Як піти від одруженого чоловіка, якого любиш

Як піти від одруженого чоловіка, якого любиш

Іноді жінка розуміє, що настав час припинити стосунки, які не мають майбутнього. Але часом зробити це буває набагато складніше, ніж здається. Як діяти в такому випадку і як знайти впевненість у тому, що ти чиниш правильно?

Як піти від одруженого чоловіка, якого любиш

Як піти від одруженого чоловіка, якого любиш

Фото Daniel J. Schwarz on Unsplash

Чому так важко припинити зустрічатися з чоловіком, який вже одружений? На це є кілька причин. Будь-які стосунки складно припинити, особливо якщо у тебе є почуття до партнера, ти до нього звикла, життя з ним дає тобі почуття стабільності.

Але коли мова заходить про стосунки з одруженим чоловіком, з'являються й інші фактори: матеріальна залежність, надія на те, що чоловік залишить свою сім'ю і вибере тебе, страх можливої самотності та змін. Тому розлучитися нелегко.

Але є кілька кроків, вдавшись до яких ти зможеш зробити це з найменшими втратами, і, головне, не втратити саму себе.

 • Відмовся від помилкової надії

Вкрай мало чоловіків йдуть з сім'ї, як би вони не любили коханку. Навіть якщо вони постійно скаржаться, що нещасні у шлюбі, це ще не означає, що вони готові припинити ці стосунки.

Їх тримає в сім'ї почуття обов'язку, звичка, загальні матеріальні питання, діти, прихильність до дружини, якою б «поганою», за його словами, вона не була.

Важливо пам'ятати просте правило: якщо чоловік реально хоче піти – він іде і починає будувати нові стосунки. Але якщо він тільки обіцяє, якщо завжди знаходить причину цього не робити, чекати чогось практично не має сенсу.

Найчастіше чоловіки зраджують тому, що хочуть новизни, свята, адреналіну, відчути захоплення, відчути закоханість. Але це тимчасові пориви, що затьмарюються почуттям сорому, а також бажанням спокутувати свою провину перед дружиною.

 • Розвінчай ідеальний образ

Чоловік може здаватися «тим самим» лише тому, що зв'язок із коханкою – це нескінченно «цукерково-букетний період». Вас не пов'язує побут, фінансові питання, практично не помічаєте неприємних звичок один одного.

Ваші стосунки – це низка побачень, ви встигаєте скучити і показуєте себе тільки з кращого боку. Тому здається, що подальше спільне життя буде таким самим, тому що воно завжди в майбутньому, де фантазія не дозволяє глянути на реальність.

Тому важливо спробувати зняти «рожеві окуляри» та подивитися на людину об'єктивно, побачити її недоліки, які є у кожного.

Як піти від одруженого чоловіка, якого любиш

Як розлучитися з одруженим чоловіком?

 • Зрозумій всі мінуси цих відносин

Для того, щоб прийняти остаточне рішення і не сумніватися в собі, важливо проаналізувати ваші стосунки та зосередитись на їхніх негативних сторонах:

 • необхідність все приховувати від близьких людей та знайомих;
 • усвідомлення, що його треба ділити з іншою жінкою;
 • громадське засудження та страх перед ним;
 • тотальна нестача уваги;
 • безповоротно втрачений час.

Одружений чоловік закриває свої потреби за твій рахунок, але він не думає про твої бажання і цілі, тому, якщо ти хочеш серйозних стосунків, які мають майбутнє, якщо ти хочеш справжню сім'ю, то потрібно визнати самій собі, що вони не можуть бути з цим чоловіком.

 • Склади план на найближче майбутнє

Закінчити стосунки непросто, бо виникає страх невідомості. Будь-які зміни – це вихід у нове, незвичне середовище. Життя змінюється і людина не завжди впевнена, чи вистачить їй сил впоратися із цими змінами.

Головна причина тривоги саме невідомість і щоб її подолати, тобі необхідно продумати і скласти чіткий план свого нового життя вже без цього чоловіка.

 • Прийми рішення і скажи про це

Не варто просто зникати із життя чоловіка. Ситуація недомовленості, коли у відносинах не поставлена точка, може призвести до психологічного відчуття незавершеності та затягти період адаптації до нового життя.

Спокійно поговори із чоловіком. Не варто звинувачувати його, важливо знайти в собі сили визнати, що доброго тобі дали ці стосунки, як на тебе вплинули, чого навчили, як тебе змінили.

Незважаючи на доброзичливий настрій, важливо бути стійким і не змінювати свою думку, навіть якщо чоловік намагатиметься тебе зупинити, знову роздавати обіцянки. Пам'ятай, що це тільки твоє життя, і тільки від тебе залежить твоє щастя, а не від нього.

 • Припини будь-яке спілкування

Щоб знайти в собі сили і рухатися далі, важливо не просто сказати про розлучення, а припинити всі контакти, прибрати речі, які нагадують про нього, не шукати більше зустрічей. У твоєму житті настає час, коли вся увага потрібно зосередити на собі та своїх емоціях.

Важливо проаналізувати, чому саме ти опинилася у стосунках, у яких тобі довелося бути на других ролях. Часом такі відносини з'являються випадково, через почуття, що раптово виникли.

Але часом на рішення почати зустрічатися з одруженим чоловіком підштовхують сімейні сценарії або підсвідомий страх серйозних стосунків, адже вони неможливі з човником, який уже одружений.

Важливо добре пропрацювати негативні установки, щоб подібні стосунки знову не повторилися. Це хороша можливість краще пізнати себе та змінитись, вийти на новий рівень усвідомленості.

 • Знайди нове джерело дофаміну

Спілкування з людиною, яку ти любиш, сприяє виробленню цілого коктейлю «гормонів щастя», один із найважливіших серед них – дофамін. А розлучення приведе до почуття пригніченості, відчуття порожнечі та нестачі чогось важливого.

Тому важливо допомогти собі пройти цей період нехай не безболісно, але з найменшими втратами. Не тільки кохання підвищує рівень дофаміну, є й інші джерела, які сприяють його виробленню:

 • здобуття нової інформації – знайомства, подорожі, книги, фільми;
 • отримання винагороди за свою роботу – тому саме час прагнути реалізувати себе у професійній сфері, навчитися хвалити та заохочувати себе за досягнення навіть невеликих цілей;
 • створення чогось нового – при цьому найкраще допомагають заняття творчістю, чи вирощування рослин;
 • перемоги у змаганнях – участь у іграх, марафонах, вікторинах.

Все це наповнить твоє життя позитивними емоціями, поверне тебе до ресурсного стану і мотивує до того, щоб рухатися далі, а не зациклюватися на минулому.

Важливо пам'ятати, що, розлучаючись із одруженим чоловіком, ти психологічно «звільняєш місце» для нового: нових зустрічей, вражень, стосунків.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua