Як повернути згаслі почуття у подружні стосунки

Як повернути згаслі почуття у подружні стосунки

«Ми вже не ті, що раніше», «Наші стосунки дали тріщину» і, нарешті, «Мені здається, що наше кохання пройшло». Так ми зазвичай описуємо стадії згасання почуттів між чоловіком та жінкою. Нам здається, що кохання розчиняється. А що таке кохання? І чому вона залишає ваш спільний будинок?

Чи може у принципі любов у сім'ї/міцній парі пройти? Чи за цим формулюванням ми ховаємо небажання, відсутність готовності подивитися в обличчя проблемам у відносинах, що з'явилися?

Куди йдуть почуття?

Як повернути згаслі почуття у подружні стосунки

Фото автора APHOTOX: Pexels

Міцні стабільні стосунки, загальний побут, друзі, можливо, спільна дитина. Картина, начебто, ідеальна. Але згодом ти починаєш відчувати, що щось не так. Спочатку женеш від себе ці думки, потім вирішуєш проаналізувати. Приходиш до висновку, що почуття охолонули.

Перше питання, яке у більшості виникає при цьому тривожному сигналі, — чому? Причин може бути кілька. Наприклад, почуття нікуди не йшли. Просто час вніс свої корективи.

 • Ідеальні уявлення про кохання.

Ти – натура витончена. Захоплюєшся читанням, кіно. В результаті, крім підвищення загального рівня розвитку, ти набуваєш певних уявлень про відносини. Тобі настільки подобається те, що ти бачиш чи читаєш, що ти несвідомо переносиш ці картини у своє життя. Тому неідеальна реальність викликає переляк та бажання вжити екстрених заходів.

 • «Я його зліпила з того, що було»

Закоханість – це чудове почуття з одним неприємним побічним ефектом. Ти ідеалізуєш чоловіка. З часом “метелики в животі” заспокоюються, їм на зміну приходить зріле почуття. Ти дивишся на свого обранця тверезо, починаєш порівнювати з ідеалом і бачиш розбіжності. А він не змінився! Просто на зміну ідеалу прийшов реальний образ, який здається холоднішим.

 • Змінився порядок денний.

У цукерково-букетному періоді гормони вирували, вас тягнуло один до одного несамовитим магнетизмом. А зараз ви разом. У вас все добре. І в якісь моменти хочеться більше часу приділити роботі, друзям, батькам. Або направити більшу частину вільного часу у хобі.

 • Звикання.

На початку стосунків все в новинку: погляди, дотики, спільне дозвілля. Чи повинні повторювані дії щоразу розпалювати в тобі пожежі почуттів?

Як повернути згаслі почуття у подружні стосунки

Як повернути кохання у стосунки?

Чому згасають почуття?

Ти звірилася зі списком вище і дійшла висновку, що почуття все ж таки згасають. Вас дратує присутність один одного, не хочеться розмовляти, остигнула постіль, ви все частіше пускаєтеся в словесні баталії, а на вулиці, роботі або в громадських місцях “автофокус” все частіше ловить осіб протилежної статі.

Не поспішай давати негативному оцінку, що відбувається, і звернути увагу на факти. Життя йде, багато що змінюється, зокрема, ти і твій чоловік. То чому почуття мають залишитися колишніми? Як виглядали б 30-річні люди з форматом стосунків 18-річних юнаків та дівчат? Очевидно, якось нездорово.

Часто причиною кризи у відносинах стають зміни, яких у глибині душі ви були готові. Наприклад, вагітність. Ваш майбутній малюк – вже улюблений та бажаний.

Але з тобою та твоїм чоловіком таке відбувається вперше. Ситуація вже трапилася, а нова модель поведінки ще не виробилася.

Бувають і потрясіння – зміни, яких ніхто не чекав і бажав. Хвороби, смерть близьких, втрата роботи та багато іншого. У таких ситуаціях – цілий коктейль почуттів. Звідси – холод, нервозність, бажання усамітнитися та розібратися у собі. А любов тим часом остигає.

Згаслі почуття можуть стати наслідком ритму життя, що змінився. Наприклад, переїзд до іншого району міста, до якого довше добиратися з роботи. Він приїжджає злий, нервовий, і найменше на світі хоче обговорювати, як минув твій день.

Накопичувальний ефект

Погіршувати ситуацію, що склалася, можуть і старі проблеми у відносинах, які начебто не сильно хвилювали раніше. Але зараз ігнорувати ці моменти неможливо. Для того, щоб повернути колишні почуття, доведеться спочатку позбавитися низки нюансів.

 • Звичка “спускати пару” один на одного. Знайдіть способи виплескувати накопичений за день негатив, не ображаючи партнера.
 • Розмови на підвищених тонах, образи. Важливо зрозуміти, чому ми висловлюєте негативні емоції на адресу один одного саме таким способом.
 • Неповажне ставлення одне до одного. Без поваги спілкування перетворюється на неприємний обов'язок.
 • Побутові складнощі. Без перебільшень: скільки шлюбів зруйнували брудні каструлі!
 • Ревнощі.
 • Порушення особистих меж. Важливо знайти баланс близькості-віддаленості і домовитися суворо його дотримуватися.
 • Мовчання, терпіння.

Часто ми не говоримо, що нас не влаштовує. При цьому, чекаємо, що людина почне по-іншому поводитися. Якщо ти сумніваєшся, що твій чоловік телепат, скажи прямо, що не так. Можливо, він не здогадується, що вудки, покладені вздовж стіни у вітальні, чимось тобі заважають.

Як повернути згаслі почуття?

Визнання проблеми – перший крок до її вирішення. Важливо, щоб твій чоловік був зацікавлений у відродженні не менше, ніж ти. Відносини – це робота для двох, і відповідальність – обопільна.

Ти можеш освоїти томи нових кулінарних рецептів, скупити весь секс-шоп, записатися на всілякі курси. Але який у цьому сенс, якщо твоєму чоловікові і так нормально? Гра в одні ворота тобі скоро набридне. Погодься, коли намагаєшся заради когось, хочеться бачити віддачу. А дій у відповідь немає – його все влаштовує. До згаслого кохання ще й образа додасться.

Переконайтеся, що зовнішні межі вашої пари не порушені. Геть порадників! “А ось у однієї моєї подруги …” ситуація, можливо, була аналогічна. А контекст – різний! Ще гірше – армія охочих допомогти. Фактично, це доблесний загін тих, хто «доб'є» ваші стосунки.

Обговори зі своїм чоловіком бажану модель відносин, у яких вам буде комфортно. Пропозиція чоловіка тебе здивувала? Не поспішай звіряти його із загальноприйнятими правилами. Намагайся зрозуміти, чому він озвучив таку ідею? Може, вона тобі теж личить? Тоді наскільки важливо, що скажуть інші?

Не зациклюйся і не муч себе думками про те, як повернути згаслі почуття. Відвернися: купи абонемент на танці, почни вчити іспанську. Але роби це заради себе! Підтягнеш фігуру, попрацюєш над пластикою, з'являться нові теми для розмов.

Саморозвиток має ще один позитивний побічний ефект: коли проводиш менше часу разом, воно цінується більше. Вже не хочеться витрачати його на дрібні причіпки. Замінюємо кількість якістю, але у розумних межах.

Перш ніж намагатися повернути кохання у стосунки, подумай, навіщо це потрібно? Можливо, твій чоловік уже ухвалив рішення на користь розлучення. Просто поки що про це не повідомив. Чи вдасться утримати того, хто хоче піти? Перевірений спосіб – просто поговорити, а не мучитися здогадками. Коли мета ясна, і вона – загальна, йти до неї стає легше та приємніше.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua