Жіноча зрада у шлюбі – наслідки для жінки та причини

Жіноча зрада у шлюбі – наслідки для жінки та причини

Незважаючи на те, що в суспільстві склався стереотип, що чоловіки зраджують частіше, ніж жінки, наукових підтверджень цьому немає або різниця незначна. Чому зраджують жінки і як це позначається на їхньому шлюбі?

ТОП-7 реальних історій жіночої невірності та її причини

Жіноча зрада у шлюбі – наслідки для жінки та причини

Фото автора cottonbro: Pexels

  • Марія, 34 роки

Марію спочатку не все влаштовувало у шлюбі. Вона зізналася, що чоловік часто на неї тиснув, намагався контролювати, ревнував, прогинав під себе. Якщо щось йшло не так, як він хотів, влаштовував істерику.

Вона зрадила йому з людиною, з якою познайомилася у кафе. Причиною зради була необхідність відчути себе бажаною, коханою, почути компліменти. Це було лише один раз, з тим чоловіком вона припинила спілкування.

У шлюбі Марія залишилася, чоловік нічого так і не впізнав.

Проте Марія після цього випадку зізналася, що у спілкуванні з чоловіком у неї з'явилося більше впевненості, вона почала сама його «прогинати», на якийсь час відчула себе комфортніше.

Але це призвело до ще більших сварок, а коли чоловік зрозумів, що не може її контролювати, вони розлучилися. Пізніше Марія зрозуміла, що її шлюб спочатку був не з людиною, і зрада не могла вирішити цієї проблеми.

  • Олеся, 41 рік

У Олесі був добрий шлюб. Проте чоловікові вона зрадила, коли була на зустрічі однокласників. Це була людина, в яку вона колись була закохана. Олеся розповіла, що одразу пошкодувала про свій вчинок і, повернувшись додому, зізналася у всьому чоловікові.

Він якийсь час намагався змиритися, пробачити, але вона помітила, що йому стало неприємно навіть дивитися на неї, не те що торкатися. Вони сильно віддалилися один від одного і, зрештою, він подав на розлучення, незважаючи на те, що Олеся всіма способами намагалася налагодити стосунки.

Зізнався, що просто не може її вибачити. З того часу минуло вже 5 років, Олеся поки не почала нові стосунки і шкодує про те, що розлучилася з добрим чоловіком.

  • Вадим, 37 років

Вадим завжди довіряв своїй дружині, не перевіряв, не контролював. Вона була тихою скромною дівчиною. Якось подруга його дружини розповіла, що та йому змінила на святкуванні минулого Нового року. Вадим спершу не вірив, натиснув на дружину.

Вона все заперечувала, намагалася відбутися жартами, проте потім у всьому зізналася. Сказала, що не розуміє, як це сталося, що нічого не означало, це був бездумний порив. Вадим не зміг її пробачити, і вони розлучилися.

Жіноча зрада у шлюбі – наслідки для жінки та причини

5 питань про жіночу зраду

Він зізнався, що для нього найбільшим ударом став не сам факт зради, а те, що дружина цілий рік його обманювала, причому про це знали їхні спільні знайомі. Йому здавалося, що весь рік вони сміялися за його спиною, вважаючи його таким, що не відбувся, як чоловік.

  • Віра, 33 роки

Її чоловік був у постійних тривалих відрядженнях, але навіть коли повертався, їй не вистачало його уваги, підтримки, кохання. Поки він був у від'їзді, вона зрадила йому з колегою по роботі, який завжди був до неї небайдужий.

З'явилося гостре почуття провини, з яким вона не змогла жити. Все розповіла чоловікові. Він був готовий продовжувати стосунки, але Віра вже не могла з ним спілкуватися, бо щоразу відчувала сором і жаль. Їй стало неприємно бути поруч із ним.

Вона подала на розлучення, пішла до колеги. Нині вони вже 4 роки разом, виховують спільну дитину. Але почуття провини перед колишнім чоловіком так і не зникло.

  • Олег, 37 років

У шлюбі вони були понад 5 років, з'явилося багато сварок, було постійне роздратування, яке виникало на порожньому місці. Олег запропонував зробити перерву у відносинах, щоб дати один одному охолонути і все обміркувати, він на пару тижнів переїхав до друга.

Якось йому потрібно було заїхати додому за речами, але, незважаючи на пізню годину, дружини там не виявилося. Потім він ще кілька разів приїжджав і результат був таким самим. Вирішив із нею відверто поговорити. Вона зізналася, що живе у свого коханця.

Це стало для Олега важким ударом, адже він справді сподівався зберегти шлюб та намагався налагодити стосунки. Після розлучення довгий час не міг прийти до тями, перебував у депресії. Зараз уже полегшало, проте він досі уникає серйозних стосунків.

Олег зізнався, що тепер йому важко довіряти людям, відкриватися їм, ділитися чимось особистим і він сумнівається, що колись наважиться одружитися.

  • Ірина, 42 роки

Зрада була спонтанною, Ірина спочатку все спланувала. Вона у шлюбі була вже 7 років, відчувала нудьгу, побут здавався нескінченним і нудним, здавалося, що чоловікові вона повністю охолола.

Вибрала «безпечну» людину, яка теж була одружена і не претендувала на інші стосунки. Зрада була лише раз. Ірина не змогла мовчати про це та зізналася у всьому чоловікові. Вони тривалий час намагалися з усіма впоратися, ходили до сімейного психолога.

Їм удалося зберегти шлюб, зараз вони вже майже 12 років разом. Ірина зізналася, що це удаль тільки завдяки тому, що вони навчилися бути відвертими один з одним, говорити про почуття, перестали шукати винних або звинувачувати в чомусь себе.

Вони багато говорили про те, чому відбулася зрада, що до неї призвело, де їхні стосунки згорнули «не туди», ділилися переживаннями, вчилися прощати і приймати одне одного не бездоганними, а зі слабкостями та помилками.

Ірина зізналася, що відчуває подяку до чоловіка за те, що він знайшов у собі сили її пробачити. З того часу вона завжди була йому вірна, вони настільки зблизилися, що вона навіть не думала про інших чоловіків, їй потрібен був тільки він.

  • Ганна, 54 роки

У неї був добрий вірний чоловік, який завжди приходив вчасно додому, дбав про неї. Ганна зізналася, що вони не мали якоїсь феєрії емоцій, але вони любили одне одного, шлюб давав почуття захищеності.

Проте Ганна все одно пішла на зраду. Спочатку це вийшло випадково, коли вона зустрілася зі своїм колишнім. Потім Ганна зареєструвалася на сайті знайомств під чужим ім'ям і почала спілкуватися з іншими чоловіками.

Ганна говорила, що чоловік ніколи не влаштовував сцен, не «ловив її на місці злочину», але вона була впевнена, що в глибині душі він все знав, воліючи закривати на це очі. Якось він розповів про те, що його другу зрадила дружина і у всьому йому зізналася.

Друг її пробачив, але чоловік Ганни сказав, що краще б вона цього не робила, бо це перекреслить усе добре, що між ними є і він би, на місці друга, її не пробачив. Саме ця історія змусила Ганну зрозуміти, як багато болю люди можуть завдавати один одному.

Вона чоловікові так нічого й не сказала, звернулася по допомогу до психолога.

У процесі роботи Ганна зрозуміла, що зраджувала, бо не відчувала кохання. Але не до чоловіка, а до самої себе. Вона не любила і не поважала себе, а увага інших чоловіків була можливість підвищити свою самооцінку. Ганна знайшла інші способи знайти впевненість у собі.

З того часу вже минуло майже 20 років і всі ці роки вона зберігала вірність чоловікові і відчувала подяку за те, що в той момент він на все заплющив очі і не став порушувати цю тему.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua