Чому чоловік тримає і не відпускає жінку зі свого життя

Чому чоловік тримає і не відпускає жінку зі свого життя

Як багато сил тобі знадобилося, щоб вирішити цей важливий крок – розставання! Ти бачиш, що ці відносини не розвиваються, чоловік не робить кроків назустріч, не виявляє ініціативи або не відповідає тобі взаємністю.

Але, як кажуть, тут спрацьовує закон підлості, і твій колишній уже замаячив на горизонті, з букетом квітів та солодкими обіцянками золотих гір. Що ж робити, якщо чоловік не відпускає жінку зі стосунків, як розірвати це порочне коло?

Чому ти не йдеш

Чому чоловік тримає і не відпускає жінку зі свого життя

Фото автора Sound On: Pexels

У цій статті ми з тобою спробуємо знайти відповідь на запитання: чому чоловік не відпускає тебе зі стосунків і що потрібно зробити, щоб стати вільною. Мріяти про спокійне, стабільне життя – це нормально.

Мріяти, щоб твій обранець проявляв себе як істинний чоловік, щоб він був захистом та опорою, щоб був романтиком.

Однак так буває не завжди і далеко не у всіх. Дуже багато молодих дівчат і навіть жінок у віці глибоко нещасні у стосунках та сімейному житті.

Ти намагаєшся повернути любов і колишню пристрасть у стосунки, розворушити свого чоловіка, але варто тільки розслабитися і все миттю руйнується. Живеш, як на пороховій бочці, від сварки до сварки. А іноді скандали перетворюються на справжнісінький бійцівський клуб.

І ось одного разу, ти розумієш, що все, вистачить терпіти знущання і цілковиту бездіяльність з боку чоловіка. Потрібно тікати з цього кошмару. Але це, виявляється, зробити не так легко. Чоловік, як тільки ти заводиш розмову про розлучення, починає робити відчайдушні спроби тебе втримати. У хід йдуть будь-які засоби:

 • Загрози;
 • маніпуляції;
 • Тиск на твою жалість;
 • Обіцянки та клятви виправитися;
 • Керівництво.

В останньому випадку категорично не можна терпіти та сподіватися на краще. Повір, краще не стане. Стане лише гірше. Якщо він у своєму відчаї дійшов до рукоприкладства, то це вже не просто «дзвіночок», а дзвін про небезпеку. Така людина ніколи не виправиться.

Як часто можна почути від самих дівчат, що вони б із радістю пішли від цих садистів, та ось «не відпускає він мене». Давай розберемося з тобою по порядку. Він тебе наручниками прикував? Тримає у підвалі на прив'язі? Ні. Такого немає. У чому причина?

Чому чоловік за тебе тримається

В основному чоловік тримається за стосунки з жінкою через:

 • Дитячі психологічні травми;
 • Неусвідомлений страх самотності;

Чому чоловік тримає і не відпускає жінку зі свого життя

Чому чоловік не тримає та не відпускає?

 • Невизначеність. Він не знає, чого хоче;
 • Ти для нього запасний варіант;
 • Заниженої самооцінки.

Як ти вже бачиш, причин тримати тебе біля себе може бути багато. Тому, важливо зрозуміти, що потрібно зробити тобі, щоб остаточно вийти з цих відносин і зітхнути на повні груди.

Як розірвати стосунки з чоловіком, який не відпускає

Перебуваючи в повній розгубленості від того, що твій чоловік не відпускає тебе і тримає всіма можливими способами, ти все ж таки, в глибині душі, сподіваєшся, що він і справді виправиться, що все налагодиться. Ні, не налагодиться.

Ти просто тіши себе нездійсненними надіями, що ось цього разу він точно зрозуміє свою помилку і все буде райдужно і красиво. Ні, не буде, він не виправиться. Ти, як у народі кажуть, тягнеш кота за причинне місце.

Ти, можливо, створила ідеальний образ чоловіка та «наділу» на свого обранця. А згодом ти зрозуміла, що він не відповідає твоїм очікуванням і створеному образу. Як кажуть, впали рожеві окуляри.

Якщо одного разу ти усвідомила, що всі стосунки себе зжили, вони не рухаються в більш серйозному напрямку, а твій чоловік попою вростає в диван і йому абсолютно байдуже все, що відбувається навколо, то тобі потрібно твердо зважитися на відхід від нього і діяти потрібно конкретно.

Для того, щоб піти від чоловіка, який тримає тебе, дотримуйся наступних правил:

 • Будь впевнена у собі.

Це одне з найважливіших правил розриву будь-яких відносин. Твердо стій на своєму рішенні, не піддавайся маніпуляціям, які, напевно, будуть. Твоє рішення про закінчення цих відносин має бути добре обдуманим та виваженим. Пам'ятай, що кожна людина народжена вільною у цьому світі і ні в кого немає права її утримувати біля себе насильно.

 • Заздалегідь продумай свою промову.

Перед тим, як почати розмову про розлучення з чоловіком, ретельно продумай те, що будеш йому говорити. Пам'ятай, якщо людина заздалегідь налаштована категорично і не збирається тебе легко відпускати, то важливим є кожне слово, сказане йому.

 • Не чекай на вдалий момент.

Не тягни кота за причинне місце. Не чекай вдалого чи відповідного моменту. Повір, він ніколи не настане. Саме тому, як тільки ти наважилася на цей важливий крок – дій.

 • Розмовляйте тет-а-тет.

Таке ж важливе правило прощання – подавати таку неприємну для чоловіка інформацію необхідно особисто. Як би це не було важко, страшно, необхідно сказати про все особисто, у вічі. Причому найкраще не говори нікому про розрив стосунків до розмови. Інакше твій чоловік може не просто образитися, але й сильно роздратуватися.

 • Холоднокровність.

Після того, як ти призначила зустріч для важливої розмови, настрой себе на впевнений лад. Ти маєш показати своєму чоловікові, що налаштована рішуче, що тебе не можна переконати маніпуляціями чи погрозами.

Поясни хлопцеві в спокійних тонах причину вашого розлучення, скажи, що почуття пройшли. Але, в жодному разі не згадуй його минулі гріхи, негативні риси характеру чи недоліки як основна причина розлучення. Такі «причини» можуть наштовхнути чоловіка на думку про те, що не все ще втрачено, і він може виправитися, змінитися і вилікуватися від усього на світі, тільки ти була б поруч.

У хід підуть маніпуляції у всій їх силі. При цьому в більшості випадків дівчина може по душевній доброті піддатися на вмовляння і засумніватися у своєму рішенні. У цій ситуації тобі необхідно зібратися з думками та згадати справжню причину, чому ти зважилася на цей розрив.

 • Спокій.

Після того, як ви вже поговорили, зазвичай починаються пристрасні смс з боку чоловіка, дзвінки з обіцянками та пропозиціями розпочати все спочатку. Інакше кажучи, знову маніпуляція. Не відповідай йому агресивно.

Найкраще взагалі не відповідай на його дзвінки та повідомлення. Для будь-якої людини немає нічого гіршого, ніж ігнорування. Рано чи пізно йому набридне стукати чолом у зачинені двері і до нього прийде усвідомлення, що все скінчено.

Чому чоловік тримає і не відпускає жінку зі свого життя

Giphy

Як ти бачиш, розлучитися з чоловіком, який утримує тебе всіма силами, складно, але можливо. Найголовніше, ти маєш зберігати спокій і холоднокровність. Якщо ти вже вирішила, що ваші стосунки себе зжили і нічого доброго вони не принесуть, впевнено стій на своєму рішенні і не піддавайся вмовлянням.

Що робити, якщо чоловік загрожує

У тому випадку, якщо ти вирішила розірвати стосунки з чоловіком, який відрізняється агресивною поведінкою або вибуховим характером, потрібно бути подвійно обережним у виразах та діях.

Як правило, загрози чоловіка бувають двох видів:

 • Загроза, що він зашкодить своєму здоров'ю;
 • Загроза, що він зашкодить тобі чи твоїм близьким.

Буває й так, що не знаєш, що чоловік агресивний, але на підсвідомому рівні відчуваєш загрозу. Саме тому, якщо ти потрапила в ситуацію, коли тобі загрожує чоловік після розриву стосунків, слід дотримуватись таких правил:

 • Не залишайся сама.

У жодному разі не приховуй від родичів та друзів інформацію про те, що тобі загрожують. Обов'язково розкажи їм про це. В ідеалі, поки продовжуються дзвінки з погрозами та маніпуляціями, нехай з тобою хтось поживе – подруга, мама, брат. Чоловік, який загрожує тобі, має бачити, що ти не одна, що маєш захист.

 • Зверніться по допомогу.

Якщо ти зазнала психологічного насильства з боку чоловіка, то можеш звернутися за допомогою до психолога. Справа в тому, що коли жінка схильна до регулярного психологічного насильства, вона стає вразливою і дуже висока ймовірність того, що вона повернеться до садиста, аби ці муки скінчилися. Але такий вчинок принесе тобі не лише психологічні страждання, але може коштувати тобі життя.

 • У разі реальної небезпеки.

Якщо чоловік загрожує тобі не просто на словах, а перейшов до дій, то сміливо звертайся до поліції. Не бійся попросити захисту у правоохоронних органів та написати заяву на свого колишнього. Твоє життя в тебе одне і треба його берегти.

Як же це важко знайти в собі сили і зважитися на розлучення. Це й справді нелегко, інколи ж здається, що реально. Особливо важко розірвати стосунки, коли чоловік тримає тебе та не відпускає. У цій ситуації важливо пам'ятати, що з будь-якої ситуації є вихід. І, якщо ти наважилася розлучитися, то залишайся спокійною та твердо стій на своєму рішенні.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua