Як правильно підібрати бюстгальтер за таблицею

При правильному підборі бюстгальтера жінка не відчуває ніякого дискомфорту. А ось якщо вибрати не той розмір або нехтувати інших своїх параметрів, можуть виникати неприємні відчуття, почуття здавленості і навіть потертості на тілі. Як правильно вибрати розмір бюстгальтера і чому так важливо не помилитися в цьому питанні?

Як правильно підібрати бюстгальтер за таблицею

Як вибрати бюстгальтер за розміром: практичні рекомендації

Перед тим, як приступити до покупки білизни, необхідно визначити не тільки, яку форму бюстгальтера вибрати, але і якими параметрами він повинен відповідати. Для цього потрібно правильно зняти мірки і визначити, яка форма бюстгальтера для грудей виявиться найбільш комфортною і правильною.

Варто відзначити, що більшість дівчат купують бюстгальтери ті, які їм хотілося б, а не ті, які реально відповідають їх розміром. Тому нерідко чашка виявляється меншою, ніж необхідно, а пояс ширшим. Але навіть якщо жінка правильно зніме мірки і її реальний розмір виявиться 75С, то під час примірки білизни він може виявитися навіть 80D, адже у кожного виробника буде своя розмірна сітка. Тому так важливо приміряти білизну і не купувати його, орієнтуючись тільки на певний розмір і числа.

Але щоб дізнатися свій реальний розмір, потрібно зняти мірки з грудей і під грудьми.

Але як вибрати розмір бюстгальтера і сам бра, коли є тільки приблизні дані? Припустимо, згідно калькулятору, розмір виявився 75В.

Таблиця розмірів бюстгальтера (жіночих грудей)

Як правильно підібрати бюстгальтер за таблицею $

Щоб підібрати найзручніший і правильний бра, необхідно приміряти не менш 10 різних варіантів, серед яких може бути і 75С, і 80В, і навіть 80С. Під час примірки обов’язково потрібно застібати бюстгальтер на самий крайній гачок, тобто самий вільний.

Який повинен бути ідеальний бра? Необхідно, щоб він відповідав таким критеріям:

 • пояс бюстгальтера повинен щільно прилягати до тіла, але не сильно врізатися в нього, щоб не залишав сліди після тривалого носіння. Якщо пояс зміститься, значить, потрібно вибрати розмір трохи менше
 • якщо підняти руки або посувати ними в сторони, то бра не повинен зміститися зі свого місця
 • ззаду під застібку білизни повинно вільно входити два пальця. В іншому випадку пояс зовсім скоро підніметься вгору
 • бюстгальтер буде занадто великим, якщо чашка зморщується або не до кінця заповнена
 • а якщо бра буде утворювати валики в області пахв, значить, він занадто маленький, потрібно брати розмір побільше
 • відповідний бра повинен трохи піднімати груди
 • якщо розмір грудей С і більше, значить, варто брати білизна з кісточками, яке додатково буде підтримувати груди

Також часто можна почути питання, що робити, якщо груди різного розміру? Як вибрати бюстгальтер за розміром в цьому випадку? Таблиця розмірів, швидше за все, не дасть точної відповіді.

Таблиця паралельних розмірів бюстгальтера

Наприклад якщо у Вас 80А, то Вам слід також приміряти і паралельні розміри по таблиці 75В і 70С.

Як правильно підібрати бюстгальтер за таблицею $

Тому щоб груди тримала форму і не було помітно її різну величину, потрібно вибирати класичний бра з формованою чашкою. Також хорошим варіантом буде бюстгальтер з пуш – апом, іноді допомагає, якщо вийняти один з поролонових вкладишів, щоб груди були ідентичного розміру.

Як визначити, що бра був підібраний неправильно? Ось основні моменти, на які варто орієнтуватися:

 1. Відчуття дискомфорту, здавленості, іноді хворобливі відчуття в області спини.

Якщо нижня білизна доставляє будь-які неприємні відчуття, погано сидить на тілі, і, що характерно, залишає помітні сліди на шкірі з – за надмірного тиску на неї, значить, воно було вибрано невдало. У такому випадку потрібно обов’язково поміняти бюстгальтер і вибрати більш комфортний.

 1. Виникає постійна необхідність сильно затягувати шлейки або ж застегать бюстгальтер на останній гачок.

В такому випадку бра точно підібране не за розміром. В ідеалі необхідно використовувати перший або другий за рахунком гачок. А шлейки не повинні бути туго затягнути. Швидше за все, бюстгальтер виявився занадто великим.

 1. Ремінець занадто сильно впивається в плече і залишає червоні сліди на тілі.

Або ремінці були надмірно сильно затягнуті, або вони тримають велику вагу. Рекомендується змінити нижню білизну і вибрати бра з більш широкими і сильними ремінцями.

 1. Груди постійно випадає з чашок.

У такому випадку розмір бюстгальтера виявився занадто маленьким. Груди повинна лежати в чашці щільно і не випадати.

 1. Груди випадає з чашок знизу.

Якщо підняти руки, а груди випадає знизу, в такому випадку є місце говорити, що бра або занадто маленький і віджимає груди, або занадто великий і створюється великий простір.

Поради щодо вибору бюстгальтера для годування

Як вибрати бюстгальтер для годування? Зазвичай годуючим мамам не підходять звичні бюстгальтери, які вони носили раніше. Під час вагітності груди збільшилася, тому ще в період виношування дитини жінка може кілька разів змінити розмір свого бра. Але що робити після народження дитини?

По виду білизна для годуючих мам дуже схоже на звичайне. Але є деякі відмінності. Тут повинні бути посилені елементи, бути передбачена додаткова підтримка грудей, широкі лямки і велика кількість додаткових гачків. У період годування краще не користуватися звичними бра, адже доведено, що навіть протягом доби груди може змінювати свій розмір по кілька разів з – за припливу молока. Це доставить дискомфорт жінці, тому білизна для годуючих матерів в цьому випадку дозволяє трохи змінювати свої форми.

До того ж, звичайні бра досить часто занадто перетискають груди жінки. Бюстгальтери для годуючих можуть бути оснащені кісточками, а можуть бути без них. Зазвичай все залежить від розміру грудей жінки. Якщо це чашка А чи В, то можна вибирати той, в якому буде найбільш комфортно.

А ось якщо груди з чашкою С і вище – обов’язково потрібно брати бра з посиленими лямками і підтримкою у вигляді кісточок. Також в останні роки розробляється спеціальне білизна, яке дозволяє годувати дитину без особливих труднощів в будь-якому зручному місці, так як дозволяє відстібати чашечку.

Доведено, що максимального розміру груди жінки досягає на 4 тиждень після пологів. Тому немає сенсу вибирати бюстгальтер для годування на початку вагітності і навіть на 6-7 місяці.

Серед основних типів бра для годуючих мам виділяють:

 • із застібкою спереду. Він повністю відкриває груди під час годування. У той же час дає можливість регулювати розмір по обхвату під грудьми
 • із застібкою – блискавкою. Дозволяє одним рухом розстебнути бюстгальтер на будь-який з грудей. Але якщо носити обтягуючий одяг, застібки будуть видні
 • із застібкою – кнопкою. Також дозволяє розстебнути бюстгальтер у верхній частині грудей і безперешкодно годувати дитину, не роздягаючись при цьому
 • еластичні бра. Зроблені з еластичних тканин, дуже добре тягнуться і підходять для жінок, у яких часто змінюється розмір грудей
 • бра у вигляді топа. Безшовний бюстгальтер без застібок, виготовлений з еластичних матеріалів і швидко підлаштовуються під форму грудей, навіть якщо вона буде змінюватися протягом дня

Чому потрібно вибирати правильний розмір бюстгальтера

Як зрозуміти, що бюстгальтер не підходить, не складно. Але якщо не звертати уваги на це питання, то в деяких випадках даний предмет гардероба може дійсно нашкодити жінці і доставити безліч неприємних відчуттів.

Згідно з дослідженнями, майже 80% жінок підбирають для себе неправильне нижню білизну, яке теоретично може нашкодити здоров’ю. Причому 70% вибирають для себе бра, які менше необхідного, а 10% відповідно більше.

Основні проблеми, з якими можна зіткнутися при неправильному виборі бюстгальтера:

 • порушення циркуляції крові з – за того, що білизна буде занадто пережимати грудну клітку
 • обмеження рухів верхньої частини спини з – за занадто тугого білизни, що перешкоджає руху хребців. Це стає причиною створення атрофічного стану грудного відділу спини
 • неправильно обраний бюстгальтер для великих грудей призводить до того, що створюється зайве навантаження на м’язи шиї і спини. Це збільшує болю в спині, іноді стає причиною защемлення спинних нервів

Тому вибираючи бюстгальтер, жінці обов’язково потрібно знати свої параметри, враховувати те, як повинен сидіти бра на тілі, а також під час покупки обов’язково приміряти декілька варіантів, оскільки кожен з виробників може мати свою розмірну сітку, по якій виготовляє білизну.

Як визначити розмір бюстгальтера по таблиці читайте тут.

Тищенко Лия
zmorshki.in.ua