Як доглядати татуювання після зняття плівки

Як доглядати татуювання після зняття плівки

Будь то перше нанесене на шкіру татуювання або вже п'яте за рахунком, догляд спочатку важливий, щоб фарба добре збереглася і загоєння пройшло благополучно, без негативних наслідків.

Продовжуй читати статтю, щоб ознайомитися з правилами грамотного догляду за свіжим татуюванням та зберегти барвистість малюнка.

Як довго гоїться татуювання

Як доглядати татуювання після зняття плівки

Фото автора Isadora Tricerri: Pexels

Зазвичай у процесі загоєння татуювання має пройти як мінімум три основні етапи. Остаточний час залежить від регенерації організму і від того, наскільки правильно дотримується догляду.

  • З 1 по 3 день – запалення

До трьох діб зберігатиметься болючість місця нанесення малюнка та почервоніння. Це нормальна реакція на рану. Також ти можеш спостерігати незначне просочування крові або чорнила. Важливо, щоб з кожним днем почервоніння поступово зменшувалося, на третій день вже не повинно нічого просочуватися.

  • З 4 по 14 день – етап відновлення

На цьому етап загоєння тільки починається: тепер ти почнеш помічати, що верхній шар шкірного покриву лущиться, можливо навіть свербіти. Така сама реакція організму відбувається при сонячному опіку.

Це також абсолютно природний процес. Постарайся в цей період не чухати місце тату, не терти його навіть випадково. Інакше шкіра відновлюватиметься довше і фарба потім буде не такою яскравою.

  • З 14 по 30 дні – остаточне загоєння

У цей час видимих ознак загоєння вже не спостерігається, проте малюнок ще буде недостатньо яскравим та чітким. Приблизно через місяць колір остаточно виявиться.

Але знай, що малюнки з більш яскравими квітами гояться трохи триваліше.

Давай тепер дізнаємося, яким має бути догляд, щоб не занести інфекцію та не травмувати шкіру.

Інструкція з догляду за татуюванням у перші дні

Грамотний догляд необхідний як збереження барвистості нанесеного майстром малюнка, а й щоб випадково не занести інфекцію.

Якщо ти нехтуватимеш порадами майстра, то малюнок стане тьмянішим, а загоєння затягнеться. Точно сказати про швидкість загоєння важко, тому що процеси регенерації у всіх різні. Комусь достатньо двох або трьох тижнів, у той час як у інших тату може гоїтися більше місяця.

Звичайно, важливо не розчісувати місце з ранкою, щоб не почалося запалення.

Зазвичай майстер після процедури дає точні інструкції з догляду за свіжим татуюванням. Обов'язково дотримуйся цих рекомендацій і якщо щось йде не за планом – негайно зверніться до фахівця за консультацією.

  • 1 день

Як доглядати татуювання після зняття плівки

Як доглядати татуювання в перші дні?

Через три години приблизно після того, як вийдеш салону, акуратно зніміть верхню пов'язку або бинт, який наклав майстер.

Спеціальну захисну плівку для татуювання, навпаки, поки що знімати не треба, залиш її на першу добу або хоча б на 10-12 годин. Про це майстер повинен тебе попередити.

Отже, перший день після сеансу полягає в тому, щоб у жодному разі не знімати плівку із загоювальною маззю. Другого дня вже можеш проводити необхідні маніпуляції.

До речі, першого дня заборонено вживати алкогольні напої, також важливо відмовитися від цього і перед сеансом, оскільки алкоголь здатний розріджувати кров.

  • 2 день та 3

Перші три дні місце татуювання слід лікувати, як і будь-яку іншу рану, тому слід виявити обережність, щоб не занести інфекцію.

Як доглядати татуювання після зняття плівки

Намагайся після зняття плівки вкотре не чіпати це місце. Будь-які маніпуляції повинні проводитися виключно чистими руками, тому перш ніж чіпати тату, добре оброби руки від бруду.

Але важливо не тільки мити руки під час роботи з тату. Також тобі необхідно мити місце з малюнком та всю довколишню область.

Для цього обов'язково зніми плівку, що покриває татуювання, та промий область дитячим милом та теплою водою.

Також наноси мазь для якнайшвидшого загоєння шкіри (теж чистими руками). Запитай у майстра, яку мазь краще використовувати для цієї мети. Д-пантенол добре підходить.

Мазь важливо наносити дуже обережно та тонким шаром, у жодному разі не втирати її в шкіру.

Якщо тобі необхідно вийти з дому, обов'язково закрий плівкою тату. На ніч плівку знімай. В душ ходити можна, але не використовуй гарячу воду, тільки теплу.

  • Наступний тиждень

Поки рана гоїться, наноси щодня мазь для загоєння, можна використовувати зволожуючий крем у міру лущення шкірного покриву.

Захищай місце з тату від прямих сонячних кращих, інакше фарба почне тьмяніти і результат тебе не порадує.

Повний процес загоєння шкіри на місці з тату відбудеться за місяць, якщо ти дотримуватимешся всіх зазначених рекомендацій, наносити крем і захист від сонця. Нічого більше робити не потрібно, через перший тиждень ти вже забудеш про місце з татуюванням, так як особливий догляд далі не буде потрібно.

Але в перші три дні важливо стежити за станом татуйованої області, якщо до третього дня болючість і почервоніння не сходитимуть, потрібно звернутися до майстра за порадою.

Догляд за тимчасовою тату

Якщо ж ти зробила тимчасове татуювання, то догляд за ним буде простим. Фарба тримається тільки згори, всередину вона не проникає, тому постарайся зробити все, щоб зберегти колір яскравим надовго.

Малюнок, зроблений хною, не бажано натирати за допомогою мочалки або твердої губки.

Крему наносити на шкіру тут не потрібно, як і різні масла або лосьйони. Нерідко через хну на тілі з'являється алергічна реакція, через що місце буде свербіти. Тому заздалегідь переконайся, що не будеш алергії, проведи пробний тест на окремій ділянці шкіри.

Також важливо якнайменше піддавати татуювання (звичайне і з хни) сонячним променям і солоній морській воді, оскільки через ці фактори малюнок стане тьмяним, не буде чіткості.

В цілому, щоб зберегти барвистість татуювання, потрібно лише постаратися спочатку уникати важких тренувань, утриматися від поїздки на море, навіть якщо дуже хочеться. А перед виходом на вулицю просто наноси трохи сонцезахисного крему.

Як бачиш, догляд досить простий: якщо їм не нехтувати, малюнок збереже свою яскравість.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua