Чому чоловік постійно скаржиться на дружину всім і обсирає її

Чому чоловік постійно скаржиться на дружину всім і обсирає її

Якщо ти дізналася, що чоловік скаржиться на ваші сімейні проблеми третім особам, ти напевно відчула себе відданою. І не так важливо, з ким саме він говорить – із друзями, родичами, колегами. Як це змінити?

Чому чоловік скаржиться на дружину

Чому чоловік постійно скаржиться на дружину всім і обсирає її

Фото автора Đình Luật: Pexels

Такі скарги шкодять вашим стосункам. По-перше, тому що чужі люди опиняються в подробицях вашого життя.

По-друге, скарги завжди є негативними. Тому в інших людей формується не найприємніший образ твоєї особистості, односторонній і відповідний реальності.

Чому чоловік так робить? На це є кілька причин:

  • скарги, як реакція у відповідь;
  • скарги, як звичка;
  • скарги, як наслідок невміння вирішувати конфлікти;
  • скарги як життєва позиція.

Скарги, як реакція у відповідь

Люди часто скаржаться самі того не помічаючи. І, можливо, подібна поведінка чоловіка випливає із того, що він помітив – дружина сама скаржиться. Спілкуючись із її мамою чи подругами, він міг дізнатися, що вони опинилися в курсі, наприклад, подробиць останньої сімейної сварки.

Шукаючи допомоги, бажаючи хоч із кимось обговорити свої проблеми, дружина сама скаржиться на чоловіка. Після цього настає полегшення, адже вона вимовилася та отримала підтримку. Заспокоїлася і зрозуміла, як вона любить чоловіка.

Але дізнавшись про це, чоловікові може бути так само неприємно, як і дружині, коли вона «викрила» його в подібному. Адже ситуація одна й та сама.

Тому насамперед потрібно уважно проаналізувати своє спілкування з друзями та родичами. Подумати, чи ти не маєш схожої звички? Якщо так – то її потрібно позбуватися.

У такій ситуації найкраще зізнатися, що ти чиниш також і зрозуміти його почуття. Домовитися, щоб ви обоє більше не робите.

Скарги, як звичка

Те, що чоловік скаржиться на дружину іншим чоловікам, може бути просто стійким паттерном поведінки. Говорячи простими словами, звичною реакцією на проблему.

Зазвичай ця звичка виробляється у дитинстві. Якщо він мав складні стосунки з батьками, ті його не розуміли.

Дитина усвідомила, що говорити з ними немає сенсу. А переживання, почуття образи, несправедливості лишилися. Тоді він йшов до друзів або інших дорослих, з якими були довірчі стосунки і скаржився їм. Наставало полегшення.

Чому чоловік постійно скаржиться на дружину всім і обсирає її

Чоловік ниє та скаржиться? Небезпечні стосунки з чоловіком-скигликом!

Полегшення – це форма позитивного підкріплення, яке зробило цю реакцію стійкою. Виростаючи, чоловік може продовжувати діяти за аналогічним поведінковим шаблоном.

Підсвідомо він переконаний, що говорити відкрито, сперечатися – немає сенсу, він не буде почутий. А щоб полегшало, треба виговоритися комусь, хто просто вислухає, без нотацій та претензій.

Скарги як наслідок невміння вирішувати конфлікти

Ця причина близька до попередньої, але має свої нюанси і багато в чому залежить від твоєї поведінки під час сварки. Яку потребу людина задовольняє завдяки скаргам? Потреба висловитись і бути зрозумілим.

Друзі чи мама – завжди зрозуміють, вислухають. Якщо під час сварок ви не вмієте слухати один одного, намагатися зрозуміти, а тільки дорікаєте один одному, то розмова втрачає всякий сенс.

Якщо чоловіка щось не влаштовує у стосунках, і він про це говорить, але наштовхується на заперечення чи взаємні закиди з боку дружини, то доводиться скаржитися комусь іншому, щоби зняти внутрішню напругу.

Згадай останній ваш конфлікт та слова чоловіка. Він був почутий? Ти спробувала його зрозуміти? А він тебе? Ви вмієте домовлятися? Якщо ні – цьому цілком можна навчитися.

Скарги як життєва позиція

Це причина, з якою справитися найскладніше, особливо якщо чоловік сам цього не хоче. Якщо ти помічаєш, що чоловік у принципі постійно скаржиться: на тебе – друзям, на начальника – тобі його не влаштовує робота, країна, квартира, машина і так далі.

Тут питання швидше не в тому, що він «виносить сміття з хати», він завжди скаржиться. Це його життєва позиція, яка тісно пов'язана із зовнішнім локусом контролю. Винен у всіх його проблемах завжди хтось, але тільки він сам.

Це інфантильна позиція людини, яка не готова брати відповідальність за своє життя. І не готовий приймати будь-які рішення. Він не хоче покращувати ваші стосунки, воліючи скаржитися на те, яка ти «погана дружина».

Він не хоче міняти роботу, бо «це начальник – самодур» чи «у нашій країні немає нормальної роботи» тощо.

Такий підхід має вторинні вигоди:

  • він отримує підтвердження своєї «правоти» – тому що завжди знаходить тих, хто на його боці, наприклад, маму, або таких же «скигліїв», які лають охорону здоров'я, погоду та мігрантів, які «зайняли всі робочі місця»;
  • він легко звалює вину на когось іншого, хто не може заперечити, бо не бере участі у розмові;
  • він бере на себе роль жертви та мученика – тим самим викликає жалість та співчуття, адже показує, як він страждає через дружину, яка «тільки і робить, що пиляє».

Така життєва позиція дуже зручна та вигідна, тому виходити з цієї ролі люди не поспішають. А змінити його позицію не можеш.

Чи важливі деталі

Зверніть увагу на природу його скарг. Якщо вони «з усіма та про все», то це життєва позиція. Якщо вони з'являються після сварки з тобою – це звична реакція, або невміння вирішувати конфлікти.

Якщо скарги відносяться тільки до тебе, можливо, він помічає, що ти теж скаржишся подругам або родичам. Або ти не хочеш його почути та зрозуміти.

Але є два важливі моменти, на які слід звернути увагу. Якщо чоловік скаржиться на тебе мамі, часто вас порівнює, то це ознаки того, що він не сепарувався від батьків, тобто можливо він «мамин синок». І основна проблема саме у цьому, а не в самих скаргах.

Якщо чоловік постійно скаржиться тобі на свою колишню дружину чи подругу – можливо, він емоційно з нею не розлучився. Він або не пережив травму прощання, або психологічно ще не закінчив стосунки.

Якщо розрив був нещодавно – це нормально. Якщо минуло багато часу – це може бути проблемою, з якою потрібно розібратися.

Чи можна змінити чоловіка

Можливість допомогти чоловікові позбутися звички скаржитися залежить від кількох факторів:

  • причини його поведінки – якщо це реакція у відповідь, то потрібно самій перестати на нього скаржитися, якщо невміння вирішувати конфлікти – навчитися говорити один з одним по-справжньому і так далі;
  • наявності в нього бажання змінитись – він може не захотіти відмовлятися від вторинних вигод.

По-перше, допоможи чоловікові зрозуміти причини його постійних скарг.

По-друге, відверто з ним поговори. Чи не звинувачуючи, не нападаючи. Говори про свої почуття, переживання. Донеси важливість того, що не треба виносити проблеми за межі будинку.

По-третє, вчіться чути одне одного. Створіть в сім'ї атмосферу, в яку кожен має право висловитися, не бути висміяним і знати, що після його слів з боку дружини не буде образа або істерика.

Візьміть за правило скаржитися не чужим, а один одному, точніше, спокійно говорити про проблеми та спільно обговорювати шляхи їх вирішення.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua