Сірка при демодекозі: застосування, протипоказання

Викликане кліщем захворювання називається демодекоз і лікується комплексно. До складу терапії включають використання сірки. Сірчана мазь завдяки своїм властивостям бореться проти паразитів, не надаючи негативного впливу на шкіру пацієнта. У засоби мало протипоказань, але високий протимікробний і протипаразитарний ефект, при цьому мазь доступна.

Сера при демодекозе: применение, противопоказания

Користь сірки

До складу входять два компоненти: безпосередньо порошок сірки і вазелін або парафін. Це однорідна субстанція жовтого кольору зі специфічним запахом. Головний компонент виявляє потужну антибактеріальну і протипаразитарну активність. Коли елемент взаємодіє з органічними речовинами (продуктами розпаду від життєдіяльності кліщів) утворюються сульфіди і пентатионовая кислота, що необхідні для відновлення епідермісу. Токсичний вплив на кліща (акаріцидниє дія) препарату настільки сильне, що вже відразу після нанесення він втрачає здатність рухатися, а через 30 хвилин повністю гине. Діюча речовина надає благотворний вплив на шкіру: сприяє регенерації і загоєнню вже наявних запалень, знімає почервоніння, знезаражує. Вазелін пом’якшує і зволожує шкіру.

При лікуванні демодекозу слід пам’ятати, що це серйозне дерматологічне захворювання. Незважаючи на потужний протипаразитарну дію сірчаної мазі, її призначають в комплексі з іншими засобами.

Показання до використання

Ліки застосовують при різноманітних дерматологічних патологіях, до них відносяться:

 • демодекоз;
 • себорея;
 • псоріаз;
 • екзема;
 • сикоз;
 • мікоз різної етіології;
 • короста;
 • вульгарні акне.
Мазь можна приготувати в домашніх умовах.

Пропонується 2 види мазі, що відрізняються за концентрації порошку сірки. Застосування 10% препарату рекомендують при вульгарною вугрової висипки слабкого ступеня, для розм’якшення кірочок і усунення лущення на волосистої частини голови. Це засіб володіє м’якою дією. При демодекозі рекомендовано використовувати 33% концентрат. Агресивна дія на кліщів гарантує помітні зміни вже через тиждень. Проте високий вміст сірки висушує шкірний покрив. Користуючись таким ліками необхідно подбати про ретельний зволоженні. Пересушування спровокує посилене вироблення себума — живильного середовища паразита.

Застосування сірчаної мазі

Користуватися препаратом слід зовнішньо. Наносити місцево, тонким шаром, не втираючи, на уражені ділянки. Сірчана мазь при демодекозі використовується не більше 3 разів на добу, обов’язково на чистій, сухій шкірі. Лікування курсами до 10 днів, потім тижнева перерва. Спосіб застосування та дози в кожному окремому клінічному випадку визначає лікар. Загальний курс лікування може тривати до року, що залежить від індивідуальних особливостей иммуннной системи і епідермального шару хворого.

Не рекомендується користуватися спільно декількома засобами на мазевої основі, так як це призведе до алергічних реакцій і дерматиту. Взаємодія ліків з перекисом або марганцівкою обумовлює виникнення хімічних опіків. Слід враховувати специфічний різкий запах і плями, які залишає сірка на одязі та постільній білизні. Після лікування рекомендується викинути забруднені речі.

Протипоказання

Сірка та вазелін майже не всмоктуються в кров і надають мінімальну системний вплив. Внаслідок цього кількість протипоказань до використання мало. Це:

 • вік до 3 років;
 • вагітність, лактаційний період;
 • гіперчутливість та алергічні реакції на сірку в анамнезі.

Небажані реакції

Сірка при попаданні в очі, може викликати опік-треба добре вимити руки після застосування препарату.

Оскільки препарат не всмоктується в кров, загальних побічних ефектів при використанні не буває. Можливі місцеві алергічні реакції: контактний дерматит, поява почервоніння, лущення, свербіж. Після використання слід ретельно мити руки, так як при попаданні в очі і на слизові оболонки активна речовина здатне викликати неприємні симптоми і навіть хімічні опіки.

Аналоги засоби

Щоб посилити лікувальні властивості сірки, підійдуть комбіновані препарати. До них відноситься сірчано-дегтярна мазь «Ям» (з додаванням цинку). В комплексі 2 акарицидных речовини працюють ефективніше.

При непереносимості або звикання лікар може замінити ліки на мазь «Перметрин» або «Бензилбензоат». Вони надають швидке протипаразитарну дію, вбиваючи всі форми розвитку кліща, але не так безпечні і мають більше протипоказань. При дотримання рекомендацій, викладених в інструкції, щодо дозування, умов зберігання, тривалості курсу застосування сірчаної мазі і її аналогів спостерігається 100%-е позбавлення від демодекса.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: