Препарати при демодексе: таблетки, гелі, уколи

Демодекоз — це захворювання, викликане мікроскопічним кліщем, що живуть в епідермальному шарі людини, який вражає фолікули волосся. Препарати від демодекозу допомагають прибрати симптоми хвороби у вигляді шкірного висипання, сверблячки, вугрів, гнійників і лущення, а також знищують паразита і запобігають розвитку ускладнень.

Препараты при демодексе: таблетки, гели, уколы

Свідчення

Якщо у людей на обличчі виникають червоні горбки, прищі, які перетворюються в гнійнички і сильно сверблять, у більшості випадків, це прояви захворювання, викликане кліщем Демодекс. Демодекоз також може виникати на шкірі голови і очей. При таких проявах хвороби показано використовувати ліки від паразитуючого кліща. Вони добре знімають свербіж, лущення та почервоніння шкіри, позбавляють від вугрової висипки, знищують Демодекса і відновлюють здоров’я фолікулів волосся. Щоб лікування демодекозу було ефективне, приймають цілий комплекс медикаментів.

При терапії демодекозу потрібно строго дотримуватися гігієни тіла і проводити профілактику зниження імунітету.

Форми препаратів

Мазі і гелі

Препараты при демодексе: таблетки, гели, уколы
«Базирон» мазь для лікування хвороби.

Гель призначають мазі від демодекозу на обличчі, повіках і шкірі голови. Вони добре знімають симптоми прояву хвороби у вигляді лущення, сильного свербежу, висипу, а також відновлюють структуру фолікула волосся і ведуть до загибелі паразита. Використовувати ліки проти кліща Демодекса призначають не менше 1 місяця, а іноді курс використання триває рік. Ефективні мазі для лікування демодекозу:

 • «Трихополовая»;
 • «Іхтіолова»;
 • «Базирон»;
 • «Демазол»;
 • «Блефарогель»;
 • «Демалан».

Таблетки від Демодекса

Лікувати демодекоз можна ліками у формі таблеток. Для терапії хвороби призначають антибіотики, імуномодулятори та протиалергічні медпрепарати. Таблетки від демодекозу усувають прояви захворювання і знищують самих паразитів. В більшості випадків їх використовують комплексно з мазями, уколами і розчинами. Кращі таблетовані засоби, якими лікують демодекоз у людини:

 • «Доксициклін»;
 • «Тавегіл»;
 • «Метронідазол».

Уколи від демодекозу

Розчин для ін’єкцій при демодекозі для людини використовують дуже рідко. Лікування на обличчі проявів хвороби проводять за допомогою ін’єкцій гіалуронової кислоти і вітамінів, а також внутрішньовенного введення Натрію тіосульфату». Уколи частіше використовують у ветеринарії. Досить хороший засіб «Ивермек». Якщо регулярно користуватися «Ивермеком», знімаються симптоми хвороби у домашніх вихованців.

Спреї проти кліща

Спрей зручний у використанні.

Медпрепарати у вигляді спрею частіше використовують для обличчя і епідермального шару голови. Але деякі лікарі призначають спрей для обробки всього тіла незалежно від місця знаходження уражених ділянок. Після розпилення препарату не можна митися протягом 12 годин, тому проводити обробку рекомендується на ніч. Хороший спрей від Демодекса — «Спрегаль».

Інші медпрепарати

Препарати для лікування демодекозу повік і обличчя випускають для зовнішнього застосування у формі лосьйонів і цокотух. Лосьйони виготовляють на спиртовій основі. Вони мають дезінфікуючу дію, а також знімають запалення і підсушують вже виникли дрібні прищики. У бовтанку також входить спирт, тому шкіра дезінфікується, а паразит знищується. Виготовляють засіб за рецептом лікаря в аптеці. При демодекозі повік застосовують спеціальні акарацидные очні краплі, а дівчатам, які роблять макіяж, показана спеціальна косметика.

Види ліків

Для лікування демодекозу застосовують кілька видів медикаментів:

 • антибіотики;
 • антисептики;
 • антигістамінні;
 • сорбенти;
 • імуномодулятори;
 • протипаразитарні.

При передозуванні сорбентів може виникати слабкість і авітаміноз.

Популярні препарати

У таблиці представлені найбільш ефективні ліки, які використовуються для лікування демодекозу:

Вид медпрепаратів Назви
Антигістамінні «Лоратадин»
«Тавегіл»
«Зодак»
«Супрастин»
Антибіотики «Доксицилин»
«Орнідазол»
«Стрептоцид»
«Юнідокс»
Імуномодулятори «Биарон З»
«Гирель»
«Віферон»
«Інтерферон»
Протипаразитарні «Бензилбензоат»
«Трихопол»
«Розамет»
«Спрегаль»
«Скінорен гель»
«Демотен»
Антисептики «Базирон»
«Скінорен»
«Акридерм»
«Молочко Відаля»
Саліцилова кислота
Сорбенти «Сорбекс»
«Смекта»
«Ентеросгель»
«Сорболонг»

«Доксициклін»

Можливі побічні явища.

Антибіотик з широким спектром дії. Здатний ефективно знищувати патогенні мікроорганізми. Показано застосовувати при інфекції епідермального шару і кісток, уретриті, захворюваннях дихальної системи, а також при трахомі та тифі. Не можна пити при гіперчутливості до компонентів ліки, лейкопенії, патології печінки, вагітності, годуванні груддю та дітям до 8 років. Після прийому можуть проявлятися побічні дії:

 • нудота;
 • головний біль;
 • тромбоцитопенія;
 • анемія.

«Зинерит»

Виготовляється у вигляді порошку. Застосовують для приготування бовтанки проти вугрової висипки. «Зинеритом» мажуть уражені ділянки епідермісу до зникнення симптомів хвороби 2 рази в день. Препарат не призначають, якщо у людини є алергія на складові компоненти. Іноді після прийому може виникати місцева алергічна реакція.

«Орнідазол»

Головний біль може бути наслідком прийому препарату.

Антибактеріальний препарат. Призначають для терапії захворювань бактеріального походження та після хірургічних втручань для профілактики розвитку інфекції. «Орнідазол» при демодекозі показано застосовувати 14 днів. Можна призначати дітям старше 3 років. Жінкам в положенні прийом препарату забороняється. Побічні дії:

 • нудота;
 • блювання;
 • пронос;
 • біль у голові;
 • шкірний висип.

«Базирон»

Мазь від демодекозу обличчя. Усуває запальний процес і знищує бактерії. Засіб звужує пори на шкірі, перешкоджає утворенню прищів. При алергічної реакції на компоненти препарат не призначають. Побічні дії:

 • сухість шкіри;
 • свербіж;
 • алергічна реакція.

«Бензилбензоат»

Крем від демодекозу. Показано наносити на хворі ділянки епідермісу. Використовують на ніч кожен день поки не зникнуть симптоми хвороби. Забороняється застосовувати дітям до 3 років, жінкам в положенні, годують грудьми, а також людям, у яких є алергічна реакція на складові компоненти медпрепарату. Після використання крему іноді може виникати почервоніння або короткочасне відчуття свербіння і печіння.

Медпрепарат «Апіту»

«Апіту» використовують для шкірних проблем у тварин і людей.

Протимікробна мазь для лікування демодекозу. Медпрепарат використовується у ветеринарії. Засіб наносять домашнім тваринам на уражені ділянки епідермального шару. Для кращого результату лікування в комплексі призначають аверсектиновую мазь і засіб «Амитразин». Протипоказань до призначення немає. Препарат добре переноситься, але у поодиноких випадках може виникати алергічна реакція на компоненти препарату у вигляді почервоніння.

«Скінорен»

Гель призначають для лікування прищів, вугрів і демодекозу. Має протимікробну дію і добре знімає симптоми хвороби, а також перешкоджає розмноженню підшкірних паразитів. Наносять медпрепарат тонким шаром на уражені ділянки шкіри 1 раз на добу. При нанесенні гелю може виникати короткочасне відчуття печіння або свербежу. Не можна використовувати при алергії на компоненти препарату та дітям віком до 12 років.

«Стрептоцид»

Медпрепарат має антибактеріальну та антимікробну дію. Призначають для усунення симптомів демодекозу. При використанні «Стрептоциду» значно зменшуються вогнища запалення, почервоніння і проходить шкірне висипання. Медпрепарат можна використовувати у вигляді порошку або додавати до складу щебетух. Після прийому засобу може виникати місцева алергічна реакція, яка проявляється свербінням і палінням.

«Метронідазол»

Найчастіше призначають для боротьби з клещем препарати на основі «Метронідазолу»

Препарат має протимікробну дію. Ним лікують інфекцію епідермісу і кісток, а також пневмонію, абсцес, уретрит. Протипоказано використовувати при зниженому кількості лейкоцитів у крові, патології печінки, вагітності та в період лактації. В комплексній терапії Метронідазолом» рекомендують призначати препарат АСД-2. Після прийому «Метронідазолу» може виникати нудота, запаморочення, головний біль, висипання на епідермісі.

Дуже важливо при терапії демодекозу вживати вітамінні комплекси, до складу яких входять вітаміни А, В і Є.

«Роаккутан»

Медпрепарат показано приймати при тяжкій формі акне і демодекозі. При прийомі «Роаккутана» може виникати сухість шкірних покривів, часте носова кровотеча та охриплість голосу. Протипоказано призначати при підвищеній чутливості до компонентів препарату, а також вагітним, годуючим жінкам, дітям до 12 років і хворим гіпервітамінозом А.

«Димексид»

Медпрепарат знімає запалення і знеболює уражені кліщем ділянки епідермісу. Призначають у комплексному лікуванні демодекозу разом з акарицидными препаратами. «Димексид» в розчині наносять на хворі ділянки тіла 2 рази на тиждень. Також медикамент додають в лікувальні маски для волосся. Після нанесення засобу виникає короткочасні свербіж, дерматит. Протипоказання:

 • атеросклероз;
 • порушення роботи нирок;
 • вагітність;
 • лактація.

Сірчана мазь

Препараты при демодексе: таблетки, гели, уколы
Дешево і ефективно-сірчана мазь.

Показано використовувати для терапії ураженого грибком і демодекозом епідермального шару. Вона перешкоджає розмноженню патогенних мікроорганізмів, а також знімає запалення і дезінфікує хворі ділянки шкірних покривів. Сірчану мазь наносять на епідерміс ураженої ділянки 1 раз в день. Іноді при використанні виникає місцева алергічна реакція, яка проявляється свербінням і палінням. «Сірчана мазь» при демодекозі не призначається дітям до 3 років.

Цинкова мазь

Знімає запалення в місцях, уражених паразитом. Мазь добре підсушує дрібні прищики і знезаражує хворі ділянки шкірних покривів. Застосовується цинкова мазь при демодекозі, пітниці, попрілості, опіку, пролежнях і екземі. Після використання іноді виникає свербіж і почервоніння. Забороняється мазати при гіперчутливості до компонентів медпрепарату.

«Розамет»

Крем має протимікробну дію і здатний знімати запалення. Призначають «Розамет» при демодекозі, вуграх, ураженнях шкірних покривів з гнійним виділенням, трофічних виразках, себореї і дерматиті. В комплексному лікуванні «Розаметом» використовують розчин «АСД-2» і мазь «Блефарогель-2». Після прийому медикаментозного крему іноді виникають побічні дії у вигляді відчуття печіння та свербежу, можлива кропив’янка та висипання.

Профілактика хвороби

Щоб уникнути зараження демодекозом, потрібно дотримуватися правил особистої гігієни. Потрібна регулярна зміна постільної білизни. Також не можна користуватися чужими косметичними засобами. Харчування має бути корисним і багатим вітамінами і мікроелементами. Дуже важливо своєчасно лікувати хронічні хвороби. Домашні тварини часто є носіями підшкірного паразита, тому їх потрібно обробляти спеціальними спреями.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: