Як серйозно поговорити з чоловіком про стосунки та проблеми в них

Як серйозно поговорити з чоловіком про стосунки та проблеми в них

Кожному хлопцеві відома типова жіноча фраза «Нам треба поговорити». І більшість чоловіків вона реально напружує, а в деяких випадках навіть відверто лякає. Чому ж представники протилежної статі так не люблять говорити про проблеми у стосунках?

Насправді вони просто терпіти не можуть, коли їм висувають претензії. І точно чоловіки погано переносять жіночі істерики? Адже саме в такому ключі проходить більшість діалогів на цю тему.

Коли варто ініціювати такий діалог

Як серйозно поговорити з чоловіком про стосунки та проблеми в них

Фото Tim Mossholder on Unsplash

Щоб ви змогли спокійно поговорити до душі і донести свої потреби, тобі необхідно знати, як правильно почати подібну розмову, щоб партнер вже на початковому етапі не захотів підсвідомо закритися.

Розмовляти про поточні проблеми у відносинах не лише можна, а й потрібно. Інакше є ризик накопичити в собі невисловлений негатив, обшивши його згодом на чоловіка, який нічого не підозрює. Адже найчастіше хлопці дійсно не відчувають напруги, що виникла.

Зверніть увагу на контекст відносин і загальну атмосферу, яка панує в парі.

Заводь цю важливу розмову, якщо:

 • Чоловік почав довго затримуватися на роботі.

Причини можуть бути абсолютно різними. Проте варто визнати, що така поведінка завжди насторожує. Щоб прогнати необґрунтовану ревнощі з голови, спробуй відверто поспілкуватися з чоловіком. Найчастіше це швидко розставляє все на свої місця.

 • Чоловік чи хлопець ніяк не реагує на твої прохання.

У відносинах дуже важлива підтримка, взаємодопомога та розуміння потреб кожного з партнерів. Якщо цього немає, потрібно заявити про дискомфорт. Інакше тобі так і доведеться тягти на собі.

 • Останнім часом ви стали часто сваритися через дрібниці.

Ще один неприємний дзвіночок, що сигналізує про потребу у відвертому та конструктивному діалозі. Цілком можливо, чоловікові теж є що сказати. Тільки він сам не хоче робити першого кроку.

 • Є нереалізована потреба у коханні.

Вона здатна сильно нашкодити стосункам. Коли дівчина потребує прояву уваги, але не отримує цього, її внутрішня енергія поступово згасає. Спробуй поговорити про потребу зі своїм чоловіком.

 • Ви стали мало часу проводити разом та спілкуватися.

Так річ не піде. Це прямий шлях до сусідського співіснування та розставання. Напевно, є якась причина, чому ви стали менш цікаві один одному в порівнянні з раннім етапом відносин. Ось про це і варто поговорити віч-на-віч.

Як серйозно поговорити з чоловіком про стосунки та проблеми в них

Як поговорити з чоловіком про проблеми у стосунках?

 • На твою адресу стали регулярно надходити претензії з його боку.

Найчастіше подібна поведінка свідчить про наявність серйозних проблем у партнера. Можливо, у нього зникли почуття, розвинулися якісь комплекси або він зовсім думає над тим, щоб піти. Щоб не доводити до крайності, ініціюй діалог про проблеми у стосунках.

 • Ваше інтимне життя дало серйозну тріщину.

Мовчати і вдавати, що все нібито добре, в даному випадку просто безглуздо. Інакше суттєво зростає ризик зради, причому з обопільного боку. Коли остигає подружня постіль, охолонюють і почуття для людей. І це заслуговує на увагу.

Основні правила підготовки до конструктивного діалогу

Отже, як же взагалі розпочати цю непросту розмову? З якого боку підійти до чоловіка, щоб не налякати його і як поводитись у процесі спілкування? Є кілька слушних порад із розділу сімейної психології:

 • Перестати нервувати і накручувати себе.

Насамперед, необхідно відчувати впевненість та легкість. Нервозність одразу передасться чоловікові. Це буде причиною негативних реакцій на будь-які фрази з твого боку. Але не плутай впевненість із зайвою напористістю. Так можна відштовхнути від себе хлопця.

 • Починай із кінця.

Відразу познач, що хочеш отримати від цього діалогу. Можна навіть візуалізувати цілі, виписавши їх на аркуш паперу. Коли ти чітко розумієш, до чого потрібно прийти, рухатися стає значно легше.

 • Подумай заздалегідь, що сказати на можливі заперечення з боку партнера.

Не треба вважати, що чоловік одразу з усім погодиться. Він напевно відстоюватиме свою точку зору. Це нормально, тому що дівчата та хлопці дивляться на світ зовсім різними очима.

Уяви, які заперечення можна почути з високою ймовірністю. Почати розмову про проблеми – це лише півбіди. Потрібно ще знати, як донести свої потреби до другої половинки.

 • Налаштовуйся на позитив.

Не готуйся до війни та оборонних дій. Не варто нападати на партнера, відразу його чимось звинувачувати і тим більше переходити на образи. Перед діалогом уяви, що у вас все вийшло. Так говорити із чоловіком буде набагато простіше.

 • Підготуй обстановку, щоб вона була усамітненою та спокійною.

Не варто заводити подібну розмову, коли вдома є ще хтось. По-перше, вам самим буде банально некомфортно. По-друге, третя особа може втрутитися, а це не потрібно. Постарайся вибрати найбільш вдалий час, щоб розставити всі крапки над «і».

Як не перевести розмову на негатив

Пам'ятай, що подібні спілкування – це справді непросто. Особливо коли між партнерами вже є напруга, готова ось-ось переповнити чашу терпіння. Нещирість та будь-яка спроба маніпуляції однозначно вийдуть тобі боком.

Якщо дівчина справді налаштована відновити мир і спокій у парі, їй слід вести та закінчувати подібну розмову виключно на позитивній ноті. У такому разі і чоловік надалі вже охоче йтиме на «розбір польотів».

Керуйся такими порадами:

 • Демонструй свою зацікавленість у хорошому результаті.

Партнер маєш відчувати, що ти дійсно хочеш зберегти стосунки. Коли він бачить жіночу зацікавленість у позитивному результаті, з більшою часткою ймовірності вдасться уникнути різко негативної реакції у відповідь.

 • Розкажи про взаємні вигоди.

Не роби тільки на «я хочу» і «мені потрібно». З чоловіком необхідно спілкуватися зрозумілою йому мовою. Інакше в його підсвідомості відкладеться відчуття, ніби його улюблена банальна егоїстка, яка постійно тягне на себе ковдру.

 • Не намагайся тиснути на погрози розлучення.

Шантаж і залякування – це найгірше, що ти можеш використати у цій ситуації. Завжди пам'ятайте притчу про хлопчика, який кричав «Вовк!». Рано чи пізно чоловікові набриднуть порожні обіцянки, і він сам розірве стосунки.

 • Не реагуй гостро на заперечення.

Позитив криється у взаєморозумінні. Якщо ти хочеш бути почутою, навчися сама адекватно сприймати інформацію, що надходить. Там теж можна дізнатися багато корисного для виправлення ситуації, що склалася.

 • Якщо ти відчуваєш, що зараз вибухнеш, розмову слід перервати чи відкласти.

У такій справі не можна переходити на лемент. Інакше конструктивний діалог миттєво перетвориться на банальний скандал. Обов'язково переведіть дух, розійдіться кімнатами або домовте іншого дня. Або ви просто розлучитеся, так і не почувши біль один одного.

Розмова про проблеми щодо – це завжди складно не лише для тебе, а й для партнера. Чоловіки не хочуть слухати, що між вами щось не так. Найчастіше їм здається, що це просто жіночі примхи. Так що заздалегідь підготуйся до діалогу і продумай фрази у відповідь.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua