, що число 40 несло у собі зло. Насправді ж все було інакше. У словнику Макса Фасмера це слово походить від поняття “зв'язування хутряних шкурок” і нічого поганого в собі не несе.
  5. Азіатська. У Азії число 4 під забороною. Ієрогліф, який його позначає, співзвучний зі словом смерть. Тому в готелях Середньої та Східної Азії найчастіше відсутні четверті поверхи та номери під цим номером. Слідом за 3 відразу йде 5. Це роблять для того, щоб не навіяти негативну енергетику на приміщення.

Астрологія та нумерологія про число 40

Чому не можна відзначати 40 років, згідно з прикметами та забобонами Джерело: Unsplash (@silversurfer79)

В астрології та нумерології цифра 40 теж йде особняком. Наприклад, астрологи кажуть, що з настанням сорокаріччя життя людини з подвоєною силою починаю впливати Уран і Плутона, причому у негативному ключі. Можуть переслідувати кризи як особисті, так і фінансові. Це проявляється, у тому числі в розірванні шлюбів — після цієї дати багато чоловіків залишають сім'ю, а жінки охочіше розлучаються.

Люди знову починають шукати себе і нерідко розчаровуються в життєвому шляху, якого дотримувалися весь цей час.

У нумерології сума частин цифри 40 (4+0) дає 4. Це значення вважають важким та непростим, здатним згубно впливати на свого власника. Плюси у четвірки, звичайно, є стабільність і надійність, але порівняно з мінусами — депресією, похмурістю та песимізмом — вони програють. Тому багато езотериків схильні радити іменинникам у цьому випадку перечекати чорну смугу в житті, обіцяючи, що з настанням наступного дня народження все зміниться на краще.

Тарологи також досліджували похмурі сторони цього числа та знайшли ще один аргумент на користь його темного прояву. Наприклад, що в картах Таро четвірка означає смерть. Забобонні люди часто посилаються саме на цей факт, коли відмовляються відзначати цей ювілей.

Чому не можна відзначати 40 років чоловікові

Чоловікам не радять справляти 40-річчя, щоб не злякати успіх і кар'єрне зростання. Святкування навіть у вузькому сімейному колі, згідно з прикметами, може спровокувати низку невдач, зокрема проблеми зі здоров'ям. Щоб уникнути нещасть, імениннику краще відкласти урочистість на рік.

Як підтвердження поганої ознаки іноді наводять історію якогось астронавта, який нібито після пишного святкування сорокового дня народження полетів у космос. Там його корабель зазнав аварії. Виглядає ця страшилка притягнутою, адже якщо таке справді було, то могло статися випадково. У світі багато сумних збігів. Однак на когось ця легенда справді навіює страх.

Чому не можна відзначати 40 років жінці

Вважається, що 40 — це екватор між молодими 30 роками і такими, що вважаються похилими 50. Тому прикмети кажуть, якщо жінка відзначить початок п'ятого десятка, то подасть вищим силам знак, що вона відмовляється від своєї молодості. Після до неї почнуть частіше «липнути» недуги, а також вона швидше і частіше втомлюватиметься.

Як обдурити прикмету

Чому не можна відзначати 40 років, згідно з прикметами та забобонами

Нерідко іменинники намагаються обдурити прикмету та змусити її працювати на себе. Наприклад, заздалегідь домовляються з гостями, що відзначатимуть кінець своїх 39 років, а не зустрічатимуть 40. Такі хитруни просять усіх запрошених не згадувати слово «сорок» або проводять торжество, не привертаючи до себе жодної уваги.

Ще один спосіб відзначити свято, зберігши свої нерви, — збирання гостей через дні після настання небезпечного віку.

Дехто взагалі вибирає будь-яке інше свято для свого дня народження, думаючи, що так обманюють долю.

Джерело: Unsplash (@jontyson)

Важливо! Вірити у прикмету чи ні – особиста справа кожного. Але краще пам'ятати, що прикмети — це лише переконання, побудовані на непідтверджених припущеннях. Найчастіше вони працюють як самонавіювання – людина зациклюється на поганих ознаках і притягує їх до себе. Тому головний «антивірус» від подібних прикмет — це трохи позитивніше мислення.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua