Стародавній спосіб самопізнання: що таке гра «Ліла» та як вона може допомогти змінити життя

Розповідаємо, у чому особливості цієї найдавнішої гри та як вона допомагає розібратися у собі.

Стародавній спосіб самопізнання: що таке гра «Ліла» та як вона може допомогти змінити життя

Способів самопізнання багато, один із них — трансформаційна психологічна гра «Ліла». У цій статті розповімо про те, що це за гра, хто може її проводити, а також з якими запитами у гру найчастіше приходять чоловіки та жінки.

Загальні відомості про гру

Гра «Ліла» – це давній індійський спосіб самопізнання та пошуку себе. Її створили близько двох тисяч років тому з метою допомогти людям знайти відповіді на базові питання життя:

  • Хто я?
  • Чим мені робити?
  • У чому сенс мого життя?
  • Як мені стати щасливим?

За історію існування гри «Ліла» у ній зіграли мільйони людей. Гра не прив'язана до релігії, тому поставити актуальні питання може будь-який зацікавлений. Це унікальна гра, яка допомагає поринути глибоко в себе. Зігравши одного разу, можна впізнати себе краще, ніж за місяці та роки психотерапії. Якщо говорити сучасними термінами, то гра «Ліла» – це коуч-сесія.

Необхідного ефекту можна досягти тільки, якщо гру проводить досвідчений Провідник. Так називають людину, яка допомагає в процесі розкривати свої приховані грані та наповнюватись рішучістю на нові дії. Важливо вибрати професійного Провідника, який не нав'язуватиме своє бачення, а м'яко спрямовуватиме людину, допомагаючи пізнати себе глибше і знайти відповіді не в комусь іншому, а в собі самому. Це має бути людина з психологічною освітою або багато років займається духовним саморозвитком.

Що розташоване на ігровому полі

Стародавній спосіб самопізнання: що таке гра «Ліла» та як вона може допомогти змінити життя Джерело: Instagram (@semenova_progress)

Перш ніж почати гру, учаснику потрібно сформулювати питання, що хвилює його. Зрозуміти, чи добре підібрано питання, допоможе гральний кубик. Якщо при кидку відразу ж випаде 6, вважається, що питання задане від щирого серця і можна починати гру. Якщо не випаде, питання треба поставити інакше.

Ігрове поле гри складається з 72 клітинок. Вони характеризують стан людини і дають опис її особистості. Пересуваючись по ним з кожним кидком кубика, гравець замислюється про те, що його відрізняє від інших, чому він переживає з певних приводів і причина його страхів. У цьому полягає чарівництво «Лили» — учасник ніби дивиться він із боку й у своїй зазирає в потаємні «кімнати» своєї душі й свідомості.

Під час гри Провідник розшифровує значення клітин, куди потрапляє учасник, і становить покроковий план дій на вирішення запиту. Після цього, спираючись на цю інформацію, гравець поступово опрацьовує якості, які заважають рухатися далі або зробити важливий крок.

Стародавній спосіб самопізнання: що таке гра «Ліла» та як вона може допомогти змінити життя Джерело: Instagram (@semenova_progress)

Поле гри «Ліла» може як поміщатися на стіл, так і розміром з кімнату. На ньому є такі елементи, як «Змії» та «Стріли». Виявляючись на певних клітинах, учасник спускатиметься «Зміями» або підніматиметься «Стрілями». Перші несуть негативне забарвлення – показують гравцю місця, де він втрачає свою життєву енергію та запал. Другі – добрий знак. Вони дають зрозуміти, що граючий рухається у правильному напрямку і більшість важливих уроків вже засвоїв.

Гра тримає людину на полі, поки вона не пропрацює своїх слабких сторін і не прийме сильних. Тривалість гри не підконтрольна. Хтось може пройти її за 15 хвилин, а комусь і 15 годин буде мало. Проте результат завжди один — вийшовши з «Ліли», гравець починає краще розуміти, як влаштовано його життя.

Часті запити чоловіків під час гри

У жінок та чоловіків запити у грі сильно відрізняються. Поширені болі чоловіків – це:

  • вигоряння;
  • запуск та розвиток бізнесу;
  • пошук нових ідей для своєї справи.

Під час гри відразу виявляються моменти, які треба опрацювати, щоб дійти бажаних цілей. Найчастіше чоловіки, які хочуть заробляти більше чи вигоряють, просто не вміють відпочивати. Вони не знають нічого про свій відпочинок та захоплення, які можуть їх наповнити та подарувати нові враження.

Нерідко вони слабо розвинені лідерські якості, тому їм страшно проявляти себе. За допомогою Провідника, який підбирає певні практики, гравці-чоловіки повертають спрагу до життя, розуміють, що їм потрібно зробити, щоб стати краще.

Часті запити жінок

Стародавній спосіб самопізнання: що таке гра «Ліла» та як вона може допомогти змінити життя Джерело: Instagram (@semenova_progress)

З жінками зовсім інша історія. Їхні запити в основному пов'язані зі здоров'ям, реалізацією та пошуком свого призначення. А ще часто жінки мають проблеми з вираженням своєї індивідуальності — вони проявляють себе як мама, дружина, сестра або дочка, повністю розчиняючись на користь близьких і забуваючи про свої бажання.

Ліла допомагає вирішити ці питання за одну сесію. Під час гри жінка, зокрема, розуміє причину своїх хвороб і чому її бажання не виконуються, хоча вона не сидить на місці та намагається з усіх дійти мети. Щоб уловити відповіді на запити, важливо приділяти час кожному руху по полю — у Лілі немає випадкових ходів. По з'єднанню клітин видно, які якості наповнюють жінку силою та енергією, а які гальмують розвиток.

Гра «Ліла» – реальна допомога чи плацебо

Буває, що ми обговорюємо особисті проблеми зі своїми друзями та знайомими, сподіваючись, що вони зможуть направити нас. Але співрозмовники часто не знають, що на них покладається така серйозна місія, тому дають нехай і об'єктивні, але не завжди дійові поради. Крім того, на їх рекомендації впливає особистий досвід та переживання. Тому подібні розмови часто розчаровують та не дають жодних відповідей.

Тому слова навіть найвідоміших фахівців не завжди дають очікуваний ефект для людини, яка потребує допомоги. Більше того, іноді невдало сказане слово може загнати людину, яка потребує підтримки, в ще більші страхи і сумніви.

Гра «Ліла» – це інструмент, який допомагає не шукати відповіді поза, а всередині себе. Отже, можна сказати, це одночасно і чари, і реальна допомога, адже гравець сам дивиться на свої особистісні характеристики, аналізує та розуміє, як і чому вони не дають йому розвиватися.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua