Чому відбуваються подружні зради у відносинах

Чому відбуваються подружні зради у відносинах

Коли жінка стикається із зрадою, зрадою, вона відчайдушно намагається знайти винних. Буває, вона звинувачує насамперед себе, що не все спромоглася дати партнеру. Буває, звинувачує партнера, схиляючись до того, що він недостойна людина. Насправді, винні, як правило, обоє.

Ні, звичайно, бувають чоловіки, яким не потрібні причини для зради, він шукає лише підстави виправдати свою полігамність. Однак ми сьогодні говоритимемо про нормальні сім'ї, для яких стосунки – не порожній звук. У їхньому випадку, партнери просто не зуміли одне одного зрозуміти, відчути, почути…

Чому відбуваються подружні зради у відносинах

Чому відбуваються подружні зради у відносинах

Фото автора Mikhail Nilov: Pexels

Думки про зраду починають виникати не одразу. На початку відносин, обидва партнери впевнені, що їм вдасться побудувати міцний і довгий союз. Вони огорнуті приємними емоціями, пристрастю, потягом. Їм настільки комфортно разом, що здається, зрада ніколи не постукає у їхні двері.

Тоді що ж підштовхує людей, що перебувають у колись такому перспективному союзі, піти на зраду? Причин може бути безліч. Розглянемо основні, ключові:

 • Неготовність до серйозних відносин.

Відносини варто починати лише тоді, коли точно знаєш, що таке відповідальність, коли ти зріла і цілісна людина. В іншому випадку, ти не зможеш сам знайти щастя і покалічити душі людей, які тобі довірилися.

 • Небажання чути одне одного.

Люди від природи досить егоїстичні. Проте хтось під впливом виховання, соціалізації, самовиховання вчиться думати не лише про себе, намагається зрозуміти оточуючих. У відносинах із протилежною статтю механізм дещо складніший.

Чоловіки та жінки розмовляють різними мовами. Тому порозуміння, можливо, лише у зрілих та адекватних відносинах, де партнери поступово «навчаються» чути одне одного. Інакше, з'являється багато образ та недомовленостей, які погіршують якість взаємодії.

 • Нездатність підлаштовуватися.

Дуже важливим є і вміння підлаштуватися під партнера. Десь уловити його настрій, десь піти назустріч, десь вчасно віддати йому відпочити. Це зовсім не означає, що у всьому завжди варто погоджуватися з обранцем. Не про це.

Згодом, у парі виникає споріднена нотка, завдяки якій партнери зчитують настрій одне одного і діють лише спираючись на нього. Але це підвладне лише тим, хто намагається, причому старання йдуть із двох сторін. Відсутність таких здібностей знову-таки призводить до конфліктів та віддалення.

 • Відсутність розмов.

Причому побутові розмови можуть залишатися в парі, проте прояснити, обговорити спірні чи неприємні моменти люди не можуть. Вони закриваються, і довгий час мовчать, таячи в собі образи і накопичуючи гнів та негатив проти партнера.

Чому відбуваються подружні зради у відносинах

Чому у зраді винні обидва?

Все накопичене виливається на віддалення, партнери намагаються якнайменше проводити часу поруч. Пари, в яких немає розмов на тему стосунків, або розпадаються остаточно, або вступають на шлях самотності.

 • Постійні конфлікти.

Часті сварки та скандали віддаляють людей один від одного. Разом стає важко дихати. Кожна дрібниця стає предметом суперечки. Один із партнерів шукає втіхи на стороні, думаючи, що це шлях вирішення проблеми.

 • Нудьга.

Так, деякі зраджують тому, що більше не цікаво у стосунках. Коли вдома побут, діти, зобов'язання, душа так прагне нових емоцій та пристрастей. У подібній ситуації людина, здатна на зраду, зовсім не готова нести відповідальність і бути відданою.

У нього, швидше за все, дуже багато вільного часу. Сімейна ж людина, для якої сім'я відіграє важливу роль, завжди знає, чим зайнятися. Йому ніколи нудьгувати, адже так багато у нього зобов'язань перед своїми коханими.

Хто винен у зрадах? Однозначної відповіді немає: кожна історія унікальна. Але подібні моменти і риси все-таки є. І якщо вже говорити про вино, то найчастіше винні, звичайно, обоє. Однак вина у них одна перед одною різна. Розглянемо з обох боків.

«Мені змінили. В чому моя провина?”

Звичайно, людина не винна, що партнер змінив їй. Однак є моменти, які могли б підштовхнути до подібних дій. Це ніяк не виправдовує зрадника, але дає можливість зрозуміти поведінку та спробувати провести роботу над помилками, щоб надалі не зіштовхнутися із зрадою.

 • Ти надто егоїстична.

Якщо тобі хочеться, щоб світ крутився лише довкола тебе, то це в якийсь момент набридає партнерові. Він втомиться намагатися догодити тобі.

 • Ти пішла з головою в материнство.

Ти віддалилася від чоловіка, при цьому, ніяк не намагаючись проговорити і пояснити те, що відбувається. Якщо ти недавно народила, тобі варто було пояснити всі свої почуття та переживання, а також поділитися відчуттями та змінами в тілі.

Якщо ж відвертих розмов не було, чоловік може подумати, що ти просто перестала їм цікавитися. Це підштовхує його до пошуку ласки на боці.

 • Ти холодна до партнера.

Якщо ти неприступна, як скеля, це спочатку приваблює чоловіка. Однак поступово він втомлюється від подібної поведінки. Йому як звичайній людині, хочеться почуватися бажаним і коханим.

 • Ти надто емоційна.

Надмірна емоційність також не приваблює чоловіків. Особливо, коли емоції несуть у собі негатив та бажання з'ясувати стосунки. Чоловік починає уникати твого суспільства, намагається якнайменше проводити час разом.

 • Ти уразлива.

Постійне мовчання, що звучить під гаслом «я образилася», вже незабаром починає дратувати партнера. Постійні здогади про те, що ж цього разу стало приводом для прикрості, змінюються повною байдужістю та відстороненістю.

То чому ж винен зрадник, якщо ти така незрозуміла і не ідеальна?

Найчастіша причина розлучень

Звичайно, відповідальність у кожному рішенні лежить на людині, яка робить той чи інший вчинок. Зрада – це так само прийняте рішення людини, яка вважала за правильне не навести лад у відносинах і власних думках, а піти легким шляхом.

Відносини завжди сповнені складнощів, конфліктів. Однак далеко не всі тікають від проблем у чужі обійми. Важливо навчитися аналізувати, обговорювати та розуміти свого партнера. Але на чільному місці стоїть повага і відповідальність перед своїм вибором.

Коли у чоловіка чіткий план у голові, він знає, чого хоче, його не кидатиме з боку в бік. Якщо ж чоловік вступає у стосунки заради радості, пристрасті та почуття легкості, навряд чи він буде задоволений сімейним життям. Тому головна вина чоловіка полягає у його безвідповідальності.

Якщо ж спілка не відповідає очікуванням і чоловікові складно перебувати в ньому, варто обговорити проблеми з обраницею. Саме їй варто сказати про почуття, що відвідують його. Якщо розмова ні до чого не приведе, можливо варто розірвати стосунки.

Це хоча б чесний шлях, який, звичайно, принесе жінці біль розчарувань та втрати, але не дасть відчуття, що ти «устромив ніж їй прямо в спину». Ти не залишишся в її пам'яті зрадником та зрадником.

У відносинах варто бути чесними, щирими, відкритими, інакше ваша тендітна любов розіб'ється вщент про вашу незрілість і неготовність бути партнерами завжди і в усьому.

І все-таки найпоширеніша причина розлучень і зрад – невміння говорити одне з одним. Тому варто на початку вибудовувати фундамент саме на постійних бесідах, обговореннях. Не бійтеся говорити про почуття, навіть якщо вони негативні або сповнені сумнівів, страхів.

Вибираючи один одного, привчайте себе та партнера, ділитися найпотаємнішим. А також з трепетом ставитись до інформації, якою ділиться з тобою чоловік. Цінуйте, оберігайте один одного. Тоді ваші стосунки не спіткає зрада і зрада.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua