Як перестати вдавати, що не помічаєш зрад

Як перестати вдавати, що не помічаєш зрад

Для когось зрада – це трагедія, кінець життя. Інші пройшли через етап розчарування, і тепер приймають обман, як щось зрозуміле. Терплять його, заїдають шоколадом, живуть, як завжди. Але в цьому запереченні події ховається багато проблем, а тому розуміємося, як перестати вдавати, що не помічаєш зрад.

Прийняття зради

Як перестати вдавати, що не помічаєш зрад

Фото автора Ba Tik: Pexels

Відразу варто обмовитися – у тому, щоб вдавати, що не помічаєш зрад, терпіти їх і жити далі, начебто нічого не трапилося, немає нічого доброго.

Ти заганяєш себе в кут, втрачаєш впевненість у собі, перетворюєшся на якусь подобу самої себе. Щоб терпіти обман, потрібні величезні внутрішні сили та потужна мотивація.

Але сили ти можеш використовувати для чогось іншого, наприклад, щоб розвиватися, будувати бізнес, вибудовувати глибокі стосунки з людьми, яких любиш і кохають тебе.

Тоді, можливо, якісь внутрішні мотиви змушують терпіти обман від близької людини? Що відбувається з тобою, коли ти намагаєшся не помічати зради:

 • Ти віриш, що він зраджує випадково.
 • Думаєш, що це востаннє.
 • Упевнена, що якщо тобі зраджують, значить сама винна.
 • Не хочеш бачити очевидного, вірити в те, що діється насправді.
 • Бажаєш уникнути ситуації, коли хтось скаже, що ти слабка, не зуміла зберегти сім'ю.
 • Думаєш, що всі так.
 • Не віриш у те, що зможеш жити одне або знайдеш справжнє кохання.
 • Просто здалася і у власних очах перетворилася на жертву. Причому не хочеш міняти цей статус.

Можливо, коли ти читаєш усе це і думаєш про когось, кому змінили, ці причини викликають у тобі внутрішній протест, нерозуміння, чому жінка не бореться з ними.

У той же час, коли тобі зраджують, почуваєшся втраченою, слабкою, намагаєшся заплющити очі на обман.

То як же перестати вдавати, що не помічаєш зради?

Прийми факти

Про те, що хлопець, чоловік тобі зраджує, можна дізнатися за плітками чи цілком обґрунтованими фактами. Ти чуєш принесений їм із собою аромат незнайомих парфумів. Знаходиш сліди чужої губної помади. Він затримується вечорами, йде з дому у вихідні.

Як перестати вдавати, що не помічаєш зрад

Що робити, якщо дізналася про зраду чоловіка?

Але в той же час ти впевнено переконуєш себе, що аромат парфумів з'явився від колеги, а помаду на сорочці залишила випадкова перехожа, яку хтось штовхнув. Вечорами та у вихідні він працює, щоб не бути звільненим і заробити більше грошей.

Тим самим, ти заперечуєш факти, опиняєшся в деякому паралельному з ними реальності. Подібний феномен у психології отримав назву дереалізації. У її основі лежить підміна дійсності під впливом пригніченого стану, розчарування, апатії.

Чому ж вірити? Тому, що ти бачиш у реальності чи тому, у що хочеш вірити?

Якщо ти підозрюєш обман, краще вірити фактам. Тому, щоб вибратися із ситуації зради, потрібно їх прийняти. Зробити це важко, однак це перший крок на шляху вивільнення від пут обману.

Як прийняти факти:

 • Записуй те, що бачиш. Почула аромат парфумів, запиши до щоденника. Можеш навіть для інтересу сходити в магазин і перевірити, чи ти маєш рацію, вгадавши їхню назву. Записувати важко, але це дає зв'язок із реальністю.
 • Довіряй своїй інтуїції. Вона першою виходить на боротьбу з брехнею. Надалі підключається свідомість та переконання чоловіка. Ти дозволяєш їм переконати себе, що була неправа, і дійсність відрізняється від тих фактів, з якими ти зустрілася.
 • Виключай емоційну оцінку, залишай лише кістяк подій. Нехай він виглядає огидно, зате ти зможеш побачити те, що сталося таким, яке воно є.
 • Обговори проблему з кимось близьким чи психологом. Нехай вони запитують тебе, надихають тебе, дарують енергію.

Прийми себе

Тепер, коли бачиш і усвідомлюєш, що відбувається, є ризик захотіти ще більше закритися і перестати бачити брехню. Так тобі спокійніше та затишніше.

Звичайно, рідкісні ситуації, коли ти спливаєш на поверхню, породжуватимуть біль та занепокоєння. Але чим краще сховаєшся, тим у більшій безпеці опинишся. Принаймні так здається.

Спроба сховатись від проблем веде до того, що ти відмовляєшся від себе, перестаєш вірити в себе, довіряти, любити. Але водночас вона манить і кличе. Адже якщо дивитися на реальність, ти ризикуєш побачити себе у вигляді слабкої людини, яка боїться фактів, що перетворилася на тінь того ідеалу, яким колись хотіла бути.

Щоб розрулити ситуацію, перестати вдавати, що не помічаєш зрад чоловіка, потрібно навчитися приймати, поважати та любити себе.

Повір, ти гідна поваги людина. У твоєму житті ще буде кохання, щастя. З'явиться людина, якій ти зможеш довіряти.

Зараз ти зіткнулася зі зрадою. Це сталося не через те, що ти погана, негарна чи невдаха. Просто так сталося. Відпусти ситуацію і почни вірити у себе.

 • Якщо хтось пліткує про тебе, нехай пліткує. Це їхні проблеми. Будь вище цього.
 • Збереження сім'ї – справа не лише дружини. У ньому також важливою є роль чоловіка. Якщо він її ігнорує, не бери він всю відповідальність.
 • Не звинувачуй себе в зраді. Якщо раптом ти зробила щось не так, чоловік цілком міг сказати про це, а не вирушати в обійми іншої дружини.
 • Не має значення як у всіх, головне, як у тебе. Не треба приймати і терпіти зради, якщо тебе не влаштовує такий підхід до життя і якщо ти прагнеш довіри та поваги в сім'ї.

Мета прийняття себе – створити таку оболонку, в якій на кожну причину для зради ти знайдеш логічний контраргумент. Так ти навчишся приймати себе і водночас нікого не звинувачувати у тому, що сталося.

Наберись сміливості

Але ти усвідомила факт зради і більше не ховаєшся від нього. Бачиш себе, розумієш, що більше не можеш і не хочеш терпіти обман. На цьому моменті досягнуто деякої крихкої рівноваги, яку легко зламати через слабкість і страхи, які переслідують тебе.

Погодься, що почути підтвердження від коханого чоловіка, що він більше тебе не любить, це страшно. Одна річ підозрювати, підтасовувати факти в голові. Інше – почути конкретну відповідь, що підтверджує підозри.

Тому наступний крок на шляху визнання зради – набратись внутрішньої сміливості. Якщо цього не зробити, ти повернешся до ситуації, коли замість реальних фактів почнеш створювати ілюзії та вірити у них.

Сміливість дозволить тобі зробити таке:

 • Поговорити із чоловіком. Вислухати його незалежно від того, бреше він чи каже правду. Сказати йому у вічі, що ти все знаєш. Почути його думку.
 • Усвідомити, що минулого, як воно було, більше немає. Є шанс, що твій коханий перестане зраджувати, і ви заживете знову щасливо. Є також шанс, що ти підеш і з часом, хто знає, зможеш повірити іншій людині та її полюбити.
 • Сміливість дасть тобі можливість уникнути партнера, якщо він зізнається в почуттях до іншої жінки і не захоче залишатися з тобою.
 • Ставши сміливою хоча б на якийсь час, ти зможеш підтвердити друзям, рідним, що ваші стосунки зруйновані. Причому у разі навіть необов'язково пояснювати, чому. Причина – ваша особиста справа.

Крім того, сміливість потрібна для того, щоб просто жити далі, радіти дітям, теплу, сонцю, можливості отримувати задоволення від прогулянок, нових знайомств.

На папері ці кроки здаються легкими, невагомими. Але насправді зробити їх важко. Завжди є ризик довіритися ілюзіям, а це призведе до втрати поваги до себе та втрати відчуття дійсності.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua