Мазь Ям від демодекозу: застосування, побічні ефекти

Визнані помічники в боротьбі з кліщем Демодекса — препарати з комбінованим складом. Мазь «Ям» від демодекозу багатокомпонентне лікарський засіб, що включає в себе речовини й елементи, знищують кліщів (акаріцидниє), грибки (фугицидное) і бактерії (антибактеріальна дія). Рекомендована для місцевого застосування при демодекозі, псоріазі, екземі і інших дерматологічних хворобах.

Мазь Ям от демодекоза: применение, побочные эффекты

Склад і дія

В ліки входять активні та допоміжні речовини. За специфічний вплив відповідають: саліцилова кислота, дьоготь, сірку, цинк, скипидар. Вазелін і ланолін забезпечують фізичні властивості лініменту і догляд за ушкодженою шкірою. Особливості впливу представлені в таблиці:

Компонент Механізм
Саліцилова кислота Антисептик з вираженою протизапальною, антимікробною, відволікаючою дією
Цинк Впливаючи на імунітет на клітинному рівні, знижує вироблення запальних ферментів — цитокінів
Дьоготь Відповідає за нормалізації роботи сальних залоз і зниження вироблення себума
Сірка Володіє акарицидною дією
Скипидар Місцевоподразнювальна властивість сприяє регенерації і загоєнню тканин, усуває плями від прищів

Лікарська мазь «Ям» — речовина однорідної консистенції, в ній можливі тверді включення. Вона в’язка, сіро-коричнева, з різким запахом. Фізичні властивості визначаються наявністю в складі сірки, дьогтю і скипидару. При застосуванні необхідно врахувати, що лінімент залишає сліди на одязі та постільній білизні.

Від чого використовують препарат?

Мазь широко використовують у ветеринарній практиці.

У разі виявлення Желізниці або Вугриці, тобто кліща Демодекса, рекомендовано комбіноване лікування, тому мазь «Ям» при демодекозі прописують під час проведення загальної терапії для місцевого застосування. Спочатку ліками користувалися тільки у ветеринарії при шкірних захворюваннях і лишаях. Згодом був відзначений позитивний ефект і для людини. Лікарі рекомендують застосовувати засіб при демодекозі та інших хронічних дерматологічних патологіях, таких як:

 • екзема;
 • псоріаз;
 • короста;
 • себорея;
 • трихофітія (грибок);
 • дерматит.

Застосування

Активність входять до складу компонентів обумовлює обережності під час використання препарату. Рекомендовано дотримуватися запропонованої схемою:

 1. Шкіру попередньо очистити, вимити руки.
 2. Перемішати лінімент до однорідної консистенції. Ця умова обов’язково так як з часом мазь розшаровується на рідку і тверду частину.
 3. При первинному застосуванні ліки наносять на вигин зап’ястя. Якщо через 24 години не з’явилося алергії його можна застосовувати для обличчя.
 4. Намазати засіб на уражену дерму тонким шаром. Перші 2 рази використання його не варто залишати більше ніж на 5 хвилин. Після закінчення цього терміну необхідно змити лінімент теплою водою. Потім час можна збільшити до 7-10 хвилин.
 5. Якщо на обличчі є скоринки можна нанести склад на них точково. Мазеві компоненти розм’якшують ороговілу шкіру і сприяють регенерації.
 6. Курс лікування при демодекозі становить 2 тижні. Потім потрібно зробити перерву на місяць.

Кому не можна використовувати засіб?

Обережно слід застосовувати при вагітності.

Мазь «ЯМ БК» протипоказана людям з гіперчутливістю і алергією на компоненти в анамнезі. Не можна наносити лінімент на пошкоджену шкіру: свіжі ранові поверхні та опіки. В період вагітності і лактації ліки застосовують з обережністю, тільки за призначенням лікаря, якщо користь для жінки перевищує можливі негативні реакції. Завдяки натуральності компонентів і мінімального проникненню в загальний кровотік інших протипоказань до її використання немає.

Побічні ефекти

При покупці потрібно врахувати агресивність цього ветеринарного препарату. Можливе виникнення місцевих алергічних реакцій у вигляді контактних дерматитів, свербежу, почервоніння, лущення. Вкрай рідкісні загальні негативні наслідки: набряк Квінке або анафілактичний шок. Їх можна уникнути дотримуючись інструкції по застосуванню і перевіривши реакцію організму на маленькій ділянці шкірного покриву. Із-за специфічного запаху можливі суб’єктивні симптоми: головні болі, нудота, блювота. При прийомі інших ліків спільно з маззю і при нанесенні більш ніж на 30 хвилин виникають опіки. Поява побічних ефектів привід для корекції лікування.

Особливі вказівки

При попаданні в очі може викликати опік.

Під час використання засобу потрібно пам’ятати про техніку безпеки. При потраплянні на слизові оболонки або в очі речовина може викликати опік. Якщо це сталося, промивають уражену ділянку великою кількістю теплої кип’яченої води. Зберігати в темному, прохолодному місці при температурі не вище 25 градусів в недоступному для дітей місці.

Не варто паралельно з маззю «Ям» користуватися іншими ліками, не проконсультувавшись з дерматологом. Це призводить до алергічних реакцій і навіть опіків.

Чим замінити препарат?

Заміну краще проводити після консультації з лікарем. Аналогів з таким же складом на ринку не надано, однак «Ям» можна замінити сірчано-дегтярній, сірчаної або цинковою маззю. За показаннями можливе використання інших акарицидных ліків місцевої дії, наприклад «Перметрина». Від кліщів місцево застосовують «Бензилбензоат», аерозоль «Спрегаль». Існують спеціалізовані косметичні лінійки по догляду за шкірою, ураженої кліщами: Stop Demodex, Manting.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: