Чоловік постійно на боці матері і завжди вибирає її – як поводитися

Чоловік постійно на боці матері і завжди вибирає її - як поводитися

Сум, та й тільки, коли дівчина виходить заміж, а її там чекає несподіваний сюрприз у вигляді третього персонажа у шлюбі – свекрухи. Виходиш заміж за коханого чоловіка, а за фактом за свекруху, адже вона все вирішує за нього у вашому сімейному житті.

Чому чоловік слухає у всьому свою матір, а не дружину

Чоловік постійно на боці матері і завжди вибирає її - як поводитися

Фото автора Ron Lach: Pexels

Таких чоловіків прийнято називати маминими синками, тому що вони повністю підкоряються волі своєї матері і боятися їй суперечити.

Такий чоловік може говорити одне далеко від матері, але як тільки на чашу терезів стане її думка і його, то перемогу здобуде однозначно свекруха.

У житті такі випадки зустрічаються часто, страждають, загалом, всі сторони, але найбільше дістається дівчині, яка з чистими намірами одружується і не підозрює, що вже є третьою зайвою в цьому трикутнику.

Але, що робити, коли чоловік слухається у всьому свекруха, як дівчині врятувати свою сім'ю та обмежити вплив свекрухи на чоловіка, ці питання для багатьох стають животрепетними, коли вони потрапляють у таку нестандартну ситуацію.

Причини тісного зв'язку чоловіка з матір'ю

Причини слабкої волі щодо директивно налаштованої матері у чоловіка розвинулися ще в дитинстві. Така поведінка формувалося роками і варто одразу сказати, що побудована вона на почутті провини. Чоловік відчуває, що зобов'язаний своїй матері та постійно перебуває у стані провини.

Причини криються у його вихованні та в тій ролі, яку йому обрала його мати. На жаль, не у всіх сім'ях ролі розподіляються правильно та гармонійно. Найчастіше в сім'ї, де жінка сама виховувала сина, де чоловік був мало емоційний і близький до неї, вона психологічно відчувала стрес та вакуум у стосунках.

Жінка, що заплуталася, переключає всю свою увагу на сина і проектує на нього всі свої очікування, як на чоловіка. Так, це серйозна проблема і шкода у цій ситуації дитини, якій приготували таку нелегку роль.

Проблема в тому, що його мати доросла і може оцінювати ситуацію, приймати сама рішення, вона має свободу, а у дитини її немає. Ось таким чином мама і виховує нещасного сина, який емоційно та фізично залежить від неї.

Виростаючи, такий хлопчик може мати масу позитивних якостей, він може любити, піклуватися, але, як тільки в його відносини буде втручатися його мати, він її слухатиметься у всьому, навіть якщо і відчуватиме сильні почуття до дружини.

Чоловік постійно на боці матері і завжди вибирає її - як поводитися

Що робити, якщо чоловік слухає лише свою матір?

Проблема може полягати в тому, що чоловік та його мати не бачитимуть очевидного, для них їхні стосунки є нормальними. Їхні стосунки будуються на багатьох базових почуттях, це складні переплетення емоцій, обов'язку, почуттів та патернів.

Змінити ставлення зі своєю матір'ю вирішуються далеко не всі чоловіки, на жаль, часто їхня внутрішня дитина виявляється сильнішою за їхню «дорослу» особи.

Чого уникати і як краще поводитися з чоловіком

Психологи радять одразу вирішувати проблему разом із чоловіком. Ідеальним варіантом буде спільна сімейна консультація у грамотного психолога.

Якщо дружина доводитиме, що його стосунки з мамою не норма, критикуватиме без того нещасну в його обличчі матір, то вона дуже ризикує потрапити до лав знедолених. Відбувається це тому, що він психологічно сприймає себе та маму, як одне ціле.

Критикуючи свекруху, ти критикуєш його, він сприймає слова на свою адресу і робить це неусвідомлено. Тому підходити до вирішення цього питання варто акуратно та грамотно, краще, якщо така робота проводитиметься психологом.

Якщо психолог правильно, акуратно і дбайливо допоможе йому з дитячих спогадів розібратися, де його почуття та рішення, а де його матері, то можливо він зможе змінитися.

Причиною його сильного зв'язку з мамою є невирішена сепарація. Мама не готова відпустити сина у доросле життя, а син не знає, як це жити без її контролю та нагляду. У будь-якому випадку, розірвати прихильність і залежність між сином та матір'ю можна, якщо діяти дбайливо та грамотно.

Як поводитися у цій ситуації, ніхто не знає. Коли ти в ній опиняєшся, то перше, що спадає на думку, це висловити очевидне. Як правило, такі розмови призводять до скандалу та загострення взаємин.

Сім'я в цей період ділиться на два табори, з одного боку мати і син, а з другого — невістка. Яку врешті-решт прийме чоловік бік, залежить від його особистісних якостей, темпераменту та справжніх почуттів до жінки.

Але навіть більше значення у цій ситуації зіграє не його почуття до жінки, а ступінь його внутрішньої зрілості. Якщо його особистість прибуває в ролі дитини, а «доросла» її сторона так і не дозріла, то вона шукатиме в жінці собі матір.

Якою має бути розмова

Рекомендації психолога, як поводитися в розмові з чоловіком:

  • Розмову треба вести спокійним та врівноваженим тоном.

Партнера необхідно вивести на розмову двох дорослих людей, тому виключаються істерики та крики.

  • Не варто грубо говорити про його матір.

Дотримуючись першого пункту, варто пам'ятати, що немає місця у розмові образам, які принижують гідність і особистість людини.

  • Для початку, потрібно відверто сказати про свої власні почуття.

Що конкретно не подобається тобі у стосунках і одразу варто запропонувати варіант вирішення проблеми. Якщо, наприклад, чоловік віддає свої фінанси мамі, а вона вирішує, як ними розпорядитися, варто відразу це обговорити.

  • Якщо у вас є сім'я, то питання про бюджет обов'язково потрібно обговорити.

Усі питання варто вирішувати одразу, а не чекати, коли виникне конфлікт. У сім'ї має бути загальний бюджет, якщо він бажає допомагати мамі, то ви можете обговорити суму, яку ваша сім'я зможе виділяти.

  • Не варто загострювати конфлікт, якщо чоловік приймає твій бік.

Йому треба дати час, як йому, так і свекрусі прийняти ситуацію. Сепарація у дорослому житті відбувається особливо болісно і важко психологічно. З твого боку необхідне розуміння та підтримка чоловікові.

У випадку, коли сім'я ділиться на два фронти і чоловік не на боці дружини, то питання зазвичай вирішуються болісно для обох сторін. Якщо чоловік не чує і не поважає думку своєї дружини, то домогтися порозуміння силою не вдасться.

Потрібно включити свою жіночу хитрість і набратися терпіння, звичайно, якщо це чоловік тобі потрібен, і ти бачиш у ньому потенціал.

Спочатку варто з розумінням поставитися до його історії «виховання». Якщо йому не дозволялося приймати самостійно рішення та брати на себе відповідальність, то, можливо, саме ти і покажеш йому, як це зробити правильно.

У будь-якому випадку, на початковому етапі доведеться взяти на себе роль «матусі». Поступово чоловікові потрібно допомогти вирости внутрішньо, зміцніти духовно та стати самостійним. Чоловік повинен відчути з твого боку підтримку, а не задушливе кохання і придушення його волі.

Частіше треба радитися з чоловіком, показуючи, що для тебе важлива і цінна його думка. Іноді, коли для себе очевидно, що він не має рації, але ситуація не критична, дозволь йому помилитися і самому зробити висновки. Рано чи пізно, він відчує, наскільки поруч із тобою йому комфортно, надійно та затишно.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua