Як почати стосунки з чоловіком спочатку – поради психолога

Як почати стосунки з чоловіком спочатку – поради психолога

«Всі щасливі сім'ї схожі одна на одну, кожна нещаслива сім'я нещаслива по-своєму», – так починається великий роман Льва Толстого «Анна Кареніна». І починається він з історії про сімейну пару, коли події, що відбулися в сім'ї, а саме зрада чоловіка, призвели до конфліктної ситуації, яку неможливо було вирішити.

Ситуація критична, дружині складно вибачити зраду, і в розмові з сестрою чоловіка про можливість прощення, звучить фраза: «Якщо вибачити, то вибачити, начебто цього не було, зовсім не було».

Як усе добре починалося

Як почати стосунки з чоловіком спочатку – поради психолога

Фото автора ICARO ROGENYS: Pexels

Всі люди у своєму житті роблять помилки, припускають поведінку, за яку стає соромно. Наприклад, під час сварки “на емоціях” допускають образи свого партнера. А після розумного осмислення ситуації хочеться стерти всі неприємні спогади як гумкою, все забути і почати стосунки «з чистого листа».

“Життя прожити не поле перейти”. Коли закохані люди вступають у стосунки, їм здається, що вони вирішать будь-які проблеми. Коханий чи кохана здаються ідеальним втіленням мрії.

Наділення коханого тисячею досконалостей, яких у нього немає, на початку відносин, Стендаль у своєму трактаті «Про кохання» називав «кристалізацією». Маленькі розбіжності приносять лише пікантність роману, що розвивається. Незначні сварки ще сприяють розпалюванню пристрасті.

Але цукерково-букетний період має звичай закінчуватися, і на перше місце виходять звички та пов'язана з ними поведінка партнерів. І тоді з'ясовується, що наші уявлення про партнера не відповідають його реальному характеру, його світогляду. Після усвідомлення неправильного висновку про свою другу половинку, «кристали» руйнуються, і перед коханим постає гола реальність.

І як далі розвиватимуться відносини, залежить від самих партнерів. Якщо їхні стосунки зрілі, то їх не злякають відмінності уявлення про сімейні традиції. Вони намагатимуться знайти спільні точки дотику і побудують свою систему цінностей. У яких випадках виникають ситуації, коли хочеться почати «з чистого листа»?

Коли хочеться «обнулення у відносинах»

Відносини можуть розвиватися по-різному. Якщо люди з розумінням ставляться один до одного, багато розбіжностей і конфліктів можна вирішити. Але в деяких ситуаціях хочеться забути і почати будувати відносини наново.

 • Якщо один із партнерів зрадив іншого. Причини цієї події можуть бути абсолютно різні, але результат — дуже болючий для продовження стосунків.
 • Якщо один з партнерів страждає на адиктивний (залежний) розлад, наприклад, алкоголізм, і в результаті цього зруйнувалися відносини.

Як почати стосунки з чоловіком спочатку – поради психолога

Як розпочати стосунки з чистого листа?

 • Якщо виявлялося насильство чоловіка по відношенню до жінки і виражалося в образах та побоях по відношенню до неї.
 • Якщо особисті правила та погляди на життя абсолютно різні, і на цьому ґрунті відбуваються постійні скандали та розбирання між партнерами. Наприклад, чоловік дотримується жорстких релігійних поглядів, а дружина не дотримується цих догм та правил.

Отже, стосунки дійшли такої точки кипіння, що далі або остаточний розрив, або кардинальна спроба щось змінити.

За яких умов можливе відновлення відносин

 • Відновлення відносин можливе лише за умови діалогу між партнерами.

Якщо чоловік та жінка у своєму спільному житті звикли чути лише себе, реалізовувати свої бажання, зміни неможливі. Якщо, наприклад, чоловік визнав свою провину та вважає, що цього цілком достатньо без зміни поведінки з його боку, прогресу у вирішенні конфлікту не буде. Недостатньо підійти і сказати: Я все зрозумів, я винен, давай почнемо заново. Необхідний діалог.

 • При визнанні права на межі свого особистого простору та взаємоповаги.

При побудові відносин важлива як любов, а й повагу особистості партнера. Щоб не було як у повісті Діни Рубіної «Чужі під'їзди»: «Ілля мала будинок, де всі один одного дуже любили, але ніхто нікого не поважав».

Дуже часто за своїми бажаннями, вимогами до жінки чоловік бачить у ній дружину, матір, але не бачить у ній самостійну сформовану особистість, зі своїми потребами та мріями.

Так було з героєм повісті Льва Толстого «Крейцерова соната», він з ревнощів вдарив дружину кинджалом, і, дивлячись «на неї з потіками розбите обличчя, вперше забув себе, свої права, свою гордість, вперше побачив у ній людину» .

 • Якщо обидва партнери готові до змін у їхніх стосунках. Якщо це рішення зріле та продумане. Якщо один із партнерів просто хоче підкорити своїм бажанням іншого, «обнулення стосунків» не станеться.

Як почати стосунки з чистого листа

Відносини зайшли в глухий кут, але чоловік і жінка люблять один одного і готові йти на взаємні компроміси у вирішенні конфлікту. Що може допомогти?

 • Чоловік і жінка повинні відверто порозумітися, без взаємних образ, пояснити ті вчинки, які у партнера викликали роздратування чи образу.

Наприклад, жінка може сказати, що почувається скривдженою, коли чоловік свої вихідні проводить у компанії своїх друзів. А чоловіка дратує, як довго збирається його дружина у гості.

 • Знайти спільні альтернативні рішення щодо ситуацій, які не влаштовують одне одного.

Наприклад, жінці важко після робочого дня займатись приготуванням вечері. Можна замовити їжу з ресторану або сходити в кафе. Чоловік, якщо відчуває брак уваги з боку жінки, не йде «ліворуч», а інформує про це дружину, і вона у зручний для обох час влаштовує романтичну вечерю.

 • Виробити новий погляд на життєві ситуації, нові звички чи інакше реагувати на поведінку в сім'ї. Врахувати, що для таких змін потрібен час. Створити докладний план дій та настроїтись на адаптацію до нього.
 • Виключити повернення до колишньої стратегії поведінки, інакше всі зусилля будуть витрачені даремно.
 • Якщо не вдається самостійно впоратися із ситуацією, а також, коли ситуація дуже важка і існують особистісні проблеми кожного з партнерів, наприклад, потяг до алкоголю, агресія, яка виявляється в рукоприкладстві, необхідно звернутися за допомогою до психолога. Є необхідність опрацювати свої особистісні проблеми індивідуально з психологом, і тільки потім вжити заходів щодо відновлення відносин.

При відновленні відносин «з чистого листа» необхідно враховувати, що колишніми, як у цукерково-букетний період, вони вже не будуть. Хоч би як хотілося все неприємне стерти з пам'яті, стосунки починаються з урахуванням колишніх помилок та пережитого часу. Партнери повинні розібратися в тому, чого хочуть отримати в цих відносинах і пояснити це один одному.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua