Лосини для спорту: як правильно обрати?

Хороша форма тіла – це щоденна велика праця, яка вимагає комфортного та функціонального одягу, особливо його нижньої частини. Правильні лосини з високою талією додають зручності під час тренування та допомагають досягти високих результатів.   

Сучасні лосини належать до панчішно-шкарпеткової групи. Їх асоціюють зі спортивним одягом.

Лосини для спорту: як правильно обрати?

Чим відрізняються лисини від легінсів

Незважаючи на візуальну схожість цих двох різновидів штанів, вони мають принципові відмінності. Лосини притаманні як жінкам, так і чоловікам. Їх використовують для бігу, акробатики, в силових та інших видах спорту. Легінси ж, є незмінним атрибутом стилю кежуал, та відносяться лише до жіночого гардероба. Вони мають англійське походження і їх носять жінки різної вікової групи. 

Окрім гендерної відмінності лосини відрізняються від легінсів кроєм та матеріалом. Перші виготовляють тільки з еластичних штучних тканин, які щільно облягають тіло стискаючи його. Легінси можуть бути як обтислими, так і частково вільними.

Лосини та спорт

Лосини підходять для багатьох видів спорту, вони забезпечують гарний вигляд й притаманні будь-якій статурі. Еластична тканина щільно прилягає до тіла, повторюючи його анатомічну форму, таким чином не заважаючи контролювати рухи та виконувати вправи.

Як правильно обрати лосини?

Правильно підібрана екіпіровка допомагає не тільки добре тренуватися, а й досягти поставлених цілей. Сучасний ринок спортивного одягу пропонує споживачам дуже широкий асортимент, але не варто вибирати лосини лише за зовнішнім виглядом. Існують певні правила підбору, яких слід дотримуватись:

  1. Одяг для спорту повинен бути максимально комфортним. Лосини з високим вмістом натуральних складників більш підходять для домашнього носіння, а не для тренувань у залі, оскільки вони поглинають піт та не виводять його на зовні. 
  2. Синтетична тканина повинна бути викотехнологічна. Правильна суміш синтетичних складників збільшує загальну міцність тканини, термін її придатності та зовнішній вигляд. Крім того, така тканина дозволяє тілу дихати. 
  3. Слід пам’ятати, що не має універсальних лосин. Для кожного окремого виду спорту краще підбирати ту модель, що рекомендована фахівцями.

На що звернути увагу

Щоб тренування проходили комфортно, потрібно правильно обрати лосини. Перш за все треба звернути увагу на крій, розмір та матеріал, з якого вони виготовлені.

Крій

Лосини бувають цільного крою або зі ставками. Перший варіант дуже зручний, добре повторює форми тіла та не заважає під час тренувань. Моделі зі вставками більш еластичні, краще утягують тіло, підтримують та вентилюють. Також важливою є посадка, особливо зручними вважаються лосини з високою талією.

Розмір

Розмір підбирається згідно з розмірною сіткою того чи іншого виробника.

Матеріал

Матеріал лосин повинен бути еластичним (від 500 до 700 %), синтетичним (поліестерол, спандекс, еластин, неолан, ворін) та достатньо щільнім. Крім того, він повинен пропускати вологу, підтримувати м’язи та створювати ефект мікромасажу. 

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua