Як почати довіряти чоловікові після зради

Як почати довіряти чоловікові після зради

Часто зрада чоловіка призводить до того, що шлюб розпадається. Але якщо ви хочете зберегти відносини, це означає, що для вас вони дійсно мають високу цінність. Постає питання, як почати знову довіряти чоловікові?

Як повернути довіру

Як почати довіряти чоловікові після зради

Фото автора Igor Korzh: Pexels

Зрада небезпечна тим, що вона руйнує твої уявлення про майбутнє, адже ти мала певне бачення того, які у вас стосунки і явно не очікувала, що доведеться переживати зраду коханої людини.

Але ще сильніше зрада руйнує уявлення про себе, тобто завдає удару по твоїй самоідентичності. Адже ти сприймала себе як кохану дружину, яка не може мати справу з подібним. Тому, перш ніж працювати над тим, як почати довіряти після зради чоловіка, важливо подумати про себе та поставити низку запитань:

 • хто ти сама по собі, поза стосунками?
 • що тобі цікаво, чого хочеш від життя?
 • у чому ти сильна?
 • які якості допомагали тобі переживати тяжкі ситуації?
 • які частини твоєї особи не входили до цих відносин?

Останнє, це ті захоплення, зв'язки, потреби, які ти залишила, коли одружилася. Можливо, зараз саме час їх повернути. Всі ці питання допоможуть тобі знайти ресурси та внутрішню опору, щоб відновити самоідентичність.

А вона, у свою чергу, допоможе тобі відновити стосунки з чоловіком. Щоб це зробити, важливо розуміти, що є 3 важливі умови, за яких можна повернути довіру між вами:

 • ваші стосунки змінилися;
 • ви можете говорити про зраду;
 • чоловік робить дії, щоб повернути твою довіру.

Ваші стосунки змінилися

Зраду не можна забути, перегорнути сторінку цього життя і йти далі. Зрада – це кризовий етап ваших стосунків. А будь-яка криза – це проблема, вирішивши яку, у житті настають якісні зміни.

Коли людина стикається з будь-якою зрадою, не обов'язково зрадою, її психіка реагує приблизно однаково.

Спочатку настає усвідомлення. Потім емоційна реакція – ти страждаєш, тобі погано. Потім ти починаєш розуміти ті помилки, які призвели до того, що стало погано. А потім мають розпочатись зміни.

Якщо після зради ти з чоловіком не стала розумітися на причинах, і міняти щось, важко вірити, що це не повториться. Поки ваші стосунки не змінилися, не стали зрілішими, ви не спробували одне одного краще зрозуміти, почути, ти не зможеш його пробачити.

Ви можете говорити про зраду

Напевно, це найважче. Але це справді необхідно. Важливо навчитися говорити про зраду та почуття, які вона викликає. Причому розмовляти так, щоб не довелося залишатися віч-на-віч зі своїм болем.

Як почати довіряти чоловікові після зради

Як повернути довіру після зради?

Але робити це потрібно правильно. Так, ти маєш право злитися, ображатись, лаятися, критикувати, користуватися тим, що чоловік «винився». Проблема в тому, що це може лише погіршити ваші стосунки.

Людині дуже важко тривалий час виносити почуття провини та сорому. Саме це відчуває твій чоловік. Якщо ти постійно нагадуєш йому про його помилку, він щоразу занурюється в ці почуття, вони загострюються.

Якщо вони стануть надто інтенсивними, його психіка намагатиметься захиститися. Тоді він знецінить або свій вчинок, або твої переживання. Або просто піде. Це несвідома захисна реакція.

Щоб не завдавати один одному ще більше болю, але й не ігнорувати той біль, який вже є, треба говорити про почуття. Не про вчинки один одного, а про переживання.

Ти маєш право казати, що ти відчуваєш. Але не нападати на нього, не критикувати. А спробувати показати, як на тобі відбивається те, що сталося.

Важливо, щоб він теж промовляв свої почуття через помилку, яку зробив. Це допоможе повернути тобі почуття довіри, адже ти дізнаєшся, що він відчуває сором, провину, жаль, що він себе звинувачує, корить та інше.

Ці розмови мають вестись у спокійній довірчій атмосфері. Не діставай його зраду, як козир, щоб перемогти у суперечці, яка не має до неї відношення. Не можна згадувати про зраду, якщо у вас сварка тому, що вона не забрав дитину зі школи.

Чоловік робить дії, щоб повернути довіру

Довіра залежить не лише від тебе. Відносини – це завжди відповідальність обох партнерів. Тому чоловік теж повинен робити вчинки, спрямовані на те, щоб повернути емоційний контакт та твоє почуття безпеки у шлюбі.

Якщо ти спокійно і чесно говориш про свої переживання, а він тебе любить – то в нього обов'язково виникне потреба все виправити, допомогти тобі пережити цю кризу.

Дії можуть бути різними та добре, якщо ви про них говорите та продумуєте разом. Наприклад, це може бути якась спільна справа, яку ви починаєте, вкладення з його боку у довгострокові сімейні проекти.

Він повинен показати, що він тут, у цих відносинах, він серйозно налаштований і нікуди не збирається йти. Коли він затримується на роботі або їде у відрядження, ви можете домовитися про те, як часто він дзвонитиме.

Якщо немає довіри, важливою є інформативність. Щоб не відчувати тривоги, тобі потрібно знати, де він і з ким. Звичайно, такий контроль може його обурити, він може звинуватити тебе, що ти йому не довіряєш.

На що ти спокійно, без звинувачень, маєш сказати правду. Так, ти не довіряєш, тобі важко йому довіряти. І ці дії допоможуть тобі впоратися. Рішення за ним – але саме від цього рішення залежить, наскільки для нього важливим є твої почуття.

Декілька порад

Щоб працювати над відносинами, тобі потрібно бути в ресурсному стані, для цього:

 • стеж за своїм способом життя – налагодь режим сну, харчування, займайся фізичною активністю, особливо, коли тебе переповнюють емоції та тривога;
 • не витрачай сили на помсту і не намагайся «змінити у відповідь» – ти точно шкодуватимеш потім про свій вчинок, а стосунки тільки погіршаться;
 • не зустрічайся з коханкою чоловіка – пам'ятай, що тобі не з нею треба з'ясовувати стосунки, а з ним;
 • не потрібно з'ясовувати подробиці зради – коли, де, скільки разів. Ти не зможеш позбутися цієї картинки. Все, що тобі потрібно знати, якщо ти цього хочеш: як довго тривало, що чоловік відчуває коханку, наскільки це серйозно;
 • спілкуйся з тими, хто тобі допомагає та підтримує, а не звинувачує нікого з вас, не дає порад;
 • додай у життя надихаючі справи та захоплення, які надають тобі енергії та сил.

Пам'ятай головне – біль не вічний, але їй потрібен час, щоб пройти. Коли ваші стосунки зміняться, коли ви зможете відверто говорити про проблеми, якщо ви обоє працюєте над стосунками і намагаєтеся – ваш шлюб стане міцнішим.

Зрада – це не тільки криза в сімейних відносинах, але ще й сигнал, що настав час щось міняти. Якщо ви зможете пройти все це разом, поважатимете переживання один одного, ти зможеш вибачити чоловіка. Важливо пам'ятати, що довіра приходить із досвідом спілкування, а не з'являється на порожньому місці.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua