Особисті межі жінки у відносинах як гарантія щасливого життя

Особисті межі жінки у відносинах як гарантія щасливого життя

Взаємодія чоловіка та жінки процес не тільки приємний, але й часто наповнений безліччю труднощів. Дві різні статі різні не тільки за фізіологічними аспектами, а й у всьому іншому: у поглядах на речі, у відношенні до світу, себе, оточуючих.

Важливо від початку відносин вибудовувати фундамент, в якому обидва партнери почуватимуться комфортно та безпечно. Для цього варто опору зробити на будівництво особистих кордонів кожного з них. Це дає саме відчуття задоволення і гармонії у взаємодії з партнером.

Поняття особистих кордонів

Особисті межі жінки у відносинах як гарантія щасливого життя

Фото NOTAVANDAL on Unsplash

Особисті межі – це невидима риса свого психологічного простору. Сюди входять твої емоції, почуття, погляди, принципи, а також бажання та потреби. Побудова кордонів відбувається з двох сторін: ти сама їх позначаєш та встановлюєш, а партнер їх поважає та дотримується.

Особисті межі може бути фізичні. Це коли є твій фізичний простір, порушення якого призводить до дискомфорту та неприємних емоцій та відчуттів. Наприклад, коли ти миєшся у ванній, ти не любиш, коли до тебе хтось заходить. У тебе це викликає бурю негативу.

Ще одним видом особистих кордонів вважаються психологічні межі. Це вже твій комфорт, пов'язаний із особистісними переживаннями. Допустимо, твоя мама, приходячи до тебе в гості, починає звітувати, що ти неправильно виховуєш дітей. Таким чином вона порушує твої особисті психологічні межі.

В даному випадку, не тільки мама не має рації в ситуації. Ти сама не шанобливо ставишся до свого особистого. Адже якщо ти не промовляєш свої почуття і не просиш, не спілкуватися в подібній манері, означає лише те, що ти дозволяєш оточуючим себе з тобою так поводитися.

На жаль, нас не вчать із дитинства поважати свої потреби, не підказують, як побудувати межу свого особистого, куди стороннім вхід заборонено. Мало того, наші батьки з дитинства самі порушують межі дитини, показуючи тим, що це цілком нормально управляти життям іншої людини.

Для того, щоб краще зрозуміти структуру формування особистих кордонів, ми поринемо у світ взаємовідносин із протилежною статтю, адже саме у відносинах з чоловіками така тема проявляється особливо яскраво та показово.

Приклади особистих кордонів із чоловіком

Розбираючи життєві приклади, ми намагатимемося зрозуміти, що ж робити, якщо твої межі нещадно руйнують. Спочатку подивимося самобутність порушення фізичного, просторового особистого.

  • Особисті речі.

Багатьом знайома ситуація, коли партнер без попиту, а часом і крадькома переглядає особисті речі: телефон, ноутбук, кишені. Усе це досить яскраві приклади порушення особистісного простору.

Особисті межі жінки у відносинах як гарантія щасливого життя

Особисті кордони ч.1: як дізнатися про свої межі

Безумовно, бувають взаємини, де у партнерів заведено, спокійно користуватися телефонами одне одного. Однак є люди, для яких наявність особистого та недоторканного має велике значення. Повага такого бажання і є нічим іншим, як повага простору іншої людини.

До розряду особистих речей входять не тільки гаджети. Це може стосуватися побутових предметів. Наприклад, жінці важливо користуватися лише особистим рушником, і ніхто з домашніх не повинен використовувати. Або чоловік просить не користуватися його кухлем.

Рішення.

Порушення меж може призвести до конфліктів, тому варто домовитися, які правила будуть встановлені у вашій сім'ї. І намагатися не порушувати їх. В цьому випадку це не так вже й складно, не чіпати особисті речі іншої людини.

  • Особистий простір.

У кожного в будинку має бути місце, де він буде здатний хоч трохи побути на самоті. Навіть для дітей намагаються організувати їхню власну дитячу кімнату. Дорослим це також необхідно. Звісно, матеріально який завжди виходить кожному виділити куточок.

Однак це може бути суто символічно. Наприклад, для жінки особистим простором здатна виступати ванна кімната, де вона здатна усамітнитися і насолодитися приємними процедурами догляду за собою.

Чоловік може зайняти своє законне місце на дивані та побути наодинці з газетою хоч якийсь час. Те саме стосується і проведення часу. Кожен із партнерів має право зустрітися з друзями, сходити до кафе чи з'їздити на рибалку. Це також приклад особистого простору.

Партнер повинен з розумінням ставитись до інтересів партнера. Однак важливо дотримуватися головного правила – екологічність. Ваші потреби не повинні порушувати межі другого.

Якщо, наприклад, чоловік збирається гуляти з друзями другий день поспіль, а вдома залишається його дружина, яка сидить безвилазно вдома з дітьми і зовсім не відпочиває, це вже йде врозріз з межами жінки. І бажання чоловіка більше схожі на неповажне та недбале ставлення до партнерки.

Рішення.

У цьому пункті найкращий засіб – стіл переговорів. Бесіди та домовленості здатні визначити межі кожного та навчитися співіснувати один з одним, не ущемляючи свої права та бажання, а також не заважаючи потребам партнера.

Що ж до психологічних кордонів одне одного, варто розглянути такі приклади такого явища:

  • Оцінювання партнера.

Даючи свою оцінку на дії, зовнішній вигляд або вчинки іншої людини, варто подумати про сприйняття ваших слів. Людина завжди суто індивідуально сприймає слова іншої людини. На одну ситуацію йому може бути однаково, а слова про іншу ситуацію викличе обурення.

Допустимо, чоловік ненароком каже, що ти трохи погладшала після пологів. Можливо, він не хотів зачепити твої почуття, проте для тебе це стало неймовірно болісною заявою. Ти розлютилася і наговорила йому безліч неприємних речей у відповідь.

Інший приклад, чоловік намагається щосили встигнути і грошей заробити, і, прийшовши додому посидіти з дітьми. Ти ж під час невеликого конфлікту кидаєш образливе «ти нічого не робиш». У чоловіка від образи просто пропадає дар мови, після чого не бажає спілкуватися взагалі.

Рішення.

Найчастіше варто відмовитися від оцінного судження щодо іншої людини, оскільки думка завжди має суб'єктивний характер. Людина може зовсім по-іншому міркувати, робити, намагатися, мислити та відчувати.

Тому важливо вміти спілкуватися один з одним правильно. Для цього є сенс проговорити моменти, які стануть табу для обговорення у вашій сім'ї. Та й уміння трепетно ставитися до партнера дозволить вам зберегти гармонію та любов.

  • Лише виважені дії.

Вчинки не менш важливі у відносинах, ніж слова. Тому всі дії мають бути обдумані. Спільне життя побудоване так: ви «проростаєте, один в одного» своїми думками та почуттями, щокроку рахуєтеся з партнером. При цьому ви залишаєтеся особистістю.

Наприклад, чоловік планує відпустку зі своїми друзями, не обговоривши цей момент зі своєю жінкою. Дізнавшись це, вона відчуває обурення та обурення. Або припустимо, жінка покликала вечерю своїх родичів, поставивши свого чоловіка перед фактом. Однак у нього цього дня запланована ділова зустріч.

Рішення.

Приклади можуть бути абсолютно будь-якими, але висновок проситься лише один. Обговорюйте один з одним усі ситуації та дійте виходячи із загального рішення. Ваше завдання – зберегти мир у сім'ї та зробити ваші стосунки по-справжньому міцними та комфортними.

Як ти встигла помітити дотримуватися чужих кордонів не менш важливо, ніж відстоювати свої. У цьому полягає взаємна робота над відносинами. Незважаючи на те, що жінки та чоловіки різні за природою та психологічними аспектами, абсолютно точно можливо знайти спільні точки дотику зі своїм коханим.

Варто лише зрозуміти, що ви об'єкти одного організму, у вас одна мета. Вибудовуйте свої межі, промовляйте, що вам приносить задоволення, а що навпаки неприємно. Тоді ваше життя одне з одним стане легшим, зрозумілішим і спокійнішим.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua