Що робити, якщо чоловік любить колишню дружину чи дівчину

Що робити, якщо чоловік любить колишню дружину чи дівчину

Ти щаслива – познайомилася зі справжнім принцом. Він ніжний, вродливий, розумний. Але біда – твій новий чоловік каже, що любить колишню дружину – як поводитися в такій ситуації. Розглянемо різні ситуації.

Жилетка

Що робити, якщо чоловік любить колишню дружину чи дівчину

Фото автора Timur Weber: Pexels

Багатьом людям, чи то чоловік чи жінка, важко пережити розрив стосунків. Вони можуть любити другу половинку або придумують собі, що люблять. Насправді ж просто шкодують, що втратили звичне та зручне.

Виходом з такої ситуації виявляється пошук людини, яка б змогла вислухати, зрозуміти, відчути біль втрати. Йому вони плачуться, як у жилетку, демонструють глибину своїх почуттів, смуток, жаль про те, що їх не зрозуміли. Є, звичайно, щирі суб'єкти, які справді сумують за втратою.

Але найчастіше людина шукає, хай навіть неусвідомлено, тимчасове рішення. Так, чоловік вибирає симпатичну жалісливу дівчину чи жінку, готову повірити у щирість його почуттів. Розповідає їй про кохання, шукає співчуття, використовує як хустку. Буває, що він виглядає настільки зачепленим і сумним, що хочеться плакати разом із ним.

Жінці легко повірити у почуття чоловіка. Вона починає підтримувати його, сподівається, що зможе стати для нього важливою та цінною.

Проте істина у цьому, що найчастіше це спроба маніпулювання. Чоловікові треба просто виплакати образу на колишню дружину за неприйняті почуття. Варто їй покликати, він повернеться до неї. Або ж втече до нової коханки, тієї, яка виявиться, на його думку, яскравішою, красивішою і розкішною.

Що можна порадити:

 • Якщо чоловік почав плакатися тобі про минуле кохання, розстав кордону. Не дозволяй йому використовувати тебе як жилетку. Ти – незалежна жінка, гідна кохання, і це головне.
 • Як би він тобі не подобався, за будь-якої його спроби згадати про минулі стосунки перекладай розмову на іншу тему.
 • Насолоджуйся життям – займайся хобі, працюй, зустрічайся з друзями, веди активний спосіб життя. Не дозволяй чоловікові, який плачеться тобі, що любить колишню дружину, наповнити собою всю душу. Створюй внутрішню смислову конкуренцію. Нехай переможе те, що важливо для тебе.

Що робити, якщо чоловік любить колишню дружину чи дівчину

Що робити, якщо чоловік згадує колишню?

Синдром заміни

У деяких ситуаціях чоловік продовжує любити колишню дружину і нічого вдіяти зі своїми почуттями не може. Улюблена їх відкидає. Але він сповнений ними, хоче любити, дарувати ніжність, увагу. У цей момент на місці об'єкта почуттів можеш опинитися ти.

На початку така увага може тобі імпонувати. Ти відчуваєш, що тебе цінують. Згодом, однак, починаєш помічати, що його кохання не має з тобою нічого спільного. Молода людина просто віддає тобі те, що не потрібне тій, кому це призначалося.

Чоловік сам згодом це зрозуміє. Усвідомивши, що дарував почуття не тій, яку любить, він, мабуть, почне ненавидіти тебе. Причин тому тисяча, але головне – ти не вона.

Подібна ситуація дуже складна у емоційному плані. Для того, щоб її уникнути, спробуй наслідувати деякі рекомендації:

 • Поговори із чоловіком. Поясни, що ти не та жінка, яку він, мабуть, продовжує любити. Ти гідна ніжності та глибоких почуттів, але вони повинні ставитись саме до тебе, а не бути проекцією чужих стосунків.
 • Ніхто не забороняє тобі любити цю людину. Але не обманюй себе. Завжди пам'ятай, що, мабуть, його почуття відносяться до іншої жінки, а тебе просто приймає.
 • Цінуй себе. Піклуйся про себе, будь красивою, щасливою, цікавися світом. Не замикайся на одній людині. Коли жінка любить і поважає себе, оточуючі починають ставитись до неї також.
 • Будь готова до різних варіантів розвитку подій. Можливо, чоловік, який любить колишню дружину, ніколи не перестане її любити. Навіть якщо він одружиться з тобою, тінь минулих стосунків залишиться між вами.

Є шанс, що він зможе забути її і з часом покохає тебе всією душею. А, можливо, ви розлучитеся, не знайшовши один одного нічого, щоб вас зближало. У будь-якому разі, передбачити, які стосунки залишаться між вами, важко.

Неможливість зробити вибір

Не тільки жінки можуть бути такими собаками на сіні. Чоловіки теж часто не можуть зробити вибір, кидаються від однієї дівчини до іншої. І та, й інша здаються їм красивими, розумними, гідними бути їхніми супутницями життя.

Який висновок можеш зробити ти, зіткнувшись із подібним нерішучим суб'єктом:

 • Істинного кохання він не відчуває до жодної з вас. В одній ситуації йому вигідно та приємно бути з колишньою дружиною, в іншій – з тобою. Сумнівно, що стосунки із таким чоловіком варто продовжувати.
 • Можливо, він має ще кілька дам серця. Не варто витрачати час. Вибери того чоловіка, який цінує тебе.
 • Людина просто не вміє приймати рішення. Якщо тебе приваблює перспектива бути двигуном ваших стосунків і все вирішувати самостійно, можеш спробувати вибачити його нерішучість та почуття до колишньої дружини.

Ігри колишньої дружини

Якщо твій новий чоловік каже, що любить колишню дружину, можливо він став жертвою її маніпуляцій. Ти в цій ситуації гратимеш роль третього зайвого чи рятівника з трикутника Карпмана.

У будь-якому разі вигоди в тому, щоб розбирати їхні взаємини, тобі немає. Все, що ти можеш отримати – відчуття бруду, розчарування та розуміння, що тебе просто використали.

Можливо, і чоловік, говорячи про любов до колишньої дружини-маніпулятора, зрозуміє, що його використали. Але, погодься, краще нехай він сам з нею спочатку розбереться, ніж приваблюватиме тебе як арбітра чи людину, покликану його рятувати.

Якщо йому важко впоратись із колишньою дружиною, що він може дати тобі? Вона завжди висітиме над вами, як дамоклів меч.

І все-таки ти його любиш

Буває і так, що твій чоловік говорить про любов до іншої жінки, неважливо, до кого – колишньої дружини, першої дівчини або найкласнішої коханки.

Ти розумієш, що він тебе використовує або сам не знає, чого хоче, але в глибині душі щиро любиш його і віриш – якось і він зрозуміє, як багато ти для нього значиш.

У такій ситуації важливо не розкисати, пам'ятати про самоповагу та цінувати себе.

 • Не страждай і не шкодуй себе, не записуй у жертви. Радій життю. Пам'ятай, у твоєму серці живе кохання, і це головне. Нехай твій чоловік каже, що любить когось ще, тобі що? Ти ж любиш його.
 • Записуй свої почуття, поділись ними зі своїм щоденником, повертайся до них через деякий час, слухай, що підказує тобі інтуїція.
 • Намагайся не вигадувати happy end – його може не бути. Просто живи сьогоднішнім днем, отримуй задоволення від усвідомлення того, що ти живеш, можеш спостерігати за природою, подорожувати, дізнаватися про нове.
 • Не уникай нових знайомств. Друзі, приятелі, навіть ті люди, з якими ти знайома лише шапково, можуть показати тобі, як справи. Можливо, на їхньому тлі ти переконаєшся у глибині своїх почуттів. Або, навпаки, зрозумієш, що вони були лише плодом фантазій.

Можливо, згодом твоє кохання згасне. Але в тебе було те, що робило тебе щасливою, змушувало з радістю жити щодня, чекати нових відкриттів та вражень.

Як собі вести, якщо чоловік каже, що любить колишню дружину залежить від багатьох факторів. У деяких ситуаціях краще піти, щоб не бути йому жилеткою чи зручною заміною попередньої пасії. В інших можна поборотись за свої почуття.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua