Що робити, якщо чоловік постійно грає в телефоні та комп'ютері

Що робити, якщо чоловік постійно грає в телефоні та комп'ютері

На жаль, у сучасних сім'ях нерідка ситуація, що чоловік свій вільний час присвячує не тобі та дітям, а грає на комп'ютері чи телефоні. Ти вечорами бачиш тільки спину коханого, зневірилася виграти бій за увагу. Давай подивимося, що робити в такій ситуації.

Що для чоловіка означає гра

Що робити, якщо чоловік постійно грає в телефоні та комп'ютері

Фото автора EKATERINA BOLOVTSOVA: Pexels

Перш ніж приймати рішення про дію, необхідно з'ясувати, що для чоловіка означає гра.

Це невинне хобі або ігрова залежність, визначити яку можна за такими ознаками:

 • При першій же нагоді він сідає за комп'ютер або телефон. Грає багато годин поспіль.
 • Його важко відволікти від гри. Твої прохання не виконуються. Він намагається зробити все можливе, щоб прохання було виконано пізніше.
 • Він дратується, якщо його відволікають від гри. Причому немає значення, це твоє прохання чи «глючить комп». Реакція у чоловіка однакова.
 • Він не слідкує за часом. В результаті він завжди спізнюється на якісь зустрічі, збори.
 • Витрачає щомісяця кругленьку суму на придбання ліцензійних ігор.
 • Під час гри забуває про їжу.
 • Щодня грає багато часу. Лягає спати пізно. Може програти усю ніч.

У випадках без допомоги спеціаліста не обійтися. Чоловік потрапив до ігрової залежності, яка є дуже серйозною справою.

Якщо ж чоловік не перебуває в ігровій залежності, він встигає робити кар'єру, досягає успіху, то за допомогою гри від «відключається», відпочиває від реальності, стресів, тоді страшного нічого немає. І тут він:

 • не проводить багато часу за грою в комп'ютер або телефон, не більше 1,5 години у будні та 2–3 години у вихідні;
 • після вимкнення комп'ютера не стає дратівливим;
 • займається домашніми справами;
 • спочатку виконає твоє прохання, потім сідає за гру;
 • він має окрім гри інші захоплення;
 • заміщає грою в комп'ютер згубні звички, наприклад, алкоголь;
 • не переглядає на комп'ютері фільми; цей час витрачає на гру;
 • за допомогою ігор звільнився від сумнівного кола спілкування.

Що робити, якщо чоловік постійно грає в телефоні та комп'ютері

Насамперед заспокойся. Відповідай собі на запитання: «Чи страждає від ігор чоловіка дохід сім'ї, чи страждаєш ти або діти від нестачі його уваги?». Якщо ти дала негативну відповідь, робити нічого не потрібно.

Що робити, якщо чоловік постійно грає в телефоні та комп'ютері

Чоловік грає у комп'ютерні ігри, а хочеться спілкування.

Коли ж тобі не вистачає уваги чоловіка, або ти переживаєш, що ситуація перейде у форму залежності, то можна скористатися нескладними рекомендаціями.

 • Поговори із чоловіком.

Тільки для цього вибери найбільш вдалий момент. Чоловік повинен бути ситий, вільний, перебувати в хорошому настрої, не «сидіти» за комп'ютером. Тобто тобі необхідно переконатись, що він тебе справді чує.

Під час розмови не кажи, що ти бачиш проблему у комп'ютерних іграх. Дізнайся, чого не вистачає чоловікові. Поговори про його інтереси, мрії, плани на майбутнє. Заодно приміряй його бажання на себе.

Спробуй побачити поряд із його інтересом себе. Поділися своєю фантазією. Можливо, вам вдасться відкрити дорогу в інший, цікавий для вас обох світ, де ви знайдете точку дотику, у вас з'являться спільні розмови.

 • Копируй поведінку чоловіка.

Спробуй повністю копіювати поведінку чоловіка. Прийди з роботи та сідай за комп'ютерну гру, телефон, дивитись серіал. Звичайно, дітей потрібно годувати, напувати, доглядати за ними. А чоловіка треба посадити на тверду дієту.

Якщо є можливість, краще дітей відправити до близьких родичів на тиждень, для занурення чоловіка на повну реалію «дружини-ігроманки». Не виконуй своїх обов'язків по дому. Через дуже нетривалий час чоловік втомиться від такого розкладу, йому набриднуть брудні сорочки та бутерброди.

Тепер завдання чоловіка полягатиме у вивуджуванні тебе з віртуального світу. Він почне психовати від невизначеності, вимагатиме твого повернення в сім'ю. Коли чоловік дійде до крапки, настав час поставити ультиматум – жодних ігор вдома нікому. Скажи, що тобі також не подобається його поведінка.

 • Займи справами чоловіка.

Що робити, якщо чоловік постійно грає в телефоні та комп'ютері

Фото автора Andrea Piacquadio: Pexels

Якщо у чоловіка після роботи багато вільного часу, він безцільно витрачає його на комп'ютерні ігри, то ти можеш зайняти його справами. Попроси його допомогти тобі з приготуванням вечері або сходіть увечері разом за продуктами, зробіть генеральне прибирання квартири.

Ідеальним рішенням порятунку від комп'ютерної гри є ремонт у квартирі. Сходіть разом у магазин за шпалерами. Підключи чоловіка до вирішення питання зміни колірної гами. Ремонт є трудомістким заняттям, яке потребує багато часу.

 • Організовуй спільний відпочинок.

Водночас йдіть відпочивати у вільний час. Постарайся відволікти чоловіка цікавим не тільки для тебе, а й для нього. Запропонуй сходити на футбольний чи хокейний матч, у кіно, театр, концерт улюбленого вами виконавця.

Якщо спільне проведення часу чоловікові сподобається, то він зробить вибір на користь дружини, а не іграшки. Подібні заходи влаштовуй регулярно, кожних вихідних, щоб чоловік поступово відвик від комп'ютера.

Вечорами у будні залучи чоловіка від гри до спальні. Коли він сидить за грою, відправ йому відверте фото. Чоловік любить очима. Усунь стиснення з ліжка. Експериментуй із близькістю.

Чим можна замінити ігри

Довідайся, до якого жанру відносяться ігри, в які грає твій чоловік. Це може розповісти про його уподобання.

 • Якщо він цікавиться стратегіями, його можна захопити самореалізацією. Спробуй йому подарувати квиток на курси розвитку кар'єри чи бізнес-тренінг.
 • Якщо чоловік цікавиться стрілялками, йому не вистачає адреналіну. Подумай про активне проведення часу: катання на лижах, картингу, конях. Зроби вибір на користь велопрогуляння.
 • Якщо чоловік віддає перевагу командним іграм, то спробуй організувати йому навчання в марафоні за напрямом, який його цікавить. У такому разі чоловікові важливий момент змагання. Зверніть увагу на додавання вогника в інтим.
 • Якщо чоловік віддає перевагу рольовим іграм, то перед тобою мрійлива натура, яка в іграх уникає реальних проблем. Спробуй організувати подорож за місто, відвідування виставки, похід у гори.

Якщо ти хочеш, щоб чоловік відволікся від комп'ютерних ігор та телефону, то не ставай між ним та грою. Це не допоможе тобі вирішити ситуацію. Навпаки, призведе до появи конфліктів. Покажи чоловікові, що ти його поважаєш, але є й інші варіанти проведення вільного часу.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua