Чому чоловік не розлучається з колишньою дружиною

Чому чоловік не розлучається з колишньою дружиною

Ти у стосунках із чоловіком, якого любиш. Ви живете разом, можливо навіть не один рік. Однак є одне велике і значуще «але»: він все ще одружений зі своєю колишньою дружиною. Так, так, на тій, яку він давно не любить, залишив і яка для нього нічого не означає.

Така ситуація досить часто трапляється. Чоловік не бажає розлучатися і робити рішучий крок, хоча давно начебто вирішив. Чому так відбувається, що виступає, тому причиною розбиратимемося разом.

Чому чоловік не розлучається з колишньою дружиною

Чому чоловік не розлучається з колишньою дружиною

Фото автора Alyssa Swedick: Pexels

Насправді збоку виглядає це справді трохи дивно. Якщо людина покохала іншу, живе з нею, проводить увесь вільний час, ділить побут і радості, а сама тримається за документ, у якому чорним по білому написано, що узами скріплено з іншого, це схоже на театр абсурду.

То що його зупиняє обірвати цю нитку?

 • Він ще хоче повернутися.

Після зради дружина вигнала чоловіка з дому. Йому не було куди подітися, він прийшов жити до коханки.

На розлучення ж не згоден, адже у глибині душі є надія, що дружина зможе пробачити його і повернути назад. Звичайно, коханці буде представлено іншу версію подій.

 • Страх невідомості.

Коли жив із дружиною було все ясно і зрозуміло. Навіть стосунки на стороні не лякали його. Коли ж настав час змінити своє життя кардинально, став лякати страх змін. Чоловік не знає, як відбуватиметься поділ майна, чи дозволить дружина зустрічатися з дітьми, де і як він житиме, чи складуться нові стосунки.

 • Лінь займатися паперовою тяганиною.

Іноді навіть банальна ліньки стає причиною затягування розлучення. Розділ майна, суди щодо визначення місця проживання чи порядку спілкування з дітьми – усе це тривалий і вкрай неприємний процес.

 • І чоловіка, і його колишню дружину влаштовують шлюб на папері.

Чоловікові простіше залишити все як є, особливо коли колишня дружина сама не проти такого розвитку подій. Буває, що їй теж вигідно, що за паспортом вона має чоловіка, що вона не самотня. У такому разі чоловік взагалі може ніколи не зважитися на розлучення.

 • Він не впевнений у коханці.

Дружина завжди була віддана чоловікові, він довіряє їй як собі. А ось коханка своєю поведінкою здатна підштовхувати чоловіка на сумніви та недовіру. Він не знає, як вона надійде з ним, тому йому немає жодного сенсу змінювати своє життя заради нього.

 • Чоловік не хоче повторно одружитися.

Його шлюб зрештою зазнав краху. Саме тому чоловік боїться пережити це знову. Не розлучаючись зі своєю дружиною, він «оберігає» себе від повторного шлюбу. Він усіма силами уникатиме штампу чергового штампу в паспорті.

 • Чоловік не хоче одружуватися саме з коханкою.

Чому чоловік не розлучається з колишньою дружиною

Чому чоловік не хоче розлучатися з колишньою дружиною?

Він не серйозно налаштований, сприймає нову обраницю як жінку для легкого роману. Він не бачить із нею сім'ї, дітей. При цьому їй говорити може зовсім інше. Чоловіки, які зробили зраду, взагалі звикають постійно брехати та викручуватися.

 • Колишня дружина маніпулює дітьми.

Буває і так, що дружині зручно залишатися максимально довго у шлюбі, хоча б просто на папері. Тому вона починає грати на почуттях чоловіка, погрожуючи йому, що налаштує дітей проти нього. Чоловік сприймає загрози буквально і ведеться на маніпуляцію.

 • Коханка надто наполеглива.

Чоловіки не люблять, коли на них давлять. Деяким настільки неприємно така поведінка, що він готовий з принципу поводитися від зворотного. І як би коханка його не вмовляла, він не зробить того, що вона просить.

 • Чоловік боїться втратити авторитет у соціумі.

Чоловіків, які кидають сім'ї, особливо не люблять та однозначно засуджують. Якщо йому суспільна думка грає важливу роль, він приховуватиме цей факт до останнього.

 • Страх перед реакцією дітей.

Чоловік боїться засудження своїх спадкоємців. Діти можуть зненацька відреагувати на розлучення батьків. Почуття сорому і страху огортає його. Він намагається відкласти процес розлучення якомога довше. Чоловік найбільше боїться, що його діти не зрозуміють і не підтримають.

 • Побоювання, що коханка стане в шлюбі поводитися подібно до його колишньої дружини.

Тут чоловік знову-таки боїться одружуватися з коханкою, інше лише підґрунтя. Справа в тому, що коханка легка, пристрасна, не тисне. І він вважає, що так триватиме лише до того часу, поки вона не в статусі дружини. Здобувши певний сімейний стан, вона почне «виносити мозок» і стане звичайною жінкою.

Як чоловік пояснює своє небажання розлучатися

Ми розглянули справжні причини, чому чоловік не хоче розлучатися. А як він пояснює це своєю новою обраницею? Адже деякі пари живуть у співживництві роками, а становище ніяк не змінюється. Насправді фрази та пояснення усі, як під копірку, однакові.

Спочатку, як правило, немає часу чи бажання влаштовувати сам процес розлучення. Пізніше, коли ситуація затягується, чоловік починає виправдовуватись тим, що шкода дітей, немає бажання їх травмувати.

Ще одна версія, яка полягає в тому, що чоловік боїться, що дружина відсудить у нього майно, яке не бажає їй віддавати. Та й останній варіант: дружина загрожує, що перестане давати дітей для зустрічей.

Якщо твій обранець розповідає тобі подібні причини, навряд чи вони мають реальний ґрунт. Швидше за все, проблема не в цьому. І якщо тобі хочеться бути з ним як дружина, тобі доведеться з'ясувати, в чому справа, і як слід постаратися, щоб ваші стосунки увійшли до нового повороту.

Як зробити так, щоб чоловік розлучився з колишньою дружиною

Якщо ситуація, що склалася тобі порядком набридла і ти бажаєш конкретики, варто переходити до дій. Але для початку, все ж варто зрозуміти, чи правда тобі такий важливий статус? Просто твоя активність здатна зіграти не на твою користь, а ти маєш бути готовою до будь-якого результату.

Адже коли чоловік не бачить у тобі супутницю свого життя, дружину, то твоя напористість, можливо, відштовхне його; і ти залишишся сама.

 • Поділися своїми почуттями.

Спочатку варто позначити проблему. Чоловік взагалі має знати, яка кінцева твоя ціль. Але говорити про це варто без звинувачень та претензій. Розкажи, що діється у твоїй душі, коли ти думаєш про цю тему. Поділися страхами, побоюваннями.

 • Скажи, що завжди в такому статусі перебувати не можеш.

Можливо, варто позначити термін, у який він ухвалить рішення. Скажи, що бути його законною обраницею – твоя мрія, і ти дуже хотіла б, щоб вона здійснилася.

 • Розпиши плюси такого рішення.

Чоловікові завжди важливо розуміти раціональний бік будь-якого питання. Тому конструктивно та чітко поясни, що він виграє, якщо розлучиться з дружиною. Наприклад, що він перестане нести тягар минулого, він відчує велике полегшення і нарешті житиме спокійно і без метань.

Скажи, що підтримуватимеш навіть у найскладніші ситуації. Навіть якщо затягнуться суди, ти битимешся з ним в одному таборі, всіляко допомагаючи і підставляючи своє тендітне, але надійне плече. Та й пообіцяй створити свою гарну казку під назвою «ідеальна пара».

У будь-якому випадку, чим кращим і докладніше ти йому про це розповіси, тим більше шансів, що він зважиться на таке складне рішення.

 • Постав ультиматум.

Якщо ситуація після розмов ніяк не змінюється, доведеться вдатися до маніпуляції. Але повторюся, будь готова до кожного розвитку подій. Якщо ти в ультимативній формі позначила завдання, то йди до кінця. Інакше він завжди тепер робитиме так, як йому зручно.

У будь-якому випадку, жити з людиною, яка не бажає зробити тебе по-справжньому щасливою до самого кінця, не правильне рішення. Тому, якщо чоловік так і не захоче розлучатися і ставити остаточну точку, задумайся, чи така ти важлива для нього?

Адже якби ти, правда, для нього була дорога, він навіть не сумнівався б у своєму виборі і прийняв би рішення остаточно і безповоротно.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua