Чому чоловік не хоче одружитися зі співмешканкою

Чому чоловік не хоче одружитися зі співмешканкою

«Це лише штамп у паспорті», «Навіщо, якщо нам і так добре разом?», «Весілля – занадто дорого», «Зараз не час для цього», «Ти не розумієш, що я тебе люблю і без штампу в паспорті – все це стандартні фрази, якими чоловіки пояснюють своє небажання одружитися.

Якщо ти теж не гориш бажанням стати чиєюсь дружиною та цінуєш свою незалежність, тоді проблем не виникне, адже ви знаходитесь на одній хвилі. Але що робити, якщо для тебе важливо узаконити ваші стосунки та відчути себе у безпеці, зрозуміти, що чоловік налаштований справді серйозно? Тоді треба розуміти, що такі фрази – лише відмовки, за якими ховаються глибші мотиви.

Чому чоловік не хоче одружитися зі співмешканкою

Чому чоловік не хоче одружитися зі співмешканкою

Фото автора Anna Shvets: Pexels

Якщо для тебе важливий штамп у паспорті, ти говорила про це своєму коханому, але він щоразу знаходить відмовки, то треба зняти рожеві окуляри та критично подивитися на те, що відбувається між вами. Насамперед, тобі потрібно зрозуміти його справжні мотиви, адже через небажання йти до РАГСу є мінімум 10 причин:

  • Він уникає відповідальності

Ти подобаєшся чоловікові, він тебе закоханий, хоче проводити з тобою більше часу, але при цьому не готовий до офіційного шлюбу – це означатиме, що між вами все серйозно.

Чоловік розуміє, що йому доведеться не лише брати за тебе відповідальність, а й відкриватись тобі по-справжньому, довіритися. Але це буває важко людям, які мають базову недовіру до світу.

Воно формується ще в дитинстві, коли дитина не відчувала, що батьки її люблять, вони не виявляли уваги до неї, не стали для неї опорою. Він звик покладатися лише на себе, а стати залежним від іншої людини – це стати вразливим.

Інший страх – чоловік не готовий стати батьком, але підсвідомо сімейне життя у нього асоціюється саме з появою дітей після укладання шлюбу.

  • Він мав негативний досвід сімейного життя

Якщо у чоловіка вже був невдалий шлюб, який закінчився справжньою катастрофою, з «війною», поділом майна, зрадою, образами та болем, він підсвідомо починає уникати сімейного життя, боячись того, що історія повториться.

  • Він боїться, що все зміниться

Часто чоловіки уникають шлюбу, тому що спочатку сприймають його як щось негативне. Їх переслідують ірраціональні думки, що сім'я – це кабала, що дружина одразу перестане за собою стежити чи приділяти йому увагу, що почнуться нескінченні сварки та проблеми.

Такі установки формуються або через батьківський приклад або життя друзів, або через те, що близькі транслювали, як страшний шлюб і що він не приносить нічого доброго.

  • Він не впевнений, що ти «та сама»

Чоловік не поспішає вести дівчину до РАГСу, тому що, незважаючи на кохання, його далеко не все влаштовує у стосунках, він відчуває непорозуміння, ви часто сваритеся або ти не відповідаєш тому образу дружини, який він сформував у своїх фантазіях.

Чому чоловік не хоче одружитися зі співмешканкою

Що робити, якщо чоловік не хоче одружитися?

Він тягне час, тому що не впевнений у ваших стосунках і боїться зробити помилку.

  • Він думає про свою фінансову захищеність

Хтось називає це меркантильністю, а хтось розсудливістю. Чоловік не хоче оформлювати відносини офіційно, бо боїться, що нічого не вийде, що жінка його зрадить, почнеться поділ майна, аліменти та ін.

Особливо це гостро проявляється, якщо чоловік більше заробляє, у нього є своя нерухомість, тоді як жінка в цьому плані не така благополучна. Він підозрює у ній меркантильні мотиви, думає, що вона заради грошей.

І навіть якщо розуміє, що для таких думок немає приводу, цей ірраціональний страх його не відпускає і намагається убезпечити себе.

  • Ти дала зрозуміти, що це для тебе нормально

Деколи дівчата, щоб утримати хлопця, одразу говорять про те, що не хочуть заміж, що й так йому довіряють, що для них самих штамп у паспорті нічого не означає.

Чоловік приходить до думки, що так воно і є, тому навіть не замислюється, що дівчина його обдурила, що насправді для неї це важливо. Він звикає, що її все влаштовує, тож не хоче нічого міняти.

  • Він думає про власний комфорт

Часто це пов'язано із простими побутовими питаннями. Він звик жити самостійно, не хоче переїжджати чи ділити квартиру з іншою людиною, звик до свого побуту, розміреного життя, не хоче змінювати свої звички.

Чому чоловік не хоче одружитися зі співмешканкою

Giphy

А шлюб – це відповідальність. У ньому треба йти на компроміс, десь жертвувати своїми бажаннями та потребами, думати про інших людей. Якщо морально людина для цього ще не дозріла, вона уникатиме сімейного життя, хоче жити так, як він звик і не обмежуватиме себе.

  • Має інші пріоритети

Буває, що чоловік не проти шлюбу, але впевнений, що зараз для цього не час. Така людина розуміє, що сім'я потребує часу, сил, фінансів.

Але на даний момент у нього можуть бути інші цілі, наприклад він будує кар'єру, відкриває свій бізнес, піднімає дітей з попереднього шлюбу, займається саморозвитком, мотається по відрядженнях.

Він знає, що на сім'ю у нього просто немає ресурсів, тому воліє відкласти це питання.

  • Він чекає, поки ти «виправишся»

Деякі чоловіки мають певний образ того, якою «має бути» їхня дружина. Якщо дівчина не відповідають їхньому ідеалу, вони постійно звертають увагу на її недоліки, наприклад, що у неї невідповідна вага або вона не вміє готувати.

Вони продовжують стосунки, тому що чекають, поки та «виправиться», відповідатиме їхнім вимогам і тоді вони будуть готові взяти її за дружину.

Але, як правило, це шлях у нікуди, тому що вони завжди знайдуть до чого ще причепитися. Справа не в тому, хороша чи ні дівчина, а в тому, щоб вони мали привід її критикувати і тим самим підвищувати свою самооцінку.

  • У нього спочатку не було серйозних намірів

Такі чоловіки зустрічаються з дівчатами, але ніколи не збираються заводити з ними сім'ю, лише годують обіцянками та знаходять все нові та нові відмовки. Вони не готові брати на себе відповідальність, не хочуть дітей, не мають наміру втрачати свою свободу.

Вступати чи ні в офіційний шлюб – це спільне рішення партнерів. Але якщо ти хочеш стати дружиною, а чоловік – ні, то необхідно серйозно з ним про це поговорити, пояснити, як тобі це важливо і чому.

Важливо не дозволяти собі занурюватися в самообман і сподіватися, що через кілька років думка чоловіка зміниться, краще все з'ясувати якнайшвидше і вирішити, як діяти далі, щоб у майбутньому не жалкувати про втрачений час.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua