При якій температурі гинуть кліщі Демодекса та які є методи лікування?

Демодекс — умовно-патогенний мікроорганізм живе на шкірі людини і живиться омертвілими клітинами і себумом. Ці кліщі відрізняються стійкістю до зовнішніх факторів: не гинуть при високій або низькій температурі і тиску. Його виявляють у невеликій кількості у всіх людей, але надмірне розмноження викликає дерматологічне захворювання — демодекоз.

При какой температуре погибают клещи Демодекса и какие есть методы лечения?

Причини розвитку хвороби

Основне місце перебування цього мікроскопічного паразита сальні залози і сумки волосяних фолікулів. Харчуючись ороговілими лусочками, він допомагає регулювати оновлення дерми. Нормальна кількість особин 1-2 на квадратний сантиметр шкірного покриву. Демодекозом називається надмірне розмноження кліщів, коли їх чисельність досягає 5-6 і з’являються запалення. До причин цього патологічного стану відносять:

  • недостатню гігієну;
  • похибки у догляді за шкірою;
  • нездорове харчування;
  • захворювання ШКТ;
  • гормональні порушення;
  • імунологічні патології;
  • стреси і неврози.

Методи лікування захворювання

При какой температуре погибают клещи Демодекса и какие есть методы лечения?
Позбутися від проблеми допоможе кваліфікований фахівець.

Для ефективності лікування терапія повинна бути комплексною і включати медикаменти, косметологічні процедури і косметичні засоби. Паралельно з усуненням причин хвороби та переходом на правильне харчування рекомендують застосовувати акарицидні препарати («Метрогіл»), ентеросорбенти («Ентеросгель»), антигістамінні лікарські засоби («Едем», «Діазолін»), вітаміни (групи А, В, Е, РР) і аутогемотерапію.

У перелік апаратних косметологічних процедур повинні входити електрофорез з активними речовинами, пілінги. В період ремісії доцільно проведення мікродермабразії. Остання буде корисна для профілактики рецидивів захворювання, так як видаляється шар дерми разом з личинками кліщів. Самостійно пацієнт повинен використовувати уходовые засоби: дігтярне або борне мило, сірчану мазь, спеціалізовані лінійки косметичних продуктів (Stop Demodex, Manting), які включають бактерицидні та протипаразитарні компоненти, наприклад, рослинні гормони, що допомагають боротися зі збудником хвороби.

Важливість комплексного лікування

Із-за особливостей будови збудника демодекоз важко піддається терапії. Тіло кліща вкрите тришарової кутикулою— панциром, в якому є мікроскопічні пори. Великі молекули протипаразитарних препаратів місцевої дії не проникають під цей захисний шар і не впливають на кліщ. Тому лікування хвороби тривалий, особливо якщо вона ускладнена іншими дерматологічними захворюваннями (себореєю, куперозом, псоріаз). В таких випадках проводиться симптоматична і патогенетична терапія на тлі правильного догляду за дермою.

Антидепресанти і заспокійливі входять в комплекс лікування хвороби.

Важливо не допускати пересушування шкірного покриву, так як це спровокує вироблення сальними залозами надлишок себума — живильного середовища бактерій і паразитів. Необхідно пам’ятати, що це дерматологічне захворювання впливає на психічний стан пацієнта, провокуючи стреси і неврози, що ще більше погіршує його стан. Із урахуванням емоційної лабільності хворих, при необхідності, призначають заспокійливі засоби та антидепресанти.

Лише при регулярному і комплексному підході можна домогтися повного одужання. В іншому випадку демодекоз буде рецидивувати. Лікування має проходити під контролем дерматолога.

При якій температурі гине Демодекс?

Демодекс стійкий до змін зовнішнього середовища, в температурних умовах вище 50 градусів за Цельсієм кліщ гине через 18 днів, але дуже чутливий до висихання. Будучи облігатним паразитом, і харчуючись шкірним жиром і омертвілими клітинами епітелію, він не може жити поза організмом господаря довго. У воді кімнатної температури мікроорганізм збереже свою життєздатність протягом місяця, а на лусочці шкіри, без доступу вологи — 20 днів. У гної і інших поживних середовищах, виживе в умовах спека вище 40 градусів протягом двох тижнів. Сприятлива для нього середовище з температурним режимом від 30 до 40 градусів, при цьому він просувається в більш «теплий» сторону. У стадії личинки паразит може до 30 днів зберігати здатність перетворюватися в дорослу особину, навіть у холоді, тому демодекоз рецидивує.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: