Метронідазол при демодекозі: як приймати, небажані ефекти

Медпрепарат «Метронідазол» при демодекозі — дієвий засіб. Ліки має бюджетну вартість і випускається для зовнішнього застосування, що дає можливість у найкоротші терміни впоратися з ураженням підшкірним кліщем. Однак, незважаючи на результативність, медикамент має ряд протипоказань, які важливо враховувати перед початком застосування.

Метронидазол при демодекозе: как принимать, нежелательные эффекты

Форма випуску, склад і властивості

«Метронідазол» для лікування демодекозу поставляється в мережі аптек у вигляді гелю. Існують і інші лікарські форми, однак пити таблетки або використовувати розчин для ін’єкцій в боротьбі з проблемою неефективно. Активний склад гелю — метронідазол. Додатковими є пропіленгліколь, гідроксид нкатрия, метилпарагідроксибензоат і вода. Медпрепарат ефективний у боротьбі з різними збудниками інфекційно-запальних процесів, що мають різну локалізацію.

Коли використовується ліки?

Крім того, що «Метронідазол» застосовується для терапії демодекозу, який спровокований підшкірним кліщем під назвою Демодекс, згідно офіційної інструкції, гель призначають і у таких ситуаціях:

 • рожеві вугри;
 • акне і постакне;
 • наявність ран;
 • тріщини на анальному кільці;
 • гемороїдальні вузли;
 • трофічні виразки.

Як приймати при демодекозі?

Застосування гелю Метронідазол дозволяє зменшити запальні процеси і позбавити шкіру від прищів.

Правильна схема прийому медикаменту помітно позначається на дію ліків, дає можливість знизити кількість особин Демодекса, позбавити пацієнта від прищів і почервонінь шкірного покриву, знизити симптоматику запальних процесів. Приймати «Метронідазол» в таблетках для боротьби з цим захворюванням безглуздо, тому хворим прописують гель для зовнішнього використання. Медикамент при Демодексе слід застосовувати 2 рази на добу. Перед нанесенням ліки шкірний покрив потрібно очистити і змастити точково уражені ділянки епідермісу, при цьому зачіпаючи і кілька сантиметрів здорового епідермісу.

Лікування цією формою медпрепарату займає приблизно 2 місяці, що залежить від ступеня ураження підшкірним кліщем.

Протипоказання і небажані ефекти

Не прописують «Метронідазол» від демодекозу, коли у пацієнта спостерігається індивідуальна непереносимість компонентів, які присутні в складі. Що ж стосується побічних дій, то вони виникають досить рідко, оскільки головне речовина майже не всмоктується у кров. У хворих з чутливими шкірними покривами не виключено виникнення алергічних висипань. Поява цього небажаного симптому вимагає звернення до лікаря і припинення застосування засобу від демодекозу. Доктор підбере відповідний антигістамінний медпрепарат і призначить аналогічний медикамент для боротьби з шкірної проблемою. Іноді виникають такі небажані реакції після застосування Метронідазолу»:

У деяких випадках, при використанні препарату проявляються побічні ефекти у вигляді лущення шкіри.
 • підвищене виділення сліз, якщо фармсредство було нанесено дуже близько до зорових органів;
 • почервоніння шкіри;
 • лущення і сухість шкірного покриву;
 • свербіння та печіння шкіри.

Передозування

Якщо пацієнт випадково проковтне ліки для зовнішнього використання, спостерігається симптоматика отруєння, що проявляється у вигляді нападів нудоти і блювоти, порушення діяльності центральної нервової системи. При цьому у деяких хворих бувають епілептичні напади. Якщо трапилася передозування, людині слід промити шлунок або спровокувати блювання. Потім вдаються до допомоги сорбентів та призначають симптоматичне лікування, спрямоване на купірування виникла симптоматики.

Взаємодія з іншими ліками

«Метронідазол» проти демодекозу часто застосовується у складі комплексного лікування. Одночасне його застосування з дисульфірамом провокує посилення небажаних реакцій з боку центральної нервової системи. Якщо описуваний медпрепарат використовується спільно з арфарином, спостерігається збільшення протромбінового часу. Важливо дотримуватися особливої акуратність при вживанні алкоголю в процесі терапії, оскільки поєднання спиртовмісних напоїв з «Метронідазолом» може викликати такі ускладнення:

Не рекомендовано вживати алкоголь в період лікування засобом, так як таке поєднання викликає нудоту і блювоту.
 • напади нудоти;
 • кашель;
 • прискорене биття серця;
 • почуття страху;
 • брак повітря;
 • зниження показників артеріального тиску;
 • блювота.

Аналоги фармсредства

В аптеках представлений широкий вибір ліків, які мають схожий механізм впливу на організм. Найчастіше фахівці прописують пацієнтам такі аналоги «Метронідазолу»:

 • «Розамет»;
 • «Розекс»;
 • «Метрогіл».

Медики звертають увагу хворих на те, що власноруч замінювати ліки від демодекозу заборонено. Ця обережність пов’язана з присутністю у ліків особистих протипоказань і небажаних дій. Рішення про заміну «Метронідазолу» аналогом може прийняти виключно лікар, який знає історію хвороби людини, протягом діагностованого захворювання та індивідуальні особливості його організму.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: