Жінка, яка містить чоловіка, із заниженою самооцінкою?

Жінка, яка містить чоловіка, із заниженою самооцінкою?

Ти, напевно, стикалася зі стереотипною думкою, що обов'язок заробляти гроші лежить на чоловікові, а жінка повинна займатися веденням домашнього господарства та вихованням дітей. Але кожна сім'я – індивідуальність. У здорових стосунках і чоловік, і дружина домовляються між собою, хто за що відповідає.

Буває, що жінка є керівником великого підприємства, на чоловіка тим часом лежить турбота за організацію побуту. Важливо, щоб ця ситуація влаштовувала обидві сторони. Якщо ж жінка взяла чоловіка на утримання, і при цьому дратівлива, незадоволена, це шлях до саморуйнування. Давай подивимося, чому дівчата беруть на утримання чоловіків.

Причини, чому жінка бере чоловіка на утримання

Жінка, яка містить чоловіка, із заниженою самооцінкою?

Фото автора Karolina Grabowska: Pexels

Те, як ми живемо у дорослому житті, на 80% визначається дитячо-батьківськими стосунками. Якщо ти родом із співзалежної сім'ї, то за відсутності грамотної корекції поведінки, ти для життя вибиратимеш залежного від тебе чоловіка.

У цьому випадку ти потребуєш виконання ролі реабілітолога. Для цього тобі потрібний «інвалід» у стосунках для повторення батьківського сценарію. Тут не йдеться про тимчасові труднощі, коли чоловік на якийсь період втратив працездатність. Найчастіше жінка бере на себе відповідальність за свого чоловіка з таких причин:

  • Трансляція поведінки матері.

Мама працює на кількох роботах, із останніх сил тягне сім'ю. Тато ж або дармоїд, або заробляє копійки, або пропиває зарплату. Як підсумок, ти приймаєш материнську роль як спотворену жіночу.

Мама тобі постійно говорила, що треба вчитися, не можна ні на кого сподіватися, що чоловіки не є гарантом надійності. Ти не уявляєш, що жіноча роль може виглядати якось інакше.

Це причина дисфункціональних відносин, у яких виконуєш роль лідера, ти не знаєш, що можна жити інакше. Внутрішньо ти незадоволена стосунками, але будувати інакше своє життя ти не вмієш.

  • Відсутність зізнання з боку батька.

Не остання роль формуванні жіночої поведінки віддано батькові. Якщо ти не отримуєш від нього визнання своєї жіночності, то в доросле життя виходиш з позицією, що тобі потрібно викладатися на 100%, щоб тебе визнали цінним, щоб заслужити на любов. Ти постійно почуваєшся недолюбленою.

Жінка, яка містить чоловіка, із заниженою самооцінкою

Жінка з низькою самооцінкою усвідомлює те, що з нею можна спілкуватися лише через її гроші, виконання нею будь-яких дій. В іншому випадку вона не буде нікому потрібна. З таких спонукань вона вибирає і свого партнера.

Жінка, яка містить чоловіка, із заниженою самооцінкою?

Що відбувається, якщо жінка утримує чоловіка?

Доки ти страждатимеш низькою самооцінкою, ти не зможеш вибрати собі в партнери сильного здорового чоловіка. Ти настільки віриш у те, що з тобою можна бути тільки в тому випадку, коли ти будеш щось давати, що як тільки ти не зможеш цього робити, чоловік тут же зникне від тебе.

А якщо він з тобою і залишиться, то на думку приходить виправдання, що це з жалю. Причому спроби бути корисною не підвищують самооцінку. Ти у своєму відчутті власної безцінності не помічаєш не лише себе, а й чоловіка.

І тут, як і, як і попередніх двох, необхідна ретельна робота з себе, над усуненням батьківських установок. Важливо опрацювати свою значущість. Як тільки ти почнеш підвищувати свою самооцінку, то помітиш, що біля тебе з'являтимуться інші люди, або цей партнер змінить до тебе своє ставлення.

  • Гроші є захистом.

Ти навчилася добре заробляти гроші, але побудувати рівноправні відносини – це вище за твої сили. Ти не маєш відчуття власної цінності. Гроші для тебе є захистом та символом влади, причому не лише у суспільстві, а й у сім'ї.

Ти не вступаєш у стосунки з людиною рівною або вищою за тебе за статусом. Оскільки не можеш відповісти на запитання: «Що я можу йому дати?». Тому ти перебуваєш у відносинах, де виникає потреба бути відповідальною за чоловіка, задовольняючи при цьому свою потребу до влади.

  • Бізнес леді.

Можливо, ти змалку зробила вибір на користь розвитку ділових якостей. З юності почала будувати кар'єру. Поступово бізнес став на ноги, з'явилися гроші, вільний час, але з особистим життям були проблеми.

Жінка, яка містить чоловіка, із заниженою самооцінкою?

Giphy

У тебе склалася думка, що гідні чоловіки вже розібрані або в твоєму оточенні такі чоловіки, які не вписуються в твої рамки. Тому ти зробила вибір на користь партнера або молодшого за тебе за віком, або нижче за статусом.

Ти взяла мужичину на повний зміст, який задовольняє твої потреби. Ти ж тим часом продовжуєш займатися бізнесом, заробляти гроші, збільшувати добробут фірми.

  • Вигідне партнерство.

Ця причина виходить із попередньої. Ти вся у роботі. Тобі сидіти вдома з дітьми, займатися господарством, готувати обіди – гірше немає. Зате твій чоловік – повна твоя протилежність: діти його люблять, у нього будинок у зразковому порядку, вечорами на тебе чекає гаряча і смачна вечеря.

Ви дійшли згоди, що ти береш на себе матеріальну відповідальність за чоловіка та дітей. Сама ж ходиш працювати, цінуєш його підтримку, затишок, який створює чоловік. Подібне усунення ролей є нормальним, якщо воно не викликає конфліктів. Усіх усе влаштовує.

  • Збіг обставин.

У тебе була звичайна сім'я зі стереотипною думкою. Чоловік заробляв гроші. Ти теж працювала, але грошей приносила у сім'ю менше, займалася будинком, дітьми. Але так сталося, що чоловік захворів або його звільнили, або його бізнес не приносив очікуваного результату.

Тоді матеріальна сторона сім'ї лягла на твої плечі, почала грати вирішальну роль. Минає час, чоловік відновлюється, справи в нього пішли вгору. Він сприймає той факт, що ти в'язала на себе відповідальність не лише за дітей і за себе, а й за нього, з великою подякою та теплом.

Є чимало причин, з яких жінка бере відповідальність за себе та чоловіка на свої плечі. Сьогодні такими прикладами суспільство не здивуєш. Якщо в парі все обговорено, ситуація, що склалася, влаштовує і чоловіка, і жінку, то чому б і ні.

Коли ж ти відчуваєш при цьому незадоволеність, дратівливість, усіляко виправдовуєш свого чоловіка, то здоровими такі стосунки назвати вже складно. Потрібно подумати, як вийти з них, щоб не виникло саморуйнування.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua