Чи варто зустрічатися з одруженим чоловіком – поради психолога

Чи варто зустрічатися з одруженим чоловіком – поради психолога

Ти зустріла чоловіка, про якого мріяла. Тобі у ньому подобається все! Ви починаєте зустрічатися, і раптом ти дізнаєшся, що він одружений. Тебе застає зненацька ця новина, і ти зовсім не знаєш, як вчинити. З одного боку, ваші почуття, з іншого, його зобов'язання перед своєю сім'єю.

У поточній статті спробуємо розібратися, які варіанти розвитку такої ситуації є, а чи варто взагалі продовжувати стосунки з людиною, яка має сім'ю.

Чому ви опинилися у такій ситуації?

Чи варто зустрічатися з одруженим чоловіком – поради психолога

Фото автора Eduardo Simões Neto Junior: Pexels

Ситуація, в якій ти опинилася, у наш час є досить поширеною. Буває ще й так, що жінка не одразу дізнається про наявність сім'ї у житті її обранця. Він довго приховує цю інформацію.

Чому чоловік вступає у відносини з іншою, будучи одруженим? Насправді, причин багато. По-перше, незадоволення своїм шлюбом.

А ось тут можливе невдоволення інтимним життям, і відсутність емоційної близькості. А можливо, величезна кількість претензій з боку дружини.

Проте проблема, звісно, далеко не лише у дружині. Подружжя за роки спільного життя не навчилося спілкуватися, долати кризи, не розуміє, як взаємодіяти один з одним.

Відносини постійно перетворюються. Хтось просто до цього не готовий. Можливо, чоловік чекав, що стосунки назавжди залишаться такими легкими, повітряними, як і на початку. Не знайшовши у своєму шлюбі цього він йде шукати легкості на стороні.

Народження дітей, невдачі у кар'єрі, проживання втрат, розчарувань. Будь-які негативні фактори можуть як згуртувати подружжя, так і прокласти між ними стіну нерозуміння. А ось далі вибір має бути тільки ним самим.

Або вони будуть відчайдушно боротися за спільне щастя, або віддадуть перевагу пустити холод і віддалення у своє спільне життя. Але все це лише трамплін, а ось стрибати з нього в нові стосунки на боці чи ні, вирішує вже кожен сам.

Звичайно, буває і таке, що для чоловіка і привід для зрад не потрібен. Це швидше його деяка розбещеність і неповага до партнера. Він, можливо, так вихований чи життєвий досвід приводить його до подібної поведінки. А буває, низка комплексів штовхає його на ці вчинки.

З чоловіками все більш-менш зрозуміло. А ось чому ти опинилася у такій ситуації? Насправді за таких обставин може виявитися кожна. Ми, жінки дуже хочемо любові, взаємності та гарної історії.

Чи варто зустрічатися з одруженим чоловіком – поради психолога

Люблю одруженого чоловіка! Що робити та як бути?

Деякі чоловіки вміють кидати пилюку в очі і справляти незабутнє враження, коли жінка йому цікава. І ось, ваша зустріч, емоції, закоханість, гарні слова. І ти розумієш, що він підкорив твоє серце. Ти якнайдовше намагаєшся утримати ці блаженні відчуття.

А коли ти вже закохана, то новина про його невільне становище вже здається не такою категоричною причиною для розлучення. Особливо якщо він наполегливо переконує тебе, що з дружиною в нього давно немає кохання та почуттів.

Можливі варіанти розвитку подій

Давай подивимося, як можуть розвиватися ваші стосунки. Варіантів є кілька.

 • Ви продовжуєте зустрічатися, але він не поспішає розлучатися.

Чоловіки досить рідко роблять рішучий крок щодо розлучення. Сім'я так чи інакше має для нього цінність. Дружина, діти — це його соціальний статус, який не бажає міняти. Відповідальність та почуття провини не дозволяє робити необачний крок.

Ця історія, можливо, продовжуватиметься роками і тут питання лише в тому, скільки готова ти чекати на його свободу. Як правило, якщо чоловік так і не наважиться зробити крок, то ви зустрічатиметеся доти, поки комусь із вас трьох це не набридне.

 • Він розлучиться, але ситуація повториться вже з тобою.

Якщо ж він зважився на розлучення, і ви починаєте жити разом. Варто розуміти наступне: на самому початку ви насолоджуватиметеся такою довгоочікуваною можливістю знаходитися постійно поруч. Однак через деякий час, ви будете усвідомлювати, що ваше життя не позбавлене проблем та криз.

Його ставлення до тебе здатне стати, таким самим, як колись він допустив по відношенню до своєї дружини: почне втомлюватися від проблем, претензій і бігтиме від рутини та побуту туди, де він знову відчує легкість і невимушеність.

 • Він розлучиться, і ви зможете побудувати міцну сім'ю.

Такий варіант, звичайно, також можливий, хоч і досить рідкісний. Якщо він зможе зробити з невдалого досвіду минулого шлюбу правильні висновки, вам вдасться створити міцні відносини, вплинути на які вже не зможе жодна життєва ситуація.

Чи варто продовжувати стосунки з одруженим чоловіком?

Яким шляхом підеш, вирішувати лише тобі. Але спробуємо розібратися в тому, чи варто боротися за любов невільного чоловіка? А також чого тобі це коштуватиме?

Насправді, перебувати у стосунках із одруженим — ще випробування. Адже це не тільки про залицяння, сильну пристрасть і нескінченну гостроту стосунків. Це ще й самотні вечори, свята, проведені в сльозах, страждання та біль ревнощів, які не покидають тебе ні на хвилину.

Щоб розібратися, чи варто, пропоную визначити плюси та мінуси стосунків із невільним обранцем.

Плюси:

 • Пристрасть, пікантність.

Так, ваші стосунки просякнуті новизною. Вони не буденні, сповнені азарту. Пізніше ви вже настільки залежні від цих емоцій, що важко справлятися з несамовитим бажанням випробувати їх знову.

 • Залицяння.

Чоловік, як правило, щедрий до нової коханої. Адже новизна почуттів, яку вона йому дарує, спонукає згадати, який він гідний чоловік.

 • Підвищується самооцінка (підходить не всім).

Є жінки, для яких союз із одруженою людиною — це можливість проявити свою жилку змагання. Довести собі, що ти кращий, бажаніший. Хоча це лише самообман.

 • Підвищується мотивація.

Якщо зазвичай, коли люди починають зустрічатися, дівчина у стосунках розслаблюється, то зустрічаючись із одруженим, завжди доводиться перебувати у всеозброєнні. Вона хоче приманити самця і їй завжди важливо виглядати на всі сто як зовні, так і щодо інших аспектів життя.

Мінуси:

 • Немає можливості завжди бути поряд.

Чоловік, у якого є сім'я, може будь-якої хвилини знадобитися вдома і варто бути готовим, що він може тебе залишити в самий невідповідний момент.

 • Він прибріхує не тільки тобі.

Людина, яка викручується перед дружиною, швидше за все, не чесна і з тобою. Йому доводиться балансувати між двома значущими фігурами. Як правило, це не завжди виходить, нервуючи при цьому то одну, то другу обраницю.

 • Розхитаний емоційний стан.

Якщо ти не підступна завойовниця, швидше за все тобі завдає маси переживань такий стан справ. У зв'язку з цим твій психологічний стан, а можливо і фізичний, поступово починає давати збій.

Ти перестаєш вірити в себе, у свою чарівність, що позначається на самооцінці. А як наслідок і на продуктивності, і мотивації, і здоров'я.

 • Відсутність довіри.

Складно довіряти людині, яка взагалі здатна на зраду. Адже те, що він припустив у своїй попередній сім'ї, здатне повторитись і з тобою.

 • Складність із прийняттям дітей.

Діти для чоловіка можуть бути дуже значущими. Якщо ти не готова прийняти наявність дітей та тепле ставлення чоловіка до своїх спадкоємців, варто тисячу разів подумати про ваші стосунки. На сімейні свята він поспішатиме додому, до дітей і ти маєш ставитись до цього з розумінням. Ти ж проводитимеш їх на самоті.

 • Стан безсилля.

Якщо ситуація невизначеності триває довго, ти починаєш відчувати неможливість вплинути на неї. Розумієш, що ти нічого не вирішуєш, отже, не здатна контролювати. Ти не «куєш» своє щастя сама, ним керують люди, що оточують тебе. Це здатне вибивати із колії.

Вирішувати бути з одруженим чоловіком чи ні, вирішувати лише тобі. Однак хочеться сказати одне: варто любити себе, цінувати та дарувати свою увагу лише тому, хто по-справжньому вартий тебе. Для кого ти цілий світ, а не одна з його складових частин.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua