Трихопол при кліща: як приймати, побічні дії

Підшкірні кліщі або Демодекс — це збудник викликає захворювання шкіри тривалого перебігу. «Трихопол» при демодекозі призначають у таблетованій формі паралельно з місцевим застосуванням мазей і гелів. Це захворювання важко піддається лікуванню, тому рання діагностика і застосування «Трихопола» сприяє повному звільненню від шкірного паразита.

Трихопол при клеще: как принимать, побочные действия

Підшкірний кліщ може тривалий час не проявляти себе, що проблематично для постановки діагнозу і подальшого лікування.

Властивості та форма випуску

«Трихопол» від Демодекса застосовується у формі таблеток, внутрішньовенного введення або готують бовтанки. В основі препарату лежить діюча речовина — метронідазол. Цей медикамент діє на феридоксин — білок, що входить до складу одноклітинних, найпростіших мікроорганізмів і кліща. Він відщеплює нітрогрупу від цієї речовини, що дає можливість метронідазолу проникати в ядро патогенного збудника, та пригнічує процес синтезу нуклеїнових кислот. Таким чином виникає загибель патологічного агента і звільнення пацієнта від його згубного впливу.

Показання до застосування

«Трихопол» успішно бореться з найпростішими мікроорганізмами. А також він здатний впливати на ряд грамнегативних і грампозитивних бактерій. Цей препарат використовується для лікування таких станів:

 • Використання препарату тільки за призначенням лікаря.

  демодекоз;

 • амебіаз;
 • трихомоніаз;
 • лямбліоз;
 • хелікобактерна інфекція;
 • неспецифічний вагініт;
 • хірургічна інфекція, чутлива до метронідазолу.

Протипоказання

«Трихопол» при захворюванні демодекозом не можна приймати при індивідуальній підвищеній чутливості до метронідазолу або його похідних. Якщо в анамнезі є випадки алергічних реакцій, препарат протипоказаний. Дітям до 6 років від кліща Демодекса це засіб не застосовують. При підліткових прищах спочатку проводять діагностику утворень, а потім вже вирішують питання про лікування препаратами на основі метронідазолу.

А також забороняється приймати це засіб у період вагітності та годування груддю, оскільки він токсичний для плоду і немовляти. Якщо вагітна жінка вражена підшкірним кліщем, важливо проводити диференціацію з гормональними шкірними проявами. Відносним протипоказанням є хронічний алкоголізм, тому що спирт підвищує токсичність препарату при прийомі його в таблетованій формі.

Як приймати?

Схема терапії «Трихополом» включає прийом препарату, по 1 таблетці 3-4 рази на добу. Засіб потрібно запивати великою кількістю води і пити після прийому їжі. Лікування кліщового захворювання таблетованих засобом триває 7-10 днів. Внутрішньовенне введення препарату використовують при важких формах демодекозу і значному порушенні загального стану пацієнта.

Для місцевого впливу на уражену демодекозом шкіру, використовують приготування «дівчат» на основі «Трихопола». Створеними розчинами протирають змінені кліщем ділянки шкіри ватним диском. Існує 3 основних рецепту приготування:

 • На основі таблеток готують «бовтанку» для вмивання.

  У повну пляшечку саліцилового спирту поміщають подрібнену таблетку «Трихопола» і «Левоміцетину». Отриману суміш потрібно збовтати до повного розчинення порошку. Протирання шкіри здійснюють 2 рази на день протягом 2 тижнів.

 • В 100 мл етилового спирту або горілки додають по 6 роздроблених таблеток «Трихопола», «Муміє» і «Стрептоциду». Перетворивши всі компоненти в однорідну масу, можна впливати нею на уражену шкіру. Це потрібно робити перед сном протягом 1 тижня.
 • Подрібнити 4 таблетки «Трихопола» і помістити їх в 250 мл етилового спирту. Суміш повинна настоятися 3 дн., після чого її можна використовувати. Застосовують 1 раз на день. Курс становить 3 тижні. Потім роблять перерву на 21 день і повторюють схему.

Бовтанки на основі спирту сушать шкіру, тому рекомендується застосовувати їх ввечері перед сном, а вранці ретельно обмивати уражену шкіру проточною водою.

Побічні дії

Застосування «Трихопола» може супроводжуватися негативними реакціями з боку шлунково-кишкового тракту: нудотою, блювотою, порушенням стільця, сухістю слизової оболонки ротової порожнини, металевим присмаком у роті, стоматит. Використання препарату у таблетованій формі призводить до зафарбуванню сечі у червоний колір, що пов’язано з особливостями метаболізму метронідазолу.

При лікуванні демодекозу бовтанки на основі «Трихопола», виникають побічні ефекти з боку шкірних покривів. Хворі скаржаться на сухість шкіри, печіння, можливі алергічні висипання. У тяжких випадках розвиваються пустульозні освіти з прозорим ексудатом всередині. При появі подібних ознак слід припинити використання препарату.

Аналоги «Трихопола»

До замінників цього препарату відносяться засоби на основі метронідазолу: «Орнідазол», «Тинідазол». Їх використовують при відсутності «Трихопола». Різниця полягає в концентрації діючої речовини. Якщо цей препарат не допомагає при демодекозі, призначають інші засоби, здатні вплинути на підшкірного кліща. До таких належать «Бензилбензоат», цинкова мазь, Апіту», «Ям». Їх застосовують місцево на ділянки ураженої шкіри.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: