Корнеотерапія – хто основоположник методу догляду за шкірою

Корнеотерапія - хто основоположник методу догляду за шкірою

Ти знаєш, у косметиці сьогодні настільки широкий вибір доглядових засобів, які обіцяють вирішення всіх естетичних проблем, що виникли, що непогано б розібратися, чи реально це за великі або зовсім невеликі гроші.

Ось, наприклад, корнеотерапія – способи догляду за шкірою, покликані відновити дерму та її природні захисні бар'єри. Вона працює? І якщо так, то як?

Два види косметичних продуктів

Корнеотерапія - хто основоположник методу догляду за шкірою

Фото автора Shiny Diamond: Pexels

У складі сучасної косметики є все: унікальні вичавки з екзотичних рослин і навіть живих організмів. Все, що покликане зробити нас красивими та вічно молодими.

Але чи це так? За аналогією з ліками, а косметика лікує, шкіру – не зовсім.

Є дві великі групи лікарських засобів:

 • перші – знімають за короткий час лише симптоми, що турбують пацієнтів;
 • другі – коригують причину патології, але приймати їх доводиться довго.

З косметикою так само. Більшість косметичних продуктів дають швидкий, але короткочасний результат: тільки поки вони є на шкірі. Крім цього, фіксується синдром відміни: ти скасовуєш доглядовий продукт, і твої проблеми, які він практично прибрав, повертаються, як ні в чому не бувало.

Це пояснюється просто: і сухість, і гіперсальність, і вугрі, і роздратування, і невеликі зморшки – наслідок порушення нормальних функцій дерми. Висновок простий: як здоровій людині не потрібні медикаменти, так і здоровій шкірі не потрібна лікувальна косметика. Забери причину і все фізіологічно відновиться.

Що таке корнеотерапія та хто її основоположник

Наприкінці вісімдесятих років минулого століття А. Клігман розробив інноваційну концепцію догляду за шкірою. Вона стала містком, який зв'язав дерматологію та косметологію в єдине ціле. Ця методика була названа корнеотерапією. В чому суть?

Дивись: шкіра – природний та дуже надійний бар'єр, який захищає весь організм від травм та мікробних атак. Основна роль цьому захисті належить роговому шару епідермісу. Саме на нього і завдають доглядові засоби.

Довго йому не приділяли належної уваги, вважаючи, що мертві клітини не потребують турботи. Але професор Клігман довів, що це не просто мертві рогові лусочки, а тканина, яка живе за своїми законами, має свою структуру, функції та склад.

Ця тканина здатна саморегулюватися і взаємодіяти з шарами дерми, що підлягають, що і наділяє її властивостями захисного бар'єру. А тепер спробуємо зрозуміти, що важливо виробникам при просуванні продукту на ринку. Відповідь проста: швидкий візуально помітний ефект.

Корнеотерапія - хто основоположник методу догляду за шкірою

Корнеотерапія

Звичайно, враховуються і приємна тактильність при нанесенні, термін зберігання, мінімальні виробничі витрати. Це корелюється хімічними добавками: віддушки, агресивні консерванти, емульгатори.

Вони не тільки не вирішують першопричину проблеми, але здатні звести нанівець користь активних речовин і натуральних компонентів, погіршити ситуацію, порушивши функцію саме рогового шару. Іншими словами, використання таких засобів завдає більшої шкоди, ніж користь.

На розумінні процесів, що відбуваються, і засновано новий напрямок у дерматокосметології – корнеотерапія. Вона покликана підвищити власні можливості відновлення дерми без втручання у її фізіологічні біохімічні процеси.

Для цього використовують доглядові засоби, що імітують дію компонентів рогового шару та заповнюють нестачу тих складових, які відповідають за його нормальну роботу.

Принципи концепції

Для того щоб здійснити реалізацію такого підходу на практиці, доглядові засоби повинні бути афілійовані за принципами корнеотерапії. Тобто, утримувати лише споріднені з шкірою компоненти. Наприклад:

 • натуральний зволожуючий фактор (НУФ);
 • збалансовані ліпіди в яких присутній баланс жирних кислот на основі олії;
 • сприяють реставрації рогового шару цераміди, фітостероли, фосфоліпіди.

У той самий час, у них має бути агресивних складових, здатних руйнувати роговий шар. Тобто:

 • штучних ароматів, барвників, консервантів, емульгаторів;
 • мінеральних масел, силіконів, пропіленгліколей, ПЕГ та інших продуктів нафтоперегонки;
 • лаурил та лаурет сульфату натрію (SLS, SLES) та інших ПАР.

З таким підходом краще поєднується використання натуральних природних компонентів. Вони, на відміну синтетичних речовин, споріднені дерме, тобто, краще включаються до її структури, а часто входять до складу косметики.

Кому це підходить?

Сподіваємося, тепер ти розумієш, що максимальна кількість проблем дерми асоційована з порушенням цілісності рогового шару. Але як зрозуміти, чи у тебе ці проблеми є чи ні? І тому є ознаки, про які варто знати. Корнеотерапевтичні засоби рекомендовані, якщо ти помічаєш у себе:

 • стягнутість дерми, її сухість та почервоніння після вмивання;
 • роздратування після нанесення косметики;
 • акне, вугрові висипання;
 • гіперсекреція шкірного сала;
 • ранні зморшки у віці 30+;
 • лущення шкіри.

Таким чином, корнеотерапія заснована на інших принципах і універсальна для будь-якого типу шкіри, оскільки:

 • відновлює свій захисний потенціал дерми;
 • регенерує глибші шари шкіри при тривалому використанні;
 • покращує і зовнішній вигляд, і фізіологічний стан шкіри, попереджаючи її передчасне старіння та зневоднення;
 • дає можливість отримати результат, аналогічний до використання фармпрепаратів.

Корнеотерапія практично не має побічних ефектів і цим теж відрізняється від звичної косметики. Хорошим прикладом дії доглядових засобів є активація синтезу колагенових волокон.

Але якщо найдорожча косметика відомих брендів гарантує уповільнення старіння, привносячи з собою в дерму вологу і поживні речовини, що бракують їй, то корнеотерапія змушує істотно збільшити синтез власної гіалуронової кислоти і ендоколагену. Ось і вся різниця.

Тобі подібні заяви можуть здатися рекламним ходом, але останнім часом з'являється все більше наукових доказів їхньої справедливості. Корнеотерапія – безперечно наука майбутнього, яка підніме догляд за шкірою на принципово новий рівень, поєднає естетику з лікувальними проблемами.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua