Як перестати ревнувати до минулого чоловіка – поради психолога

Як перестати ревнувати до минулого чоловіка – поради психолога

«Знову ця погань! Вона йому точно дзвонить. Спеціально виставляє свої напівголі фотки! І ні шкіри, ні пики, а туди ж! А він! Точно витріщається, поки я не бачу! А ще згадує, паразит, завжди – ось точно! А раптом він повернеться до неї? Їх стільки пов'язує… Цікаво, а він пише, дзвонить? А може слідкує за нею з фейкового облікового запису? А раптом згадує якісь історії з нею? А якщо він порівнює нас, і вважає, що вона була кращою? І взагалі шкодує, що втратив її…».

Кожен з нас має минуле, і кожен має своє. З одного боку, воно ж минуле, значить, щось все ж таки було не так, і людину не влаштовувала історія в цих відносинах, а з іншого – є сумнів, що бувають ситуації, коли люди повертаються у свої минулі відносини, і там все налагоджується. .

Як перестати ревнувати до минулого чоловіка – поради психолога

Фото автора Anna Pou: Pexels

Вона не дає насолоджуватися сьогоденням, і повністю і проживати ваші щасливі моменти. Ревнощі гризе зсередини, змушує сумніватися у партнері, знижує власну цінність та руйнує самооцінку. Відбувається постійне порівняння себе з будь-ким.

Давай розберемо з тобою основні поради, які можуть допомогти тобі перестати ревнувати свого коханого до минулого життя.

ТОП-10 порад, які допоможуть тобі заспокоїтися

До наведених нижче рекомендацій ти можеш вдатися або не вдатися, дій на свій розсуд, однак, ти повинна розуміти, що накопичувати в собі негативні емоції не можна. Вони знайдуть вихід завжди, і нехай це буде керований процес.

Відкрито говорити

Нічого так не вирішує якісь складності та проблеми у відносинах, як відкритий діалог. Те, що ти відчуваєш, що не дає тобі спокою та впевненості у твоїй коханій людині, треба промовляти. Звичайно, не варто постійно висловлювати чоловікові, що ти побачила десь найменший натяк.

Говорити треба, і що раніше ти зрозумієш, як швидко вирішуються ситуації з допомогою діалогу, то більше вписувалося нервових клітин ти собі збережеш. А слідом здобудеш внутрішній спокій і впевненість.

Говорити про почуття

Це доповнюючий пункт до попереднього. Іноді дуже важливо не просто сказати, що тебе турбує і не дає спокою, а поділитися, що ти відчуваєш. Згадай ситуацію, коли ти звинувачувала чи тебе звинувачували у чомусь. Так ось, це був випадок із Ти-висловлюванням. І такий метод тільки ще більше злить партнера.

Коли ми говоримо про почуття, виходимо з Я-висловлювання. Наприклад, коли бачиш, що твоєму чоловікові пише якась дівчина, сказати йому, які почуття у тебе викликає ця ситуація. «Я злуюся, коли бачу, що тобі пишуть інші дівчата, тому що мені здається, що ти приділяєш комусь увагу крім мене».

За кожним звинуваченням, наїздом та гучними фразами ховаються емоції та почуття, які не завжди хочеться розкривати комусь. Але саме цей процес, коли ти ділишся своїм станом, допомагає партнеру краще зрозуміти тебе та почуття, які у тебе виникають у різних ситуаціях.

Довіряти

На жаль, минулі події можуть підірвати віру в людей, які не дозволяють довіритися комусь знову. Але без довіри не побудувати здорових, довгострокових відносин. Оціни об'єктивно, чи є підстави не довіряти своєму партнеру?

Як перестати ревнувати до минулого чоловіка – поради психолога

Ревнощі до минулого. Чому минулі стосунки заважають будувати нові?

Чи були ви з ним прецеденти, де він змусив тебе сумніватися в ньому? Якщо ні, то намагайся оцінювати максимально об'єктивно. Нагадуй собі, що якщо немає якихось приводів, то все добре.

Вибачити

З попереднього пункту про втрату довіри випливає це – прощення. Відпусти ситуації, де тобі зробили боляче, вибач людей, які спричинили цей біль. Так, вибачити непросто, але для власного ментального здоров'я та здорових стосунків це зробити необхідно.

Напиши листа кривднику. Візьми аркуш паперу та опиши всі ситуації, які тебе ображали. Яких рішень і якої поведінки ти чекала від людини, яка тебе образила. Розкажи у листі, які були у тебе надії та очікування, які з'явилися страхи.

Після того, як ти все опишеш, обов'язково наприкінці напиши, що ти пробачаєш цю людину, і просиш вибачити і тебе. Цей лист можна спалити. Поки лист горітиме, подякуємо за досвід кривдника, і подумки відпусти це минуле.

Не сприймати відносини як залежність

Ви дві незалежні та самодостатні людини. І знаходитесь разом не тому, що боїтеся самотності, пліток чи ще чогось, а тому що разом вам добре та класно. У кожного є якісь свої справи і заняття, у кожного є свій особистий простір. Але також є і спільне ваше поле, спільне проведення часу і все те, чим ви наповнюєте ваші стосунки.

Міняти фокус уваги на себе

Потопаючи в іншій людині на всі 100%, є можливість розчинитися в цьому, і втратити себе справжню. Відвернися від думок, що турбують тебе, про колишніх свого чоловіка, і згадай, від чого ти кайфуєш. Що тебе надихає та залучає до процесу?

Можливо, є якесь хобі, про яке ти забула, але все з тією ж радістю знову пірнула б. Привабливість жінки збільшується в рази, коли вона чимось шалено захоплена. Коли у неї є свої інтереси та захоплення, крім прасування, прання та готування.

Згадати, що минуле формує сьогодення

Саме минуле твого чоловіка зробило його таким, яким він зараз. Той досвід, ті болючі стосунки і важкий розрив, зараз є частиною людини, в яку ти закохалася.

Можливо, колишня твого коханого зробила його таким чуйним та розуміючим. Розкрила якісь його сторони, які він зараз не боїться демонструвати тобі і які тобі так подобаються. Звичайно, не дуже хочеться визнавати чийсь цінний внесок у твого ненаглядного, але він, напевно, є.

Поважати особисті межі

Кожен має своє поле, в яке вхід заборонено. І не тому, що там якісь скелети в шафі, а тому що це той куточок, в якому людина може залишитися наодинці. У когось – це якраз вся тема минулих стосунків, і загалом якогось спілкування з колишніми партнерами.

Обговоріть із коханим на березі зону вашого особистого простору. Можливо, певні питання чи теми належать до цієї ж забороненої зони. Така повага до власних особистих кордонів та кордонів коханої людини більше зближуватиме, крім ревнощів.

Подорослішати

Часто ревнощі з'являються у дитинстві. Дитина недоотримує батьківського уваги, і формується певний страх. І в дорослому віці, коли ти зближуєшся з чоловіком, у вас кохання, ви емоційно все ближче і ближче, нагадує про себе стара подружка – ревнощі.

І вона поступово йде, коли ти психологічно починаєш дорослішати. Ти розумієш, що відповідальність за життя, за твої почуття, реакції, вибір та вчинки лежить на тобі. Відповідно, і ревнощі теж – це твоя відповідальність.

Звернутися до фахівця

Якщо ти відчуваєш, що ревнощі заважають, тобі некомфортно так жити, є багато страхів і побоювань, і ти розумієш, що тобі потрібна допомога – звернися до фахівця. Досвідчений психолог допоможе пропрацювати події, що травмують, які провокують уяву на жахливі картинки зрад і зради.

Ревнощі – та ще «подружка». Є дійсно ситуації, коли вона виникає цілком на реальних фактах, але найчастіше вона пов'язана з нашими страхами, комплексами та болючим досвідом.

Нагадуй собі частіше, що ви живете і будуєте свої взаємини у реальному. І саме момент «тут і зараз» є найважливішим. Тому роби своє «сьогодні» гармонійним та щасливим. Тоді й людина поряд з тобою відчуватиме те саме.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua