Чому хлопець вдає, що не помічає мене і байдужий

Чому хлопець вдає, що не помічає мене і байдужий

Чому хлопець раптом почав вдавати, що не помічає тебе? Чи не відповідає на повідомлення або, опинившись в одній компанії, спілкується з усіма, крім тебе? Що це означає, чому так важко переносити і як діяти в такій ситуації?

Чому людям так важливо отримувати увагу

Чому хлопець вдає, що не помічає мене і байдужий

Фото автора Timur Weber: Pexels

Коли хлопець тебе не помічає, це досить неприємно, оскільки людина з самого дитинства потребує уваги.

Саме через увагу дитина відчуває, що її люблять, беруть. Понад те, через увагу матері він усвідомлює себе. Тому навіть подорослішавши, люди визначають наявність почуттів один до одного саме за тією кількістю уваги, якою вони діляться.

Коли чоловік закоханий, зацікавлений у спілкуванні, коли дівчина йому справді подобається, він буквально занурюється у неї.

Навіть якщо вони знаходяться у великій компанії, вона помічає на собі його погляди, він хоче випадково доторкнутися до неї, зблизитися, увійти в її особисту зону.

Більше того, згідно з опитуванням, проведеним антропологом Хелен Фішер, 80% людей важливо знати, що їхні почуття взаємні. 56% жінок заявляють, що їхній емоційний стан безпосередньо залежить від того, як коханий до них ставиться.

Що цікаво, те саме відчувають і чоловіки, причому навіть більшою мірою – 68%. Результати опитування Фішер опублікувала у своїй книзі «Чому ми любимо: природа та хімія романтичного кохання».

Завдяки увазі з боку людини, яка тобі подобається, ти відчуваєш свою цінність для неї, значущість, переживаєш почуття причетності.

Тому ігнорування з боку близької чи значущої людини часто прирівнюється до одного з видів емоційного насильства.

Чому хлопець вдає, що не помічає мене і байдужий

Зазвичай ігнорування означає, що людині щось не цікаво і не важливо, не є значною частиною її життя. Так люди ігнорують перехожих, які йдуть повз. І зазвичай, якщо хлопець ігнорує дівчину, це може означати, що вона йому байдужа.

Але так буває далеко не завжди. Трапляються ситуації, коли спочатку ти отримувала увагу хлопця і точно розуміла, що подобаєшся йому, а він подобатися тобі, але в якийсь момент він раптом перестав тебе помічати, вдавати, що тебе немає.

Чому хлопець вдає, що не помічає мене і байдужий

Про що думають чоловіки, коли ігнорують жінок?

На це може бути кілька причин:

  • Він хоче змусити її думати про нього

У цьому плані ігнорування – це частина гри в “емоційні гойдалки”, де спочатку він присвячує тобі свій час і увагу, а потім раптом “зникає з горизонту”. Ціль такої маніпуляції – змусити тебе постійно думати про нього, переживати, аналізувати, що ти зробила не так.

Особливо часто це відбувається, якщо спочатку ти була не дуже зацікавлена у відносинах та сприймала його увагу як належне. Однак, позбавивши тебе своєї уваги, він явно привернув твоє, зацікавив, ти починаєш жалкувати, що він перестав з тобою спілкуватися.

Зазвичай у рамках такої «гри» хлопець повертається у твоє життя, ніби нічого не було, знецінює значущість проблеми, вдає, що не розуміє, про що йдеться. Однак він добивається свого – ти думаєш про нього і починаєш більше намагатися, щоб його утримати.

  • Він набиває собі ціну

Часто не помічаючи дівчину, хлопець хоче показати, що він у неї не закоханий, що має повно інших справ, спілкування, занять. Це спосіб самоствердитися за чужий рахунок, коли він, усвідомлюючи, що ти страждаєш у здогадах і переживаннях, усвідомлює свою значущість для тебе.

Це позиція досить незрілої людини, яка не здатна відкрито визнавати свої почуття і говорити про них.

  • Він зображає образу

Якщо до цього між вами стався якийсь конфлікт чи непорозуміння, якщо хлопець залишився незадоволений якимись твоїми діями, то ігнорування ставати грою в образі образи. Він замовкає, припиняє спілкування і починає вдавати, що не помічає тебе.

Образа може бути свідомою чи неусвідомленою маніпуляцією. Її мета – ти маєш визнати свою «вину» та виправити свою поведінку, тобто почати відповідати очікуванням хлопця.

Чому хлопець вдає, що не помічає мене і байдужий

Giphy

Подібну техніку люди засвоюють ще з цноти, коли мама, незадоволена поведінкою дитини, «карала» її ігноруванням, щоб вона виправилася, викупила свою «вину». Виростаючи, люди продовжують діяти тим самим способом, але тепер уже зі своїми другими половинками.

  • Він не хоче продовжувати спілкування

Часом хлопець, спілкуючись із дівчиною, усвідомлює, що вона не та, кого він шукає, що не підходить йому. Тому він припиняє спілкування. Зазвичай в такому випадку зрілі особистості вважають за краще поговорити один з одним і порозумітися.

Але багато людей бояться ставити крапку у відносинах, бояться реакції дівчини, тому воліють без пояснень відійти з її життя.

  • Він не впевнений у собі

Ця причина трапляється рідше. Часом хлопець настільки не впевнений у собі й у тому, що його почуття взаємні, що воліє спілкуватися з дівчиною. Але подібна поведінка справедлива, якщо ви практично не знайомі і раніше не контактували, він тебе соромиться.

Однак, навіть у цьому випадку, ти помічаєш, що він часто на тебе дивиться, прислухається, наближається, він весь час «мачить десь поруч».

Як діяти, якщо хлопець тебе не помічає

Перш, ніж робити будь-які дії, постарайся зрозуміти причину ігнорування і виходити вже з неї, а також зі своїх бажань. Але є кілька порад, які тобі допоможуть у будь-якому випадку:

  • не підігравай його маніпуляціям – якщо ти налаштована на серйозні стосунки, в яких буде щирість, не реагуй на його дії так, як він цього очікує, не намагайся його задобрити та спокутувати «вину», особливо якщо ти не зробила нічого поганого;
  • сама вийди на контакт – спокійно почні спілкуватися з хлопцем, спробуй перейти до конструктивного діалогу, запропонуй поговорити і все з'ясувати;
  • якщо він продовжує ігнорувати, скажи, що коли він захоче продовжити спілкування, ти будеш готова з ним обговорити проблему;
  • не варто закидати хлопця дзвінками та повідомленнями – він з першого разу зрозумів, що ти хочеш спілкуватися;
  • не варто займатися самокопанням і думати, що ти зробила щось не так, або в тобі щось не так.

Важливо пам'ятати, що відкриті довірчі стосунки завжди будуються на взаємності та чесності.

Якщо люди хочуть спілкуватися, то вони прагнуть цього. Але якщо вони хочуть маніпулювати, підвищувати свою самооцінку або ображатись, то треба замислитися, а чи готова ти до такої взаємодії.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua