Що робити, якщо чоловік хоче піти з сім'ї – поради психолога

Що робити, якщо чоловік хоче піти з сім'ї – поради психолога

Зникнення почуттів у коханої людини, її відхід від відносин здатний повністю підкосити твоє життя – спровокувати глибоку депресію або назавжди змінити твою тактику поведінки в чоловічому суспільстві, зробити тебе більш черствою, неприступною і відстороненою.

Якщо ти хочеш зберегти стосунки, уникай поширених помилок, які робить більшість жінок, і дотримуйся більш практичних рекомендацій. Можливо, у ваших відносинах просто настала закономірна криза, якою вдасться пережити благополучно.

 • “я втомився” (у тому випадку, якщо останнім часом вам було вкрай важко порозумітися один з одним).

У більшості випадків перша спроба чоловіка вийти зі стосунків – це провокація (молодий чоловік може таким чином змусити тебе змінити свою звичну модель поведінки) чи страх подальшого розвитку ситуації.

Чоловік може побоюватися, що ваше кохання міцнішає. Він уникає відповідальності, залежності від тебе, купує власні почуття, переконуючи себе в тому, що наступний етап він «не потягне» психологічно – спільне проживання, шлюб чи планування вагітності.

Поширені помилки у твоїй реакції

Чоловік часто сам знає, чого від тебе чекати. Більшість дівчат емоційні та вразливі. І хлопець готовий до цього, і навіть чекає на таку реакцію несвідомо. Адже саме вона допомагає зрозуміти йому його значущість та цінність у твоєму житті. Намагайся уникати такої поведінки:

 • нав'язливі дзвінки та смс, прохання поговорити та з'ясувати стосунки;
 • маніакальні переслідування, очікування біля будинку, роботи;
 • погрози зіпсувати його речі;
 • “випадкові” приводи зустрітися;
 • шантаж самогубством;
 • показна зрада (виставлення фото з букетом квітів, в салоні авто іншого чоловіка та інше);
 • скарги його родичам та друзям.

Цим ти тільки посилиш ситуацію і ще більше відштовхнеш кохану людину. Навіть якщо він повернеться через твої умовляння чи маніпуляції, щастя триватиме недовго.

Що робити, якщо чоловік хоче піти з сім'ї – поради психолога

Що робити, якщо чоловік вирішив піти?

Що робити, якщо чоловік хоче піти із сім'ї

Твоя реакція на догляд коханої людини задасть тон, настрій, напрямок розвитку ваших подальших стосунків. Правильно підібрана фраза, сказана в абсолютному емоційному спокої і максимально щиро, має непорушну силу.

Важливо дати йому зрозуміти, що ти усвідомлюєш і поважаєш його бажання, приймаєш його позицію та право на свободу дій. При цьому не намагайся здатися надто черствою чи грубою. Можливі варіанти реплік:

 • так, між нами були розбіжності, якщо ти вважаєш за потрібне піти – я не заважатиму, може, і я завтра прокинуся і усвідомлюю, що це єдиний правильний вихід;
 • я все одно люблю тебе і вірю в те, що стосунки можна налагодити, якщо ти не готовий до цієї роботи – це твоє право;
 • дякую за все добре, що між нами було, шкода, що нічого не вийшло.

Не давай йому зрозуміти, що ти ще півжиття готова чекати, поки вона нагуляється і схаменеться. Це здорово підніме його самооцінку, а ставлення до тебе стане швидше споживчим. Він приходитиме, коли це буде потрібно йому. Коли ж потреби чоловіка будуть задоволені, він знову із задоволенням зникне.

Як поводитися далі

Будь-який чоловік хоче бачити поряд із собою впевнену, жіночну, емоційно зрілу дівчину. Відповідай цим очікуванням і поводься гідно:

 • прийми заяву про звільнення спокійно – зрештою, він теж жива людина, і має право самостійно вирішувати, як йому жити;
 • сприйми його відхід як шанс приділити час собі – можливо, він був проти коротких спідниць або зустрічей з подругою Світлою, тепер ти вільна робити все, що тобі заманеться (але не демонстративно і не на зло);
 • займися саморозвитком та самосвідомістю, творчістю, знайди собі хобі;
 • склади розклад на кожен день, щоб не «підвисати» у просторі та не повертатися думками до коханого;
 • більше спілкуйся зі своїми друзями та родичами, щоб уникнути депресії.

По-справжньому чоловік може повернутися лише тоді, коли сам ухвалив це рішення, а не через те, що його хтось переконав, змусив чи попросив. Якщо ж очікуваної реакції не передбачається, задумайся – чи тобі важливі ці відносини. Адже люди, що люблять, ніколи не завдаватимуть один одному болю.

Як налагодити стосунки

Пара не може розпастися просто так, відразу. Цьому обов'язково передують пробні версії розставання. Отже, рано чи пізно твій коханий таки з'явиться на горизонті, нагулявшись зі своїми друзями і усвідомивши нудьгу за тобою.

Звичайно, не слід за першим його покликом кидати всі свої справи та зі сльозами на очах кидатися до нього на шию. Чоловікові складно формулювати мудрі промови та розповідати свої почуття. Він вважає за краще їх виявляти на ділі.

Домовитеся про зустріч, коли тобі це дійсно зручно. Прийми від нього залицяння без зловтіхи та плоских жартів. Вважай, що у твоєму житті знову почався букетно-цукерковий період. Якщо ти хочеш зберегти стосунки, дозволь йому добитися тебе знову.

Чому чоловік боїться зробити перший крок

Час, який знадобиться твоєму чоловікові на обмірковування ситуації та усвідомлення своєї правоти, залежить від того, наскільки довгими та гармонійними були ваші взаємини, наскільки ви були близькі. Він може часути з різних причин:

 • боїться знову потрапити під твій вплив, тієї влади, яку ти маєш на ньому (у хорошому значенні цього слова);
 • не хоче чути на свою адресу образи та звинувачення, піддавати випробуванням власну самолюбність;
 • не готовий до того, щоб ламати голову на тому, як знову завоювати твоє розташування, зазнавати невдач і відчувати безвихідь;
 • побоюється твоєї помсти, залишитися самотнім і непотрібним зрештою.

Якщо ти по-справжньому важлива, рано чи пізно впадуть і ці бар'єри, і він виявиться готовим на все, щоб повернути тебе. Якщо ж такого не станеться, за час розставання ти вже, мабуть, прийдеш у норму, станеш самодостатньою та успішною, явно – гідною найкращого до себе ставлення.

У здорових відносинах ніхто не йде один від одного. Якщо це трапилося раз чи кілька, то це зайвий привід задуматися для вас обох – попрацювати над собою та покращити стосунки один до одного, щоб зберегти союз.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua