Знайомство з батьками хлопця – поради дівчатам як поводитися

Знайомство з батьками хлопця – поради дівчатам як поводитися

Якщо на тебе чекає швидке знайомство з батьками коханого, насамперед видихни і заспокойся. Так, це хвилюючий для обох сторін захід. Але його можна зробити дуже комфортним та взаємоприємним.

Найбільша помилка при знайомстві з батьками хлопця

Знайомство з батьками хлопця – поради дівчатам як поводитися

Фото автора Nicole Michalou: Pexels

Почнемо з найпоширенішої помилки, що допускається при знайомстві з батьками хлопця. І вже навіть під час підготовки до зустрічі. Це спроба здаватися кращою, ніж ти є насправді або видати себе за іншу людину.

Коханий тільки встиг згадати, що його мама любить готувати і чекає на те ж від потенційної невістки. А ти вже поспішаєш напекти кошик пиріжків або мучишся біля плити зі складним тортом. Хоча сама вважаєш за краще замовляти їжу в ресторані або готувати найпростіші швидкі страви.

Не варто намагатися сподобатися його батькам у такий спосіб. Адже зненавиджені дії надалі доведеться повторювати постійно. Для закріплення образу ідеальної супутниці сина.

Так ти змучуєш себе, без причини дратуватимешся на сім'ю хлопця, що чекає від тебе певної поведінки. А ще постійно відчуватимеш внутрішній дискомфорт без можливості бути собою.

Можуть навіть з'явитися сумніви: а чи вони добре ставляться до мене справжньої? Вони оцінили мене чи мої спроби їм сподобатися?

Як може виявлятися така помилка?

 • ти прикрашаєш свої досягнення, рівень освіти, все, що стосується роботи, кар'єрних успіхів, щоб здатися найкращим;
 • підтримуєш у розмові будь-яку думку мами чи тата хлопця, навіть якщо категорично з нею не згодна;
 • з усмішкою сприймаєш неприємні для тебе зауваження, проковтуєш образу одну за одною;
 • нескінченно робиш компліменти рідним хлопця, намагаючись виділити навіть незначні дрібниці, активно хвалиш страви, що не сподобалися, за столом;
 • намагаєшся відповідати саме так, як хотілося б його батькам, ретельно зважуєш кожне сказане слово;
 • швидко змінюєш свою думку, якщо помічаєш, що вона не сподобалася господарям будинку;

Знайомство з батьками хлопця – поради дівчатам як поводитися

Як сподобатися батькам чоловіка?

 • дозволяєш прикро жартувати над своєю сім'єю, традиціями, іншими важливими для тебе моментами.

Спробуй на зустрічі поводитися максимально природно. Можливо, лише трохи скромніше, ніж зазвичай. Щоб зрозуміти обстановку в сім'ї та комфортні для них межі у поведінці.

Не намагайся обманювати саму себе та інших людей. Наприклад, якщо в тебе немає вищої освіти, не варто вигадувати, що диплом десь загубився або ти ось-ось його отримаєш. А потім судомно намагатись вписати своє прізвище у підроблений документ. Його відсутність не робить тебе гіршою – нерозумною, безграмотною, неуспішною.

Краще чесно розкажи про досягнення, які ти вже маєш. Або коротко про плани на майбутнє. Не соромся реального стану речей. Наприклад, якщо ти вважаєш, що тобі цілком достатньо середньої освіти, то й кажи. З позначкою, що думка може змінитися, але поки що вона саме така.

Невпевненість у правильності власних суджень завжди помітні. І можуть провокувати співрозмовника на незручні питання. А впевнена аргументована думка, навпаки, завжди викликає повагу. Це актуально для будь-якого питання.

Зовнішній вигляд

Продумуючи образ для знайомства з батьками хлопця, не намагайся вибрати невластиві для тебе вбрання, щоб сподобатися його мамі. Інакше на другу і всі наступні зустрічі на тебе також чекатимуть у подібних ніжних романтичних сукнях або строгих класичних костюмах.

Якщо для знайомства вибрати незвичний для себе образ заради гарного враження, а потім з'явитися у зручних рваних джинсах та рокерській толстовці, реакція буде дуже яскравою. Набагато емоційнішою, ніж якби батьки одразу побачили тебе такою, якою ти є.

Погана ідея створювати в їхній голові один образ, а потім різко руйнувати його через деякий час, коли набридне прикидатися. Цей варіант виявиться дискомфортним для обох сторін.

Звичайно, і перші речі, що потрапили з шафи, не підійдуть. Постарайся підібрати для зустрічі вбрання, яке буде зручне комфортне для тебе і одночасно прийнятне для запланованої події.

Подарунки для батьків

Спробу підкупити маму та тата хлопця дорогими подарунками за першої зустрічі теж можна віднести до популярних помилок дівчат. Вони будуть зовсім недоречні при першому знайомстві (та й за наступних зустрічах без приводу теж).

Якщо ти йдеш у будинок до батьків хлопця і не хочеш відвідувати його з порожніми руками, можна взяти:

 • гарний скромний букет квітів;
 • торт, печиво, набір горішків, гарний чай чи кава для господарів;
 • невеликий пам'ятний сувенір на тему (наприклад, зі свого рідного міста, щоб розповісти про нього новим знайомим);
 • милу виріб, якщо ти щось добре робиш своїми руками;
 • якісне вино або інший напій, якщо планується повноцінний обід/вечеря.

Важливо запитати хлопця на його думку про доречність обраного презенту. Можливо, батьки зовсім не п'ють алкоголь чи не їдять цукор, дотримуючись здорового харчування. У цьому випадку пляшка вина або набір цукерок будуть зайвими.

То як же поводитися?

Хвилюватися при першій зустрічі, напевно, будеш не тільки ти, а й інші члени сім'ї хлопця. Це нормальна реакція на знайомство. Можеш сміливо зізнатися на початку, що хвилюєшся. Така чесна заява вже трохи розрядить обстановку.

Якщо ти відчуваєш потребу у підтримці у перші хвилини, попроси її у молодого чоловіка. Адже він краще знає свою сім'ю та зможе комфортно збудувати початок діалогу для всіх його учасників.

Немає жодних обов'язкових правил для першої зустрічі з батьками. Насамперед прислухайся до себе і роби так, як відчуваєш. Але постарайся:

 • бути пунктуальною та прийти назустріч чітко до призначеного часу, тим самим продемонструвавши повагу до сім'ї;
 • з цікавістю та увагою поставитися до того, що розповідають мама та тато твого коханого;
 • не перебивати тих, хто говорить, навіть якщо тема тебе не дуже цікавить;
 • якщо робити компліменти, то тільки щиро і з реально існуючих причин (а не “Як у вас затишно і красиво вдома” посеред ремонту або “Ви прекрасна готуєте”, коли мама хлопця явно замовила всю їжу в ресторані);
 • прямо відповідати на всі поставлені питання, не ухиляючись від них (навіть на незручні – коротко, але без почуття сорому);
 • запропонувати господині допомогу в організації вечері або прибиранні столу після нього (це ще й чудова нагода поговорити з мамою вдвох);
 • не забувати про самого хлопця, не обділяти його увагою та турботою через власне хвилювання.

Після зустрічі не забудь ввічливо подякувати сім'ї молодої людини за гостинність. Але не наполягай на новій зустрічі, навіть якщо тобі дуже сподобалося проводити час з батьками хлопця. Спочатку потрібно з'ясувати, як часто вони готові бачитися, який формат спілкування та стосунків із дівчиною сина для них комфортний.

Знайомство з батьками хлопця – завжди хвилюючий захід. Але постарайся наперед налаштуватися на його позитивний результат. Навіть якщо ти припустишся якоїсь помилки, поведеш себе недоречно, зніяковієш при відповіді на питання, нічого страшного через це не станеться. Просто постарайся бути собою і постався з цікавістю, повагою до людей, які виховали твого обранця.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua