Як стати дорослою по-справжньому самостійною людиною у відносинах

Як стати дорослою по-справжньому самостійною людиною у відносинах

Зараз дуже модно стверджувати, що жінці дуже важливо створювати пару лише після повного психоемоційного дозрівання. Однак за цією розпливчастою фразою криється щось більше, ніж рекомендація.

Насправді дівчині дійсно необхідно якнайшвидше стати дорослою людиною у відносинах з чоловіком. Інакше їй не вдасться налагодити контакт з партнером, і такий союз триватиме дуже недовго.

Як стати дорослою у стосунках

Як стати дорослою по-справжньому самостійною людиною у відносинах

Фото Enrico Carcasci on Unsplash

Якщо ти розумієш, що на даний момент поки що не є самостійною особистістю, що повністю сформувалася, над цим необхідно працювати. Інакше є ризик втратити зв'язок із чоловіком і закінчити романтику, навіть її не почавши до пуття.

Це не такий уже й короткий шлях. Однак проблема вирішувана, якщо є бажання стати з партнером єдиним цілим та знайти порозуміння. З погляду психології доведеться пройти кілька важливих етапів емоційного дорослішання:

 • Усвідомлення потреби.

Перше, з чого варто почати – це виявлення самої необхідності піднятися на сходинку вище. Коли в людини немає потреби ставати дорослою, вона і не помічатиме, що є якась проблема. Як тільки настане усвідомлення, працювати над собою буде набагато простіше.

 • Формування інтересів.

Тобі необхідно почати розвивати поведінку дорослої та самостійної людини. Для цього визначся зі своїми захопленнями. Пробуй різне, не бійся змінювати напрями інтересів. Дівчина без хобі – це персона, що ще не повністю сформувалася.

Як тільки ти починаєш заявляти про особисті інтереси, автоматично стимулюється особистісне зростання. Улюблене заняття підвищує самооцінку та робить дівчину набагато цікавішою в очах чоловіка.

 • Визначення мети.

Вияви свої сильні та слабкі сторони. Саме з другим і доведеться потихеньку боротися. Постав перед собою конкретну мету, наприклад, стань менш запальною чи більш приземленою. То ти зрозумієш, куди взагалі слід рухатися.

Обов'язково визначись із тимчасовими кордонами. Будь-яка мета може бути досягнута лише у тому випадку, коли вона має конкретний термін. Тут тобі стануть у нагоді навички тайм-менеджменту, які також дозволяють швидко подорослішати.

Чітко розумій, для чого взагалі потрібно досягти цієї мети. Вона має бути конкретною та значущою саме для тебе. Тому причина зміни будь-яких рис характеру – це бажання просто порадувати партнера, а потреба вирости самої як особистість.

 • Розміщення пріоритетів.

Як стати дорослою по-справжньому самостійною людиною у відносинах

Як стати психологічно дорослою?

Навчися розуміти, що для тебе важливіше в тому чи іншому випадку. Доросла людина завжди вибирає у відносинах те, що має найбільше значення. Тільки не йди з головою в егоїзм чи жертовність. Між партнерами у парі має зберігатись баланс.

Чоловік почне бачити в тобі особу, що відбулася і повністю готову до створення сім'ї, тільки в тому випадку, коли жінка почне виправдовувати його очікування у сфері розстановки пріоритетів.

Наочним прикладом є витрачання загального бюджету. Якщо дівчина не готова планувати витрати і вважає за краще жити одним днем (тобто, у пріоритеті сиюсекундные пориви, що залишають проломи в гаманці), то у неї на першому місці явно не потреби сім'ї.

 • Повага себе та партнера.

Це дуже важливий момент. Необхідно перестати ображатися за реальними дрібницями почати розуміти, що інша людина теж має свої бажання. Почни поважати захоплення чоловіка, його потреба іноді бути одним. І не забувай про власні інтереси.

Доросла людина у стосунках ніколи не буде принижувати хобі свого чоловіка, сміятися з його мрій та життєвих цілей, знецінювати працю та спеціальність у роботі. Подібне не можна допускати і до себе.

 • Грамотне позначення меж.

Недаремно говориться, що свобода однієї людини закінчує там, де починається свобода іншої. У стосунках і дівчина, і хлопець повинні мати певні межі, які будуть зрозумілі. Порушення їх прирівнюватиметься до неповаги партнера.

 • Компроміси.

Вміння знаходити спільну мову та йти на поступки в сім'ї просто необхідно. Іноді для формування міцної пари та здорової атмосфери у відносинах потрібна саме здатність погоджуватися на компроміс у тій чи іншій ситуації.

Це і є одна з найбільш явних ознак дорослої людини. Незріла особистість завжди тягне ковдру він, відстоюючи виключно свої інтереси. Вміння йти на компроміс допоможе тобі зберегти стосунки на довгі роки.

 • Контроль за своїми емоціями.

Жінкам властиво все дуже гостро сприймати. Чоловіки ж здебільшого є їхньою повною протилежністю в даному питанні. Якщо ти хочеш стати справді дорослою у стосунках із партнером, потрібно навчитися мати владу над своїми почуттями.

Коли чоловік побачить, що його друга половинка здатна адекватно реагувати на різні побутові моменти, йому набагато комфортніше спілкуватися з нею. У цій ситуації хлопець менше приховує правду, щоби не нарватися на банальний скандал.

 • Тверезий погляд на чоловіка.

Щоб стати дорослою у стосунках, тобі необхідно передусім зняти горезвісні рожеві окуляри та подивитися на свого партнера адекватно. Кожна людина має якісь особливості, з якими доведеться миритися.

Якщо дівчина одразу їх побачить, будувати стосунки буде набагато простіше. Крім того, не варто очікувати від спільного життя суцільних радощів, романтики та бурхливого прояву почуттів. Доросла жінка розуміє, що це ще робота над собою, а також вирішення побутових питань.

 • Конструктивне спілкування.

Дуже важливий елемент стосунків із чоловіком. Якщо тобі потрібно подорослішати, потрібно навчитися грамотно висловлювати свої думки, а також слухати і чути партнера. Як правило, хлопці це дуже цінують.

Замість того, щоб чекати від чоловіка, що він самостійно вгадає, що потрібно зробити або сказати, візьми за правило, чітко доносити до нього свої потреби. Тож шанси на успіх сильно виростають. Крім того, дорослим людям завжди є про що поговорити.

 • Прийняття недоліків.

Зріла особистість чудово знає, що ідеальної людини просто не існує. Тому така дівчина не чекає чудес від свого партнера і давно не вірить у казку про прекрасного принца на білому коні. Вона знаходить партнера з набором якостей, які не викликають роздратування.

Якщо ти не намагатимешся переробити чоловіка і перетворити його на якийсь вигаданий ідеал зі своєї голови, стосунки стануть набагато міцнішими. Доросла дівчина повідомляє партнеру, з якими недоліками їй особливо складно миритися, і вони намагаються їх пропрацювати.

 • Усунення страху ответственности.

Повір, це далеко не лише чоловіча прерогатива. Жінка, що відбулася в психологічному плані, теж чудово розуміє ступінь своєї персональної відповідальності за відносини в цілому і партнера зокрема.

Тому що сім'я – це саме про двох людей, а не когось одного, котрий самостійно тягне на собі лямку. Якщо ти хочеш бути у стосунках досить дорослою, продемонструй готовність брати він хоча б частину відповідальності.

Стати повністю оформленим і зрілою особистістю у відносинах можна взагалі у будь-якому віці. Адже це більше психоемоційний стан, ніж фізичний. Дівчина може виховати свою свідомість таким чином, що партнеру буде максимально комфортно з нею.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua