Як відвернутися від людини, з якою спілкуєшся, емоційно

Як відвернутися від людини, з якою спілкуєшся, емоційно

У прихильності, що формується на тлі здорових стосунків, немає нічого поганого. Вона відбиває любов, бажання приймати турботу. Але якщо прихильність носить риси залежності, її краще не підтримувати. Як же відвернутися від людини, до якої прив'язалася?

Можливо, ти вважаєш, що любиш його, але в реальності йдеться про залежність, якої ти не можеш позбутися

Відбувається формування хворої прихильності відповідно до наступного алгоритму:

 • В якийсь момент часу ти стаєш слабкою.

Можливо, тебе кинув хлопець, ти втратила роботу, всілякі неприємності впали на твою голову одночасно. Або тобі просто нема чим зайнятися, і ти мрієш про кохання всього свого життя.

На тлі всіх цих подій внутрішньо ти відчуваєш невпевненість у собі, порожнечу, не віриш, що колись ситуація виправиться, боїшся майбутнього.

 • І ось на сцені з'являється людина – твій рятівник.

Він живе повним життям; він веселий, веселий. Тобі здається, що з ним ти здобудеш щастя, заспокоїшся, відчуєш комфорт та впевненість у собі та своєму майбутньому.

 • Згодом, однак, починаєш помічати, що його жвавість та активність формуються за рахунок того, що він маніпулює тобою.

Молоду людину (друзів, подруг) влаштовує твоя позиція жертви, і вона починає їй користуватися. Його надихає, що з'явилася людина, яка ним захоплюється, бігає собачкою, завжди готова виконати те, про що він попросить.

У той же час, хлопець може і не бути відвертим маніпулятором. Однак він сприймає твою прихильність і не хоче відверто сказати, що ти йому не потрібна.

Як відвернутися від людини, з якою спілкуєшся, емоційно

Теорія прихильності

 • Ти зі свого боку спочатку відчуваєш захоплення, а потім усвідомлюєш, що не тільки не можеш відновитися після спілкування з хлопцем, але почуваєшся з кожним разом все гірше.

Намагаєшся розірвати коло залежності, але відчуваєш щось подібне до ломки і прив'язуєшся ще більше.

Прив'язатися можна до партнера, дітей, подруг, абсолютно чужих людей. Але в цій статті зосередимося на стосунках із молодими людьми.

Як емоційно відвернутися від людини

Коло сформованої хворої прихильності розірвати важко. Для цього потрібна акуратна, щоденна робота над собою та над стосунками. Представляємо поетапно процес, який потрібний, щоб відвернутися від людини.

 • Усвідомлення нездорової прихильності

Забуваючи про всі свої справи, інтереси, друзів, ти мчиш, щоб зустрітися з новим знайомим. Не спиш уночі. Змінюєш плани. Усередині тебе все вирує. В голові одна думка – яка ти щаслива, що зустрінешся з ним.

Але побачення не відбулося – він забув, не зміг попередити. Або воно було, але всім своїм виглядом молодик показав, що для нього це так – випадкова зустріч. В результаті ти йдеш додому, розбита, розчарована. Однак виправдовуєш свого хлопця.

Замість виправдовувати його, прощати, проаналізуй те, що сталося.

 • Молода людина скористалася твоєю реальною чи придуманою пристрастю.
 • Він тебе не цінує або взагалі не розуміє, що від нього хочеш.
 • Ти почуваєшся приниженою та розтоптаною, оскільки відчуваєш, що зробила щось гидке своєму єству.

Зафіксуй думки, що виникають, і почуття. Проаналізуй, чи завжди ти так почуваєшся після контакту з цим хлопцем. Чи є інші фактори, які впливають на твоє самопочуття?

Якщо очевидно, що проблеми виникають тільки після спілкування з однією людиною, то прийми цей факт і читай поради далі.

 • Розрив прихильності в уяві

Щоб відвернутися від людини, до якої ти прив'язалася, потрібно спробувати розірвати залежність від неї. Для цього доведеться попрацювати в уяві та реальності.

Як відвернутися від людини, з якою спілкуєшся, емоційно

Почнемо з уявної вправи.

У тиші та спокої уяви себе, свого партнера і те, що вас пов'язує незліченна кількість ниток. Вони можуть бути товстими, тонкими. Намалюй їх у вигляді волосіні, мотузки, каната. Головне – яскраво і повно представити їх у своїй свідомості і не втрачати образ, що виник.

Тепер візьми ножиці і розріж всі ці нитки. Перевір, щоб між вами не залишилося жодної, навіть найтоншої ниточки.

Повторюй вправу щодня, доки, представивши вас разом, ти не побачиш, що вас ніщо не пов'язує.

Інша вправа – намалюй в уяві, як твій юнак відлітає від тебе на інший континент. Ви навряд чи колись побачитеся. І ти його просто відпускаєш.

 • Розрив прихильності у реальності

Відв'язуючись від людини подумки, не забудь попрацювати з реальністю.

Постав собі кілька цілей і методично їх виконуй:

 • Що б не трапилося, не зустрічайся з парубком тиждень, два, місяць. Нехай він кличе тебе на побачення, вечірки, вигадуй собі заняття, якими ти займатимешся.

Добре, якщо ти справді щось робитимеш, причому цікаве. Тоді інтерес, задоволення з часом створять нову мету, тобі легше буде перемикатися та зняти залежність.

 • Не залишай у себе речі парубка. Віддай їх йому чи сховай.
 • Повідомлення від нього краще видалити чи заархівувати, ніж читати їх щоразу, вишукуючи ознаки його «істинної» любові до тебе і не розучуючи їх напам'ять.
 • Не заходь на його сторінку в соцмережах та ігноруй публікації. Якщо не можеш, кілька днів взагалі не відвідуй соцмережі.

Так це складно. Але тільки доклавши зусиль, ти зможеш звільнитися.

 • Зустріч із новими можливостями

Примушуй себе виходити з дому, рухатись. Вирушай у невелику подорож, запишись на курси. Не вигадуй, що в тебе немає часу. Цілком очевидно, що навіть якщо в тебе купа роботи, ти півдня проведеш, думаючи про свого хлопця.

Намагайся жити усвідомлено – не витай у хмарах, не вигадуй, що раптом молодик зненацька з'явиться на твоєму шляху. Спостерігай за тим, що відбувається навколо, придивляйся до природи, архітектури, людей. Насолоджуйся смаками.

Свідомо проживання дійсності дозволяє замінити прихильність, фантазії та страхи реальними враженнями.

Все всередині тебе може бути проти зустрічі з новим та проти отримання адреналіну. Але вийди із зони комфорту, відчуй збудження. Воно допоможе відчути волю.

 • Відкритість новим знайомствам

Для людини, яка перебуває у нездорових стосунках, знайомство з новими людьми може бути шоком. Він відмовляється ходити на дискотеки, кіно, вечірки. Свідомо вибудовує навколо себе стіну, що не пробивається.

Щоб відвернутися від прихильності, потрібно розбити фортецю навколо себе і дозволити собі знайомитися з людьми, слухати їх, захоплюватися ними. Так ти побачиш альтернативи спілкуванню з однією людиною, зустрінеш тих, хто допоможе вибратися із залежності.

Є ймовірність, що в той же час ти зустрінеш людину, яку справді полюбиш.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua