Як пережити зраду близької людини

Як пережити зраду близької людини

Порушені обіцянки, дії всупереч нормам людських стосунків та розкриті таємниці. Все це про зраду. Здається, що земля йде з-під ніг і неможливо знайти точку опори. А світ навколо розсипається, наче картковий будиночок.

Зради завдають дуже сильного душевного болю, адже зрадити можуть лише близькі люди. Як упоратися з нестерпними емоціями, і чи варто прощати того, хто так з тобою вчинив?

Таємне стає явним

Як пережити зраду близької людини

Фото автора Gabriela Pereira: Pexels

Отже, ти дізналася, що твоя кохана людина тебе зрадила. Швидше за все, це сталося за якихось жахливих, навіть гротескних обставин. Не наламати дров тобі допоможуть кілька простих порад:

  • не тримай емоції у собі.

Їм слід обов'язково дати вихід. Образу – виплакати, агресію та злість – компенсувати фізичним зусиллям: побити посуд, побігати, побити грушу у спортзалі.

  • Відкинь установки на кшталт «Ти має бути сильною».

Почнемо з того, що ти не маєш знецінювати свої почуття. Якщо тобі боляче та сумно, навіщо ховати свої емоції від себе? Вони не розчиняться з часом, не пройдуть. Непрожиті, невиражені емоції буквально застрягають у психіці, і найменший тригер, нагадування про хворобливу ситуацію викликатиме найпотужнішу негативну реакцію з твого боку.

  • Не приймай рішень гаряче.

Новина про зраду з боку коханої людини стала для тебе сильним стресом. Стрес викликав реакцію виживання. На якийсь час “командування” тобою захоплюють адреналін і кортизол – гормони, необхідні для самозахисту, але здатні принести чимало проблем у питаннях міжособистісних стосунків.

  • Не роби жодних дій.

Просто зупинись, зверни увагу на те, де ти зараз знаходишся, що відбувається навколо, скільки часу, чи тобі тепло і т.д. Це допоможе зупинити відчуття вільного падіння та повернутися до стану «тут і зараз».

  • Не намагайся заспокоїтись за допомогою алкоголю.

Так ти ризикуєш зробити гірше. Негативні емоції лише посиляться. А ще спиртне може підказати кілька поганих ідей, і навіть підштовхнути до їх реалізації.

Як пережити зраду коханої людини?

Гостра стресова реакція минула. Поступово приходить усвідомлення того, що сталося. Неприємні почуття, як і раніше, з тобою, але вихори неконтрольованих емоцій тебе вже не захоплюють. Саме час розпочати роботу над собою.

Як пережити зраду близької людини

Як пережити зраду коханої людини?

  • Забери подалі від себе всіх порадників з питань «Прощати чи вигнати» та «Всі мужики гуляють».
  • Виговори, якщо це необхідно.

Розкажи про те, що тебе тяжить, тому, хто уважно вислухає та підтримає.

  • Напиши листа кривднику.

Його можна не надсилати. Оформляючи свої думки письмово, ти зможеш більш точно і ясно сформулювати суть висловлювань, визначити почуття та емоції.

  • Запропонуй обговорити те, що сталося, але не поспішай з'ясовувати стосунки.

Вияви ініціативу тоді, коли будеш морально готова. Постарайся, щоб розмова пройшла спокійно та конструктивно. Заздалегідь продумай хід розмови; сплануй, що робитимеш, якщо почнеш втрачати контроль над емоціями; визнач питання, на які тобі найважливіше знати відповіді.

Під час розмови зі зрадником віч-на-віч, швидше за все, тобі захочеться заподіяти йому у відповідь не менший біль, ніж ти переживаєш зараз. Це бажання зрозуміле, але не продуктивне. Ти можеш поранити себе ще сильніше. Не культивуй почуття жалості до самої себе. Ти не ущербна і не нещасна.

Як поговорити із зрадником?

Перед складною розмовою корисно визначити низку правил: не підвищувати один на одного голос, не перебивати. Спиратися у розмові лише на факти. Фрази «Ти ніколи мене не розумів і чинив зі мною погано» тощо не мають до фактів жодного стосунку.

Це оцінка, об'єктивність якої викликає низку сумнівів. Що означає «Ніколи не розумів»? Що взагалі жодного разу? Так не розумів, що на прохання принести чай – викликав таксі? Факти – це конкретні ситуації, які озвучуються без жодних оцінок.

Ще один засіб профілактики вияву бурхливих негативних емоцій під час розмови – спілкування через «Я-послання». Обговорюючи щось, говори тільки про себе, не дорікаючи співрозмовнику. Фразу «Ти завжди йдеш до друзів» краще замінити на «Проводячи вечори вдома на самоті, я почувалася непотрібною. Мені було сумно, сумно».

Якщо твоя мета – отримати правдиві відповіді на свої запитання, то не варто заганяти кохану людину в глухий кут і змушувати її виправдовуватися. Він зробив низький по відношенню до тебе вчинок і вже відчуває провину. Підсилюючи його в бесіді, натискаючи на хворі точки, ти ризикуєш отримати яскравий скандал та нервовий зрив.

Мабуть, головне питання: «Чому ти так вчинив?» Постарайся не оцінювати, не визначати, наскільки «поважною» є причина зради. Почуй той сенс, який твій співрозмовник вкладає у свої слова, не докручуйте в його опис власні думки.

Уточни, чи є причини зради претензії на твою адресу. Наприклад: «Ти перестала бути жіночною, вічно ходиш у старому халаті». Упевнена, у тебе є причини мати такий вигляд! Але чи чула ти раніше від нього таку претензію? Якщо так, то якою формою? Можливо, озвучені взаємні закиди вкажуть шлях до позитивних змін?

Обговоріть свої бажання та плани подальших дій. Чи маєте ви намір зберігати відносини? Чи це рішення ще не ухвалено? Що ви робитимете для відновлення довіри? Якими ви бачите ваші стосунки у майбутньому?

Як вибачити зраду коханої людини?

Чи потрібно прощати зраду? Відповідь однозначна – потрібно. Важливо прожити та емоційно завершити в собі цю ситуацію. Це дозволить йти далі, не фіксуючись на моменті, що травмує. Але пробачити – значить бути разом.

Якщо ви вирішили залишитися парою і почати все спочатку, не поспішай «екстренно» прощати – так ти знищиш всю щирість у ваших і без того тендітних стосунках. Погодься, складно бути ласкавою кішечкою і, пурхаючи на кухні, варити борщі, коли в страшних снах бачиш, як він цілує іншу жінку. Та й партнер відчує фальш у такій поведінці.

Ви маєте величезну працю з відновлення довірчих відносин. У цей період важливо багато розмовляти, розповідати про свої почуття та емоції, очікування, про те, чого ви намагалися уникнути, замовчуючи невдоволення один одним.

Буде краще, якщо ваше зближення відбуватиметься поступово. Навряд чи довга спільна відпустка після епізоду зради піде вам на користь. Зате прогулянка по знаковому для вас місцю або перегляд старих фото будуть дуже доречними. Дай партнеру можливість загладити провину.

Буває, що після зради, хоч би як люди любили одне одного, довіра не повертається. Минає півроку, рік, а жити, не «скочуючись» у постійні звинувачення та підозри не виходить. Можливо, краще пробачити та відпустити, ніж бути поруч, але у самообмані?

У відносинах між чоловіком та жінкою нерідко виникають конфлікти, але зрада – подія, яка здатна знищити все добре і світле, що було між вами. Чи варто зберігати стосунки – вирішувати лише тобі. Не квапи себе з відповіддю. Проаналізуй минулий досвід, відвідай психолога, оцінь ваші перспективи. Але обов'язково вибач, щоб впевнено йти далі. З ним чи без нього.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua