Байдужість чи емоційна холодність чоловіка у стосунках

Байдужість чи емоційна холодність чоловіка у стосунках

Якщо твій чоловік закритий у собі, здається холодним та байдужим, ти не самотня. Більшість чоловіків такі. Спілкуючись з ними, важко зрозуміти, що вони відчувають і як ставляться до того, що відбувається. Але це не означає, що не варто розбиратися, чому чоловік скупий на емоції і що робити при цьому – поради психолога допоможуть у цьому.

Проте представники сильної статі здатні зберегти емпатію та емоційність. Найяскравіше це помітно, коли їхні друзі, колишні товариші по службі в армії чи кохані несподівано вмирають. У ці моменти не залишається і сліду їхньої холодності.

Подібна тенденція спостерігається, коли чоловік виростає у більш менш здоровій атмосфері.

Проте чи варто у вихованні, навколишньому середовищі з'явитися негативним чинникам, як формування емоційної структури особистості порушується. У цьому випадку чоловік може дійсно стати холоднішим, скупішим на емоції, менш схильним до вираження підтримки.

Можна виділити кілька ключових причин цього процесу.

  • Емоційна холодність батьків

Є сім'ї, у яких прийнято виявляти емоції. Батьки, близькі родичі звикли не реагувати на те, що відбувається, надто яскраво.

Вони приймають факти, розглядають їх, вирішують пов'язані з ними проблеми чи просто забувають про них. Обговорюють між собою події, людей, з якими зіткнулися, спокійно та виважено, без сліз, сміху, жалю.

Якщо хтось помер, говорять про це буденним тоном. Той самий тон використовують, коли хтось народився чи одружився.

У ситуаціях, коли треба когось підтримати, обмежуються словами співчуття, посмішкою, реальною допомогою.

Найімовірніше, і дитина в такій сім'ї буде досить стриманою. Від нього не досягнеш гарячих обіймів, супер ніжності чи сильних переживань.

Байдужість чи емоційна холодність чоловіка у стосунках

Що робити, якщо чоловік закритий та холодний?

  • Нестача уваги у дитинстві

Ця причина пов'язана зі ставленням батьків до дитини – твоєму майбутньому чоловікові. Якщо першому випадку причина емоційної скупості полягає у стриманості, прийнятої у ній, то тут батьки просто нездатні чи хочуть розуміти почуття інших людей.

Вони не зчитують стан дитини, не бачать, що вона відчуває. Чи не намагаються зрозуміти, що він переживає, наскільки глибоко. Ігнорують моменти, коли йому потрібна емоційна підтримка.

У їхній свідомості дитина, як і більшість інших людей, це просто істоти, на яких можна накричати. Їх можна образити, принизити, змусити відчувати біль. Яка на це буде реакція, вже не має значення.

Хлопчик росте у цій атмосфері. Йому немає звідки отримати досвід реагування на почуття, співпереживання та співчуття. Звідки навчитися, які емоції у яких ситуаціях виявляти. Звідси – холодність та емоційна порожнеча.

  • Особливості темпераменту

У деяких випадках батьки мають високий емоційний інтелект, виявляють весь спектр емоцій, але дитина росте пасивний, холодний. Він завжди собі на думці, не виявляє великої радості, побачивши подарунки, не посміхається при зустрічі.

Таким він може бути від народження. Це особливість темпераменту і змінити його неможливо.

Водночас із такими чоловіками треба бути обережнішими. За маскою байдужості, холодності часом ховаються глибокі почуття. Не помітивши цього, ти можеш їх поранити, завдати сильного внутрішнього болю.

Звичайно, як писав О. Толстой, можна винести все, варто побачити лагідний погляд. Але, на жаль, у цьому випадку таких поглядів можна й не дочекатися.

  • Психопатологія

Іноді емоційна скнарість пов'язана з психічними порушеннями. Якісь із них з часом йдуть, інші супроводжують їх усе життя. Напевно, ти чула про деяких про аутизм, психопатію.

Якщо твій молодик страждає на будь-яке з цих порушень, чекати від нього емоційності, глибокої внутрішньої підтримки не варто.

  • Психічні травми

Людина у будь-якому віці може зіткнутися із глибокою психічною травмою. Це смерть близьких, переживання катастрофи, обман із боку людей, яким він довіряв.

Під впливом травмуючих чинників чоловік вибудовує внутрішні захисту, які дозволяють йому виявляти емоції. Закритим він залишається і для переживань оточуючих.

Як наслідок, може розвинутись емоційна черствість, нездатність зчитувати навіть почуття та переживання, не кажучи вже про інших людей.

Що робити, якщо чоловік байдужий до жінки

Якщо ти не отримуєш емоційної підтримки з боку свого чоловіка, не бачиш його усмішок, радості, жалю, не поспішай робити поспішні висновки і йти від нього. Не нагороджуй його ярликом «емоційного імпотенту» та інших подібних дурниць.

При зустрічі з таким чоловіком рекомендується:

  • Уважно спостерігай за своєю молодою людиною, за тим, як вона реагує на різні життєві ситуації.

Насамперед це дозволить відсікти спілкування з людьми, схильними до психопатії, від яких можна постраждати морально та фізично. Оскільки саме їм властива емоційна порожнеча.

З іншого боку, згодом ти навчишся розрізняти мінімальні зміни у настроях своєї молодої людини. І ці нюанси дозволять побачити, що, незважаючи на відсутність яскравих емоцій, він здатний радіти, засмучуватися, співчувати.

  • Якщо ти сумніваєшся через емоційну холодність, твій чоловік не хоче знайомити тебе з батьками, проводи маленькі експерименти. Вони дозволять тобі пізнати його глибше.

Наприклад, під час прогулянки звертай його увагу на малюка, що плаче, дівчину, що сміється, поранену птицю. Ходи з ним на добрі, сильні фільми, спектаклі.

Емоційно насичені ситуації допоможуть зрозуміти, чи приховує чоловік свої емоції, чи просто не відчуває їх.

  • У більшості випадків до емоційної скнарості чоловіка потрібно просто звикнути.

Якщо він тобі подобається, прийми його таким, яким він є.

Іноді буде важко. Ймовірно, настане момент, коли ти захочеш здатися від його байдужості та байдужості. Але, переживши цей період, зможеш знову отримувати натхнення спілкування з коханим.

  • Обговорюй зі своїм чоловіком події, свої та його переживання. Запитуй його точку зору, ставлення, розповідай про свої почуття та думки.

І ще одна порада, яку багато хто ігнорує, але він важливий. Не вчися емоційної скнарості у чоловіка. Навпаки, намагайся виявляти емоції. Якщо відчуваєш внутрішню порожнечу, роби те, що тебе заряджає емоційно – займайся спортом, читай, ходи до театру, зустрічайся з подругами.

Це дозволить тобі зберегти внутрішню гармонію та не зруйнувати стосунки з коханим.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua