Зрада – це погано чи добре – думка психолога чому

Зрада – це погано чи добре – думка психолога чому

Тобі, напевно, знайомий вислів, що хороший лівак зміцнює шлюб. Швидше за все його вигадали чоловіки для виправдання власної поведінки. Серед них існує думка, що правильний похід ліворуч спонукає до близькості з дружиною. Давай подивимося, чи це насправді так.

 • Постійні інтриги на боці, які принижують гідність дружини.
 • Зраду, про яку всі знають.
 • Роман на боці, що виник на тлі пристрасті, який переріс на щось більше і поставив під загрозу шлюб.
 • Коханка отримує більше, ніж дружина: близькості, подарунків, уваги.

За дотримання перерахованих умов швидкоплинні стосунки можна назвати «ліваком».

Причини левака бувають різні. Але, хоч би як це виправдовувалося з боку чоловіків, і навіть швидкоплинна зрада немає на тлі сімейного щастя. Хоч би який був «добрий лівак», але він свідчить про проблеми.

 • Чоловік ставить за мету подивитися, раптом з іншою жінкою інтим відбувається якось не так, інакше.
 • Дружина не задовольняла інтимне бажання чоловіка. Мета лівака – отримати задоволення.
 • Чоловік вирішив помститися своїй дружині.

Зробивши нескладний аналіз причин лівака, видно, що сім'я зазнає труднощів, які з якоїсь причини не вирішуються. Чоловік шукає іншу жінку для вирішення питань, що виникли в сім'ї.

Чи правда, що добрий лівак зміцнює шлюб

Кетрін Хакім, професор Лондонської школи економіки, журналістка та соціолог, зробила серйозну заяву, в ході якої вона висловилася, що завдяки ліваку подружжя навчається не тільки прощати одне одного, а й міцніше кохати.

Кетрін вважає, що інтрига на боці здатна зміцнити шлюб. Вона порівнює близькість з гарною їжею і каже, що, звичайно, краще ситно і смачно харчуватися вдома, але якщо щось у родині трапилося, чоловік не отримує насичення, то для зміцнення сім'ї він може задовольнити своє бажання на стороні.

Зрада – це погано чи добре – думка психолога чому

Левак укріплює шлюб?

Професор наголосила на той момент, що гарантом довговічності шлюбу при «хорошому ліваку» може виступати попередня домовленість між подружжям, вільні між ними стосунки. Інакше це сприймається зрадою та зрадою. Тобто все відбувається за взаємною згодою.

Приклад «хорошого лівака» простежується у фільмі «Кохання та голуби», де головні герої загрузли в рутині. Здавалося, що між ними немає почуттів. Але, лівак Василя призвів до перегляду цінностей подружжя. В результаті сталося зміцнення кохання. Емоційна струс допомагала усвідомити, наскільки вони значимі один для одного.

Дія «лівака» на сім'ю

Якщо виходити з думки психології, то «лівак» є струсом сім'ї, яка загрузла в побуті. У подружжя настільки стабільні відносини, які не приносять нічого хорошого в життя. Ця стабільність нагадує застоєне болото.

Левак є якимось стресом. Причому не лише для дружини, а й для самого зрадника. Чоловік починає страждати від почуття провини. На тлі чого в сімейне життя повертається давно минула увага, подарунки, компліменти. В результаті чоловіка починає замислюватися про свою поведінку, необхідність внесення змін.

Зрада є схожа на розлучення, який рано чи пізно стався б у такій занадто стабільній сім'ї. Подружжя втомилося від байдужості до один одного. На тлі лівака відбувається якесь струс. Розставання запобігається.

І чоловік, і дружина встають на шляху усвідомлення власних помилок, по-іншому дивляться один на одного, шукають можливості вирішення питань, щоби надалі не поставити шлюб під загрозу. Здавалося б, що може бути негативнішим у сімейному житті, ніж зрада. Але вона часом сприяє зміцненню сім'ї, яка стоїть на межі розлучення.

Зрада – це погано чи добре

В ідеалі сімейне життя має будуватися на довірі, на взаємній повазі одне до одного. Порушення цінностей дорівнює зраді. Виходячи з чого слідує висновок, що ситуація, коли чоловік вчинив для зміцнення шлюбу «хороший лівак», не може бути предметом наслідування.

Разова зрада може поставити під серйозну загрозу відносини між подружжям, звичайно, якщо вони насправді дорожать ними. Левак в обмін на любов є сумнівною угодою, за яку можна поплатитися досить високою ціною.

Якщо між чоловіком і дружиною немає настільки дорогих стосунків, як вказувалося вище, їх шлюб тримається не на коханні, а на повазі, матеріальній вигоді, дітях, подяки, то для збереження спілки потрібно дотримуватись деяких «правил» лівака:

 • «Левак» має бути в таємниці, причому не лише від дружини, а й від оточуючих. В іншому випадку неминуче страждає гідність дружини.
 • У «лівака» мають бути чіткі межі. Інтереси дружини завжди ставляться вищими, ніж коханки. Якщо друга сторона отримує більше, не має значення, чого близькості, уваги, подарунків, то рамки вже зламані.
 • За стосунків на стороні не повинно виникати жодних почуттів. Звісно, емоційний бік контролювати непросто, але потрібно. Інакше банальна інтрижка може перерости у щось складніше.

Зі зробленого аналізу можна зробити простий висновок, що «лівак» не виникає з хорошого життя. Можливо замість того, щоб зважитися на зраду, варто попрацювати над стосунками в сім'ї, щоб між чоловіком і дружиною знову загорівся вогник.

Не завжди інтрижка сприяє зміцненню відносин. Найчастіше вона стає причиною розпаду сім'ї. Відносини – це праця, причому обох сторін. Щоб отримати здорову сім'ю, яка була б предметом гордості та наслідування, почуття необхідно підживлювати не ліваком, а іншими способами.

Жінці для цього краще звернути увагу на такі моменти:

 • Будь привабливою для чоловіка, а не для інших людей. Нерідко ми дозволяємо собі вдома ходити у засоленій халаті з жахливими бігуді на голові. Коли ж збираємося в сусідній магазин за хлібом, то складається враження, що ми маємо вихід на подіум.
 • Будь самодостатньою, розвивайся, читай книги. Будь цікава для свого чоловіка. Самовдосконалюйся.
 • Будь щаслива. Відомий сімейний психолог Сатья каже, що щастя жінки лише з 10 % залежить від чоловіка, як і нещастя. Якщо дівчина вирішила бути щасливою, то в цьому не зможе перешкодити їй навіть чоловік. Навчися бути щасливою сама із собою.

Підвищивши собі самооцінку, ти мимоволі привертатимеш до себе увагу чоловіків. Поряд з тобою чоловік відчуватиме гордість, потребу завойовувати тебе. У таких відносинах не потрібно буде робити лівак для збереження шлюбу.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua