Як побудувати добрі стосунки з чоловіком – поради психолога

Як побудувати добрі стосунки з чоловіком – поради психолога

Міцні, міцні відносини – запорука праці двох партнерів. Пара проходить не лише приємні, романтичні етапи, а й занурюється у рутину, справляється зі складнощами, вирішує конфлікти та непорозуміння. Кризи здатні призводити до сумнівів, розчарувань.

Але якщо обидва бажають бути разом і намагаються зберегти мир та гармонію, їм простіше впоратися з будь-якою проблемою. Проте вибудовувати стосунки варто правильно із самого початку. Це важливо для створення міцного фундаменту їхнього сімейного щастя.

Що важливо обговорити на початку відносин

Як побудувати добрі стосунки з чоловіком – поради психолога

Фото автора Sound On: Pexels

Період залицяння та закоханості не тільки найпрекрасніший, а й дуже важливий. На цьому етапі вже варто розпочинати роботу з укладання основи. Однак часто пари нехтують цим.

Це і зрозуміло, адже на початку так все солодко та гладко. Не хочеться псувати ідилію будь-якими розмовами, домовленостями. Хочеться просто насолоджуватися, не думаючи про майбутнє. Насправді все ж таки варто обговорити з партнером ключові моменти, принципи та умови.

 • Поговоріть про цілі у житті.

Варто зрозуміти, людина, з якою ти зустрічаєшся, чи має якісь прагнення у житті. Чого він хоче, які цілі ставить собі. Важливо, щоб ваші пріоритети та прагнення збігалися чи хоча б були тобі зрозумілі.

Наприклад, чоловікові подобається постійно переїжджати у різні міста та жити там нетривалий час, після чого знову міняти місце проживання. Ти ж хочеш облаштувати своє гніздечко та насолоджуватися постійністю. Цей момент варто обговорити, можливо хтось із вас готовий буде поступитися.

Те саме стосується багатьох інших моментів: народження дітей, кар'єра, захоплення, спілкування з друзями, батьками. Домовляйтесь на березі. Це дуже спрощує подальше життя, допомагає уникнути безлічі конфліктів та глобальних розбіжностей.

 • Обговорюйте недоліки, які турбують.

Багато хто на початковому етапі відносин намагаються уникати обговорення питань, що викликають неприємні почуття. Наприклад, твій обранець, з яким ти почала зустрічатися, проводить вихідні в компанії друзів у нічних клубах, може при цьому вимкнути телефон та не виходити на зв'язок.

Тебе це турбує, однак ти волієш не говорити йому про свої почуття. Тобі здається, що він сам зрозуміє і зміниться добровільно. Однак, це неправильна позиція. Варто говорити про такі речі одразу.

Як побудувати добрі стосунки з чоловіком – поради психолога

Як будувати стосунки із чоловіком?

По-перше, тому, що він повинен хоча б знати, що тобі це неприємно, він не вміє читати думки. По-друге, поведінка може лише посилитися, адже йому здається, що він робить добре, якщо ніхто йому не говорить.

 • Продумайте тактику під час сварок.

Усі сваряться по-різному. Хтось починає голосно кричати, бити посуд, хтось ображається і не розмовляє тиждень. Варто домовитися з обранцем, зручний для вас сценарій конфлікту. Розкажи, що тобі допомагає помиритися швидше, якісь слова чи дії.

Найважливіше не затягувати сварку, намагатися обговорювати все спокійно, виважено, не вживаючи образ і принижень, не ставлячи приклад сторонніх людей. Не нагадувати, що вже минуло, не зациклюватися на образах, вчитися прощати.

Фундаментальні засади відносин

З самого початку варто вибудовувати стосунки на трьох принципах, які дозволять вам досягти гармонії та створити міцний союз.

 • Взаємоповагу.

Повага партнера пов'язане з прийняттям його індивідуальності, з розумінням його бажань і ґрунтується на адекватному сприйнятті його гідності. Ти розумієш, приймаєш і шануєш свого обранця. Взаємоповага дозволяє партнерам коректно та гуманно ставитись один до одного.

 • Довіра.

Обидва партнери мають намагатися довіряти один одному. У той же час їм варто поводитися гідно, щоб не створювати ситуації, які здатні похитнути довіру коханої людини. Без довіри – стосунки набувають болючого характеру, обоє мучаться у таких спілках.

 • Любов.

Відносини не варто вибудовувати на вигоді, матеріальних благах. Не варто будувати відносини з почуття обов'язку: «Я маю бути з кимось, а то батьки чекають», «Мені вже 30, а я незаміжня, треба терміново шукати партнера». Справжні почуття варто насичувати, підтримувати, наповнювати, ставитися до них дбайливо.

Як жінці правильно вибудувати стосунки з чоловіком

Незважаючи на те, що фундаментальна основа відносин зрозуміла і здається, що її легко побудувати, навіть найміцніші спілки стикаються з труднощами у взаєморозумінні. Відбувається це від того, що чоловіки та жінки різні від природи.

Вони дивляться на життя різними поглядами, сприймають інформацію та діють зовсім не схоже. Усі психічні функції, емоційна сфера, мислення та адаптаційні процеси влаштовані за принципом ґендерної роз'єднаності.

Давай розбиратися, як ти можеш правильно збудувати свої стосунки зі своїм обранцем. Які хитрощі, секрети та знання знадобляться для створення міцного союзу?

 • Спробуй зрозуміти чоловічу психологію.

Буде корисно, якщо спробуєш розібратися в особливостях сприйняття чоловіків загалом. Адже основна помилка у відносинах полягає в тому, що ми чекаємо від обранця, що він чинитиме і мислитиме так само, як і ми.

Наприклад, ми, жінки, любимо красиві теплі слова. І завжди прагнемо їх чути, проте чоловіки бувають не любителями промовисто висловлювати свої думки. Їм простіше зробити жест, зробити конкретну дію.

Ще одна часта проблема відмінностей: чоловіки люблять конкретику. Якщо ти бажаєш чогось, варто прямо про це повідомити свого обранця. Так само варто чинити і у випадку, якщо тобі щось не подобається. Пояснюй чоловікам доступною для нього мовою.

Крім розуміння психологічних особливостей партнера, важливо прийняти все це в ньому і не намагатися переробити обранця під себе. Варто усвідомити, що йому також складно часом зрозуміти тебе і ваше завдання допомогти один одному в цьому питанні.

 • Виявляй мудрість.

Жіноча мудрість полягає в тому, щоб розуміючи свого обранця, зчитуючи його настрій, враховуючи його бажання; дозволяти йому бути самим собою. Але в той же час, в основі його цілепокладання буде лежати ваше спільне життя.

Як побудувати добрі стосунки з чоловіком – поради психолога

Giphy

Іншими словами: рішення, які приймає чоловік, цілі, яких він досягає, то куди прагне – ґрунтується на спільних намірах. Ви формуєте завдання разом, чоловік їх досягає, при цьому вважаючи, що все вирішує тільки він.

 • Частіше хвали та дякуй.

Найкраща мотивація на подальші подвиги для чоловіка – це похвала та почуття вдячності від коханої жінки. Чоловіки люблять, коли відзначають їх досягнення. Емоції захоплення, що виходять від обраниці – зводять їх з розуму. У цей момент він почувається гідним та потрібним.

 • Намагайся не пиляти.

Коли стосунки долають етап закоханості, жінка найчастіше з легкої перетворюється на задушливу та «пилячу» особу. Вона починає висловлювати своє невдоволення з приводу. Насправді це вбиває стосунки.

Свої невдоволення варто промовляти у спокійній розмові. У вигляді м'якого прохання, а не у вигляді претензії та звинувачення. Чоловіки вкрай болісно сприймають критику, їх це ображає та засмучує. «Пиляння» ще й абсолютно марне. Чоловік лише замикається та йде в себе.

 • Підтримуй.

Якщо у твого обранця виникають проблеми чи складності, підстав своє плече, підтримай. Не варто шкодувати його і тим більше не варто бігти робити за нього. Ти ніби перебуваєш у тилу, а він на передовій. Ти морально підтримуєш, а не виконуєш роль мами чи суперника.

 • Не віддавайся стосункам повністю.

Незважаючи на всю залученість до відносин, не забувай, що ти окрема одиниця суспільства. Займайся собою, своїм розвитком, не став чоловіка в основу твого життя. Чим більше в тебе буде власного простору, тим адекватнішими будуть ваші взаємини.

Знайти баланс – значить знайти зону комфорту саме для вашої пари. Вона у всіх пар своя. Розмовляйте, обговорюйте, вирішуйте та домовляйтеся! Будьте відверті та щирі один з одним. Поважайте, любіть і нехай ваше життя набуде тих фарб, які необхідні саме вам.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua