Що робити, якщо чоловік не любить жінку – поради психолога

Що робити, якщо чоловік не любить жінку – поради психолога

Кожна людина шукає своє щастя, потребує близькості, ніжності, кохання. “Ми обираємо, нас обирають”. Що робити, коли тобі не відповідають взаємністю? Чому так відбувається, чи можна «закохати» чоловіка і що робити з нерозділеними почуттями?

Звідки береться невзаємне кохання

Що робити, якщо чоловік не любить жінку – поради психолога

Фото Reece van der Merwe on Unsplash

Почуття симпатії виникає не завжди і залежить від гормонального рівня, попереднього досвіду, значних дорослих, які були в житті у чоловіка, особистих уподобань і бажань моменту, коли відбулася перша зустріч.

Коли ти закохуєшся, важливо насамперед розібратися, чи це взаємно. Є кілька ознак того, що почуття нерозділені:

 • ти завжди є ініціатором спілкування;
 • чоловік періодично не відповідає на дзвінки, не передзвонює;
 • у чоловіка часто є справи, які важливіші, ніж спілкування з тобою;
 • він не хвилюється при зустрічі з тобою, не намагається справити гарне враження;
 • він не цікавиться твоїми справами, планами, захопленнями, а більше говорить про себе;
 • він не робить конкретних кроків, щоб розпочати стосунки.

Все це говорить про те, що ти любиш чоловіка більше за нього. Ти йому цікава? Чи він просто спілкується із ввічливості?

Часом життя так складається. Але якщо ти помічаєш, що така ситуація для тебе зовсім не нова, що ти постійно стикаєшся з тим, що чоловіки не відповідають тобі взаємністю, то треба розібратися в них справа.

Можливо, причина в тобі, і тут є два варіанти:

 • або ти дуже швидко закохуєшся – ви лише випили кави, він ще не запам'ятав твоє ім'я, а ти вже вигадала імена онукам;
 • або тебе притягують саме ті, хто тебе не любить і ніколи не дадуть відповіді взаємністю.

Зазвичай за цим стоять проблеми у дитинстві. Якщо дитину недолюбили батьки, вона пережила травму відкидання, у неї були холодні відсторонені мама і тато, а їхнього кохання та уваги потрібно було домагатися, у тебе міг сформуватися стійкий патерн поведінки.

Що робити, якщо чоловік не любить жінку – поради психолога

Нерозділене кохання

І незважаючи на те, що ти вже виросла, це продовжує впливати на твій вибір, на те, як ти будуєш стосунки і як поводиться під час спілкування.

Що робити, якщо він тебе не любить

Навіть якщо чоловік не відповідає взаємністю, тобі здається, що це лише справа часу. Що йому потрібно допомогти “розкрити очі” на те, як ви підходите один одному.

Заради цього дівчата починають активно стежити за своїми коханими у соцмережах, моніторити їхні стосунки, набиватися у подруги до їхніх дівчат. Також вони намагаються зайнятися тим, що подобається чоловікові: читати ті ж книги, слухати ту саму музику, ходити в той самий бар або на фітнес.

Схожість інтересів дійсно допомагає людям порозумітися. Людині швидше сподобається той, хто в чомусь схожий. Зазвичай, так починається дружба.

Але чи викличе це кохання? Адже таке почуття має ще один компонент – фізичний потяг, гормони ще ніхто не скасовував.

І якщо потягу немає, то він навряд чи з'явиться, навіть якщо ти одягнеш найвідвертіше вбрання. І не важливо, гарна дівчина чи ні, чи це просто реакція організму.

Спроби привернути до себе увагу, зійтися на загальних заняттях та інтересах допоможуть, якщо чоловік дійсно поки тебе не помітив.

Але якщо ви вже знайомі, спілкувалися, і він не зробив жодних спроб зблизитися, почати зустрічатися, то розмова про книги в цьому не допоможе, але ти можеш зайняти «почесне» місце друга.

Буває, що чоловікові подобається жінка, але він не впевнений, що це взаємно, а її «тонкі натяки» настільки «тонкі», що лише переконують чоловіка у своїй думці. У таких випадках краще чесно зізнатися, що він тобі подобається і ти хотіла б зустрічатися частіше.

Є кілька причин, через які чоловік не відповідає тобі взаємністю:

 • він не знає про твоє існування;
 • він не впевнений у собі і боїться відмови;
 • він упевнений, що ти не сприймаєш його як потенційного партнера;
 • він уже має кохану;
 • він не відчуває до тебе якихось почуттів.

Якщо ти виключила перші 4 пункти, тобто у чоловіка нікого немає, ви з ним знайомі, ти чітко донесла до коханого своє ставлення, зізналася у своїх почуттях, то залишається лише одне – він тебе не любить. Але це не кінець світу.

Як впоратися з нерозділеним коханням

Закоханість – це чудове почуття, яке благотворно впливає на твій стан, настрій і зовнішній вигляд. І навіть якщо вона не взаємна, вона може приносити задоволення, як почуття до вигаданого персонажа, актора, якого ти ніколи не зустрічала.

Але якщо закоханість приносить тобі страждання, очікування, надію на стосунки, якщо думки сконцентровані на іншій людині, ти чекаєш на дзвінок чоловіка, намагаєшся привернути до себе увагу, це не принесе нічого доброго.

Поки ти продовжуєш любити чоловіка, який не відповідає тобі взаємністю, ти ставиш своє життя на «паузу», всі думки поглинені цією людиною, і ти можеш не помітити, скільки хорошого з тобою відбувається в реальності.

Є кілька кроків, які допоможуть тобі впоратися з нерозділеною любов'ю:

 • прийми реальність такою, якою вона є – визнай той факт, що почуття не взаємні. Це не катастрофа, це просто життя. Так буває і ти не зможеш змусити людину полюбити тебе;
 • відмовся від надії, адже вона – це частина великого самообману. Поки ти переконуєш себе, що все зміниться, що він «просто соромиться», що йому потрібно впізнати тебе краще і тоді він точно закохається, ти все більше заперечуєш реальність;
 • змісти фокус уваги – зараз він спрямований на чоловіка, а потрібно перенаправити фокус на себе, свої емоції та переживання, турботу про своє здоров'я, зовнішність, психологічний комфорт;
 • «Зніміть корону з принца» – поки ви не разом, чоловік може здаватися ідеалом, а ваші майбутні стосунки казкою. І поки ти підживлюєш цю ілюзію своїми фантазіями, вона лише міцніє;
 • знайди 10 недоліків – щоб зняти «рожеві окуляри», подивись на чоловіка об'єктивно, подумай про недоліки чоловіка. Якщо перша думка, що в нього їх немає, це ознака того, що ти не бачиш реальну людину. Усі мають недоліки;
 • дистанціюйся – позбався всіх речей, які тобі нагадують про нього, по можливості уникай місць, де ви можете випадково зіткнутися;
 • більше спілкуйся з людьми – зустрічайся з друзями та подругами, близькими, заводь нові знайомства. Поговори з людиною, яка може тебе зрозуміти та розділити з тобою свої емоції;
 • розшир горизонти – якщо ти відчуваєш, що життя стало «маленьким» і крутиться лише навколо одного чоловіка, необхідно повернути до нього фарби, події та позитивні емоції. Займися хобі, які закинула, займися спортом, читай книги;
 • скористайся НЛП-технікою «Відсушування», відео версія якої є на YouTube.

Подумай, яка причина могла викликати в тобі такі сильні почуття до людини, яка до тебе байдужа. Може, він не такий уже й «прекрасний принц», може, справа взагалі не в ньому, а в тобі?

Іноді люди наділяють інших якостями, яких вони не мають. Їм здається, що вони знають цю людину, але насправді вона лише частина придуманого образу. Тому насамперед потрібно розібратися у собі та своїх почуттях.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua