Що за стосунки гостьовий шлюб і чому він став таким популярним

Що за стосунки гостьовий шлюб і чому він став таким популярним

Тобі здавалося, що здивувати тебе чергова любовна історія вже нічим не зможе, а тут такий сюрприз: ти була закохана, безтурботно щаслива, купалася в запаморочливих надіях на довгострокові стосунки з новим бойфрендом, а він раптом запропонував: давай спробуємо одружитися.

Розгубленість змінилася сум'яттям. До цього моменту ти нічого не знала про такий «сімейний» роман, лише чула термін і ніколи навіть не припускала, що все це може торкнутися тебе безпосередньо. Не хвилюйся, ми все тобі зараз докладно роз'яснимо. Розповімо про плюси та мінуси такого «осередку суспільства», підбадьоримо і заспокоїмо.

Що за стосунки гостьовий шлюб

Що за стосунки гостьовий шлюб і чому він став таким популярним

Фото автора Anastasia Ilina-Makarova: Pexels

Любовні реалії ХХ-ХХХ століття невблаганно стверджують про те, що стандарти цивільного шлюбу зі штампом у паспорті, іскрометним весіллям, загальними малюками, будинком, побутом та обов'язками все більше йдуть у бік від звичних стандартів.

Один з психологів влучно назвав один з ніби прогресивних форматів спілки (це ми гостьову версію маємо на увазі) – вагами з двома коливаються в зоні стійкості чашами. З одного боку хочеться справжнього, щирого, теплого кохання. З іншого боку, тягне в безодню страху думка: а раптом знову нічого не вийде.

Головна особливість «гостевого варіанта»:

 • закохані не живуть під одним дахом, а можуть перебувати в різних містах і навіть на різних континентах;
 • не підраховують разом можливості: протягнемо до зарплати або краще не витрачаємось на новий телевізор, спільне ведення бюджету – це не їхній випадок;
 • найчастіше не планують у найближчому майбутньому, обзаводитися потомством, можливо, їм не чужий рух чайлдфрі.

При цьому вони можуть цілком спокійно офіційно зареєструвати свої стосунки, скласти шлюбний контракт, повінчатись у церкві або навпаки повністю ігнорувати будь-які паперові «тяганини», документи, навіть словесні договори про те, як їм будувати сім'ю та своє життя загалом.

Добре це чи погано – цікаве питання, але єдиної відповіді на нього не існує. Одні чоловіки і жінки, дізнавшись про таке «беззаконня», одразу відкинуть навіть думки вступити в таку «співдружність». Інші представники сильної і слабкої статі тільки в такому варіанті бачать для себе вихід у обставинах, що нині існують навколо них.

Завдання заохочувати перших та засуджувати других – перед нами з тобою не варто. Давай краще повернемося до нашої обіцянки, розповісти тобі як на духу, у чому є переваги, а в чому недоліки гостьового шлюбу. Далі ви з коханим «розплутуватимете цей клубок» самі.

Чому гостьові шлюби стали такими популярними

Ми з тобою не можемо бути впевнені, що твій партнер, який запропонував тобі подібну форму сімейного союзу, хотів тебе чимось зачепити або образити. Швидше за все, його змусило так вчинити саме життя, причина могла бути такою:

Що за стосунки гостьовий шлюб і чому він став таким популярним

Плюси та мінуси гостьового шлюбу

 • є каста людей і зокрема чоловіків, які безмежно цінують свій комфорт, буквально виліплений по крихтах, і не пустять на територію навіть жінку, що їм сподобалася, до сталості без зрад – готові, до того, що ти «будь щогодини «миготіти перед очима». ні;
 • у твого обранця сильні і непохитні побутові звички, на побаченні з тобою він буде чудовий, уважний, щедрий, ніжний і ласкавий, вийшовши за двері, відразу викине всі вимушені для нього компроміси в ніші особистих звичок – в урну;
 • він вовк-одинак, якому потрібно багато «повітря» навколо, захоплений тобою і зачарований, але принад свого усталеного життя змінювати не має наміру, його особистий простір з друзями, незвичайним хобі, екстримом – для тебе назавжди залишиться табу;
 • в силу професії, служби за контрактом, сімейних обставин він живе відразу в кількох населених пунктах, часто перебуває в роз'їздах, тривалих відрядженнях, на вахті, куди вже тут бігати за продуктами до сусіднього супермаркету, щоб забезпечити домашній тил, його важать важливіші завдання.

До речі, хто б міг подумати, але іноді за гостьову версію кохання завзято виступають самі жінки. Такий необтяжливий варіант зустрічей виявився оптимальним для леді елегантного віку. Іноді в театр чи кіно сходити з кавалером. Чай або каву випити у улюбленій кав'ярні. Про книги та виставки поговорити. Більшого їй уже й не треба.

Неохоче надягають на шию нове «ярмо» та жінки після жорстких громадянських шлюбів. Натерпілися, набачилися, втомилися ховатися від алкоголіка, аб'юзера, відвертого хама, нікчемного чоловіка, якого тягли на шиї багато років. А ти зрідка квіти, торт, шампанське, смачна вечеря, здоровий інтим – що може бути кращим і спокійнішим.

Лікуються від горя, безвиході лиха, втрати в гостьовому шлюбі літні вдови. Дітей їм уже не народжувати, кохану людину ніким не замінити, а так хоч ілюзія створюється, що вона ще «жива», комусь цікава, не тоне в океані самотності.

Трохи пройшовшись за можливими передумовами прагнення гостевого шлюбу, відразу перейдемо до прикрих мінусів такої незвичайної сім'ї, а їх чимало.

Неминучі мінуси гостьового шлюбу

Цей розділ ми спеціально не робитимемо великим. Акцент на важливих рисах негативу і нічого більшого. Гостьовий шлюб ніколи не стане ідеальною формою сімейного союзу тому, що:

Що за стосунки гостьовий шлюб і чому він став таким популярним

Фото автора Tima Miroshnichenko: Pexels

 • люди так влаштовані, що за близької, теплої душевної спорідненості їм буде болісно не вистачати можливості: захотів обговорити, побачити, відчути підтримку тут і зараз – а сьогодні не день зустрічі, довкола безмовна тиша та порожнеча;
 • гостьові парафії-догляди змушують більше спілкуватися в листуванні, а цим мистецтвом далеко не кожен володіє досконало, виникають недомовки, непорозуміння, неправильне трактування повідомлень, слідство – сварки та скандали на благодатному ґрунті;
 • звикнувши до дійсності, прийнявши один одного, можна дійти взаємного бажання поповнити сімейну команду дітьми, виховувати їх на відстані точно буде важко і непродуктивно, підростаючи, сини вимагатимуть поруч постійної присутності другого з батьків;
 • навколишній соціум може підняти жінку на сміх за те, що вона погодилася на гостьовий шлюб, що ж довкола більш поступливого і відповідного претендента на її руку і серце не знайшлося?

Не роби з усього сказаного нами поспішного висновку: ну, ось у чомусь я ущербна, мій наречений і кличе мене незаміж по-людськи, а в якісь незрозумілі гості. Нівелювати такі думки будемо списком безперечних плюсів таких відносин на відстані.

Чесні плюси гостьового шлюбу

Знаєш, моя дорога подружка, адже в засіках гостьового шлюбу є пристойна за розмірами частка переваг для жінок. Загинай пальці по одному, ось вони:

 • кожна зустріч як солодке романтичне побачення: квіти, цукерки, делікатеси, елітне вино, подарунки, милі дрібниці;
 • інтимна сфера на висоті, чоловік прибуває «голодним», скучили, а не виконує подружній обов'язок як набридлу рутину;
 • не треба кожен день думати: що на сніданок, що на обід, що на вечерю, розстаратися пару деньків біля плити – це одне, всі ці походи в магазин з важкими пакетами та чування біля печі та брудного посуду – це інше;
 • завжди є привід побалувати себе обновкою в гардеробі, щоб знову спокушати милого джентльмена;
 • не доводиться звітувати перед грізним чоловіком: чому корпоративна вечірка так затягнулася, а з дівич-вечора ти взагалі прийшла в порваній блузці і з дірками на колготах, погарячкували в танцях з подружками – з ким не буває;
 • з ванної кімнати не виглядає купа брудної білизни, на дошці не маячать невиглажені до робочої пристрасті в офісі чоловічі сорочки, навіть нижню білизну твій коханий давно звик прати сам;
 • телевізор, кухня з кавомашиною, спальня з затишним ліжком, м'який куточок з улюбленим плюшевим диваном і кріслом, місце для читання під м'яким абажуром – твої і тільки твої, хіба це не вічний комфорт і щастя?

Захочеш чинити опір гостьовому шлюбу – знайдеш вагому причину, вирішиш спробувати цей тип сімейного союзу – знайдеш можливість. У всьому іншому не обманюй себе та коханого, думаємо, що ти вже все чудово зрозуміла та визначилася з вибором.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua