Ізофлавони сої – чим вони корисні для жінок і які показання до застосування

Ізофлавони сої - чим вони корисні для жінок і які показання до застосування

Ти, напевно, зустрічала в наших статтях термін «фітоестрогени». Це рослинні гормони, які мають естрогеноподібної активністю. Вони на кшталт естрогенів людини і відіграють важливу роль у підтримці жіночого здоров'я. Дефіцит гормонів провокує ризик остеопорозу, серцево-судинних патологій, урогенітальних розладів. Але їх дефіцит позначається і на стані шкіри.

Вікова втрата колагену зменшує еластичність дерми, провокує її в'янення. Заповнити відсутню кількість каркасних білків сполучної тканини можна за допомогою ізофлавонів, на основі яких створено ряд ефективних препаратів.

замісна гормонотерапія

Ізофлавони сої - чим вони корисні для жінок і які показання до застосування

Фото автора Mikhail Nilov: Pexels

В менопаузу зменшується кількість мукополісахаридів, тісно пов'язаних з обсягом вологи в шкірі і її тургором. Дегідратація дерми призводить до уповільнення течії крові, що посилює процес старіння.

Недолік естрогену тягне за собою дефіцит фібробластів, в'янення шкіри, випадання волосся, некоректну роботу сальних залоз, гіперпігментації. Візуально ти бачиш лущення дерми, формування зморшок. Механізм такого впливу здійснюється через естрогенових рецепторів шкіри.

Раз виникає дефіцит ендоестрогенов, його треба заповнити речовинами ззовні. На цю роль більше інших і підходять ізофлавони (фітоестрогени). Вони досить швидко уповільнюють в'янення шкіри, збільшуючи кількість колагену, товщину дерми, її еластичність і зволоженість. Але! Весь фокус полягає в тому, що рослинних гормонів немає в природі, оскільки рослини позбавлені гормональної системи. Термін «фітоестрогени» – вдалий комерційний хід, не більше.

Не будучи гормонами в загальноприйнятому сенсі цього слова, ізофлавони беруть на себе роль драйвера у відновленні соединительнотканного каркаса. Вони утримують вологу в епідермісі і дермі, змушуючи активніше синтезуватися власну гіалуронову кислоту, але головне – стимулюють синтез нових колагенових і еластичних волокон, заповнюючи собою їх відсутній обсяг.

При цьому їх рослинне походження гарантує безпеку застосування для людини. Приймати фітоестрогени можна і всередину, і зовнішньо, за умови виключення всіх протипоказань до використання речовин.

Рослини з изофлавонами

Оскільки фітоестрогени – рослинні компоненти, для отримання лікарських препаратів на їх основі потрібно знати, в яких рослинах вони містяться. це:

 • люцерна з куместрол і формононетин, які не використовуються для лікування людини;
 • льон з ліганамі, які в травній системі людини перетворюються в ентеролактон і ентеродіол і балансують корисну мікрофлору;
 • солодка з Глаб-рідіном, який у високих дозах пригнічує ріст пухлин;
 • червоний виноград, що містить ресвератрол – відмінним антиоксидантом;
 • хміль – з пренілнарінгеніном, контролюючим місячні і маткові кровотечі;
 • соя з Геністеїн і даідзеіном, які відповідають за синтез кісткової тканини і стан шкірних покривів;
 • цільні зерна вівса, пшениці, жита з авенантрамідом, що володіє антиоксидантними властивостями;
 • червона конюшина з біоханіном-А, формоном-нетін, куместрол, що відповідає за загальний стан жінки в період клімаксу;
 • ірис флорентійський з тектоірігеніном, ірігеніном, ірілоном, ірісолідоном, які гальмують деградацію сполучних колагенових волокон, утримують вологу в шкірі і виводять вільні радикали.

Ізофлавони сої - чим вони корисні для жінок і які показання до застосування

омолодження гормонами

У косметиці найбільш затребувані фітоестрогени сої та інших бобових: генистеин і даідзеін, на базі яких створено французький препарат Іноклін, наприклад.

Склад і властивості генистеина і даідзеіна

Ізофлавони присутні в рослинах у вигляді глікозидів – з'єднань з цукрами, без яких вони не мають біоактивністю. Фітоестрогени (ізофлавони), як ти вже знаєш, в косметиці гормонами не є, але рецептори організму людини сприймають їх саме так. Потрапивши в тканини людини, естрогени запускають регенерацію клітин, синтез нових.

Для шкіри важливо, що це клітини, які беруть участь в продукції гіалуронової кислоти і колагену. Сьогодні найбільш ефективні, а тому – цінні для людини – ізофлавони генистеин і дайдзеин, а так же продукт їх подальшої трансформації – еквол, структура якого найбільше нагадує естрадіол.

геністеїн

Цей ізофлавон міститься в сої: бобах і продуктах на її основі. Його вважають ідеальним натуральним селективним модулятором рецепторів естрогену. На базі генистеина створюють антивікові косметичні композиції, які демонструють відмінні результати, збільшуючи еластичність, міцність дерми. Оскільки розтягнуті колагенові волокна сполучної тканини коротшають, синтезуються нові – шкіра підтягується, і зморшки розгладжуються. Дрібні зникають, мімічні стають менш вираженими.

Геністеїн збільшує товщину колагену за рахунок активації трансформуючого фактора росту β (TGF-β). Він контролює клітинну проліферацію і диференціацію. Однак цей фактор вважається маркером смертності від серцево-судинної патології та ниркової недостатності. Значить використовувати генистеин краще виключно зовнішньо, не допускаючи його системної дії при проникненні в кровотік.

Крім того, генистеин пригнічує MMPs (матриксних металлопротеінази, які відносяться до сімейства позаклітинних протеїназ і грають роль в ембріогенезі, ангіогенезі, пухлинних трансформаціях). Тому, незважаючи на те що це блокування MMPs знижує ступінь деградації колагену, збільшуючи рівень білка TIMP (тканинного інгібітора металопротеїназ), внутрішнє застосування також небажано.

Ізофлавони сої - чим вони корисні для жінок і які показання до застосування

Фото автора Angela Roma: Pexels

дайдзеин

Інший ізофлавон сої з великою поживною цінністю активний в косметології за рахунок своїх метаболітів – Еквол, трігідроксіізофлавона, ресвеатрола. Вони збільшують активність колагену I і IV типу, еластину і фибриллина в фібробластах сполучної тканини.

Іншими словами, ізофлавон дайдзеин блокує розпад колагену, омолоджуючи шкіру. А ресвеатрол, будучи природним стероїдних метаболітом і фітоалексинів ще й гарантує антібактеріалную і протигрибкову захист.

Найважливішим якістю ізофлавонів і кометіческіх продуктів на їх основі є здатність речовин активувати самовідновлення дерми. Вони запускають ангіогенез і синтез колагену, блокують його деструкцію. Значить – це прекрасна основа антивікової косметики і базовий засіб для регенерації тканин після агресивних косметологічних процедур. Іншими словами, це гарантія молодості і відмінною фігури, активного довголіття.

Показання та протипоказання

Що стосується свідчень, то з ними, нам здається, все гранично ясно – догляд анти-ейдж:

 • зволоження та живлення шкіри;
 • перші ознаки старіння і глибокі зморшки;
 • лущення, сухість, підвищена чутливість до будь-якого подразника;
 • гравітаційний птоз на ранніх стадіях розвитку;
 • пігментація, інші недосконалості шкіри;
 • тьмяність дерми і втрата тонусу;
 • корекція роботи сальних залоз.

При цьому не можна забувати і про протипоказання: вік до 40, коли ще не вичерпані власні гормональні резерви, індивідуальна непереносимість.

Відхід з изофлавонами

Ми вже домовилися, що абсолютно безпечні тільки фітоестрогени при їх зовнішньому використанні. Краще не ризикувати прийомом всередину, поки немає чітких і ясних даних, що підтверджують їх нешкідливість при системному дії. Найбільш відомі такі б'юті-продукти з изофлавонами:

 • універсальний крем для будь-якого типу дерми – PLEYANA Base Skin Cream;

Ізофлавони сої - чим вони корисні для жінок і які показання до застосування

Фото взято з відкритих джерел

 • крем для нормальної та сухої шкіри цілий рік, для комбінованої – в зимовий час: GI GI NEW AGE Cream. Є нічний і денний варіант з SPF 15;

Ізофлавони сої - чим вони корисні для жінок і які показання до застосування

Фото взято з відкритих джерел

 • для всіх типів дерми, крім комбінованої – Natura Bisse Essential Shock Intense line.

Ізофлавони сої - чим вони корисні для жінок і які показання до застосування

Фото взято з відкритих джерел

Щоб не складалося враження про протипоказання фітоестрогенів жирній шкірі, відзначимо: рослинні ізофлавони позитивно впливають на жирну шкіру з висипаннями, якщо їх тригер – гормональний дисбаланс. Тому за рекомендацією твого косметолога деякі засоби можуть бути включені до складу комплексної терапії акне.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua