Чи можна дружити з колишнім хлопцем, якщо він пропонуємо сам

Чи можна дружити з колишнім хлопцем, якщо він пропонуємо сам

Завершення романтичних відносин є повноцінною втратою партнерів. Все це несе за собою розгубленість, почуття самотності, смуток та інші супутні стани людини. Організм відчуває стрес від того, що відбувається. Думки про те, що близька раніше людина більше не є, зміна звичного укладу і невідомість мучать.

І тут надходить від колишнього партнера пропозиція залишитись друзями. Яка чудова ілюзія для свідомості, щоб полегшити біль втрати. Чи можливо створити дружні стосунки після любовних? До чого це може спричинити? Чи варто вважати таку дружбу нормальною?

Дружити чи не дружити

Чи можна дружити з колишнім хлопцем, якщо він пропонуємо сам

Фото автора Timur Weber: Pexels

Якщо ваше розставання не супроводжується приниженням, образами та биттям посуду, коли сама думка про якийсь контакт із цією людиною викликає огиду, то дружба має причину існувати.

Доцільно погодитися на дружбу можна лише за однієї умови, якщо любовні стосунки зійшли нанівець з обох боків. Але тієї самої дружби, яку ми уявляємо, не буде.

Все зійде на рівні дружні стосунки при зустрічі. Дуже важливо дійти таких відносин, якщо у вас є спільні діти.

Дружба – це міцні та глибокі відносини, засновані на взаємній довірі, повазі, спільних інтересах, взаємовиручці. Безсумнівно те, що кохання, що дружба є як позитивні емоції. Можна сказати, дружба є складовою любові.

Маючи так багато спільного в цих почуттях, є і ряд відмінностей, які дозволяють дружбі перейти в кохання, і ми вважаємо це нормою, і неможливість залишитись друзями після кохання, бо це більше виняток, ніж правило.

Можливо, ти здивуєшся, чому немає способів дружити з людиною, до якої ти добре ставишся, незважаючи на припинення любовних стосунків. Для розуміння варто виділити основні причини, чому любов не перетворюється на дружбу:

  • Дружба щире і безкорисливе почуття, де прихильність до людини набагато слабша, ніж у коханні.

І в більшому випадку з твоєю або з боку партнера будуть приховані мотиви підтримання відносин, що вже не роблять ці почуття щирими та безкорисливими.

  • Ми не прагнемо контролювати друга, на відміну від коханої людини.

Але як це не дізнатися, як минув у нього день, коли ти завжди знала, що відбувається у нього.

  • Ми не відчуваємо потяг до друга і тим більше не маємо з ним статевих контактів.

У той час як до колишнього партнера, навіть після припинення інтимних відносин, потяг може бути приглушений, але не припинений.

  • Любов має на увазі під собою спільне майбутнє.

Чи можна дружити з колишнім хлопцем, якщо він пропонуємо сам

Чоловік пішов і пропонує залишитись друзями, що робити?

Партнери бачать себе «Ми». Цього немає між друзями, вони живуть своїм життям незалежно один від одного. При розлуці для прийняття того, що спільне майбутнє втратило сенс і цілісність порушена, потрібен час і більшому разі багато часу. Як правило, коли ти прийдеш до прийняття, потреба в дружбі зникає і неможливо.

Тому навіть коли ви остаточно вирішили розлучитися, все одно залишаєтеся кимось більше, ніж друг, і це не дозволяє існувати справжню дружбу між вами. Тоді в тебе має виникнути таке запитання.

У наш час модно підігрівати ідею про екологічне розставання та тримати образ друзів із колишніми. Це заохочується суспільством, як цивілізоване та адекватне рішення. То що насправді через відносини між ними і наскільки це є нормою?

Обережно, псевдожружба

“Давай залишимося друзями” – перед тим як прийняти пропозицію від колишнього партнера варто добре обміркувати це рішення. Ви повинні чітко з'ясувати, що саме ви розумієте під словом дружба в даній ситуації. Наскільки близьке ваше розуміння реальної справжньої дружби.

Нормально вважається, коли під час розставання не залишилося нез'ясованих питань і пропозиція про дружбу озвучена лише в межах пристойності для логічного завершення відносин без образ.

Найчастіше дружба пропонується за наявності прихованих мотивів від партнера. Так само і ти, не замислюючись, можеш легко погодитись на дружбу, маючи інші, не пов'язані з дружбою, цілі.

Які причини можуть ховатися під приводом дружби

  • Жаль і надія.

Партнеру не вистачає рішучості повністю припинити спілкування через жалість. Якщо на нього тиснуть і благають продовжити стосунки, які вже зжили себе. Все одно колишній коханий уникатиме приводів для зустрічей.

У разі вирішальну роль має твоя надія відновлення романтичних відносин після розставання. Але дружба – це програшний варіант у цьому розвиток подій. Тобі варто задуматися, чи варто продовжувати такі неповажні та принизливі стосунки, вони не призведуть до бажаного результату.

  • Корисливий інтерес.

Партнер не хоче більше нести відповідальність у парі і хоче зняти з себе обов'язки, при цьому не має бажання втрачати привілеї, які приносять йому вигоду. У кожної людини своя користь, найпоширеніші продовження сексуальних контактів без зобов'язань. Або фінансова складова, коли ти можеш спокійно позичити до найкращих часів. Не можна виключати такий варіант, коли тобі доведеться заступатися за партнера у робітничих чи житлових питаннях.

Основою такої дружби є безпринципність колишнього партнера, який забезпечує йому приємні бонуси.

  • Невирішені питання.

У кожній парі виникають періоди, коли між коханими виникаю непорозуміння. І буває так, що партнер може запропонувати дружбу, щоб узяти паузу, для того, щоб розібратися у своїх почуттях і прийняти рішення, чи варто продовжувати стосунки, чи краще розійтися.

Паузи можуть бути корисні у відносинах для самовизначення та аналізу того, що відбувається. Але сама пропозиція про дружбу може лише погіршити ситуацію, адже, швидше за все, така пропозиція буде неправильно розцінена і може призвести до ще більшого конфлікту. Якщо таке сталося у вашій парі бажано відразу доносити до партнера, що потребуєш саме паузи, не варто вводити в оману.

  • нарцисизм.

Якщо партнер має таку акцентуацію характеру, то їм нестерпна думка про роль відкинутого. Він старанно аргументуватиме за продовження дружби, щоб можна було самостверджуватись у своїй перевазі та незамінності.

Хіба це все схоже на справжню дружбу, яку ми представляємо або маємо з іншими людьми? Не варто приписувати стосункам ту назву, якою вони не є – це нормально.

Чи можна назвати такі стосунки здоровими? Чи несуть вони тобі користь та радість? Якщо відповіді ці питання негативні, потрібно переглянути своє бажання продовжувати відносини.

Колишній хлопець хоче бути другом, з'ясуйте, що він має на увазі під дружбою, які цілі переслідує. Найголовніше виріши, чи потрібна тобі його «дружба», якщо й назвати її так не можна.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua