Індійські імена (чоловічі та жіночі): рідкісні та популярні

Дуже багато індійських імен сьогодні відомі у всьому світі завдяки найвидатнішим зіркам Боллівуду, а також знаменитостям, що мають індійське походження. Але імена на хінді цікавлять не лише мешканців Індії та вихідців з неї – хтось може вибрати таку дитину через красу звучання, хтось із релігійних переконань, а хтось просто бажаючи причаститися до багатої культури цієї дивовижної країни. Ознайомтеся зі списком найцікавіших і найкрасивіших індійських імен.

Амар

Чоловіче індійське ім'я Амар є прямо перекладним словом і на санскриті означає “безстрашний”. Можливо, саме через це значення воно є дуже поширеним у країні та за її межами.

Індійські імена (чоловічі та жіночі): рідкісні та популярні

Чоловіки з цим ім'ям повністю виправдовують його значення – з дитинства вони проявляють себе як герої, схильні захищати слабких і без краплі сумнівів кидатися на допомогу тим, хто її потребує. Амари не культивують своє безстрашність, а тому воно не перетворюється на нерозсудливість навіть у переломні періоди життя.

Анила

Це красиве жіноче ім'я перекладається як “повітря”, “вітер” або “порив вітру”. Не дивно, що воно особливо затребуване і поширене в найпосушливіших і найспекотніших місцях країни, зокрема, штатах пустелі Тар – можливо, називаючи дочок таким чином, батьки сподіваються постійно відчувати поряд із собою свіжість і прохолоду.

Індійські імена (чоловічі та жіночі): рідкісні та популярні

Не варто думати, що у дівчат з ім'ям Аніла вітер у голові, проте вони відрізняються деякою невагомістю та природною рухливістю, люблять подорожувати та завжди відкриті свіжим ідеям. Аніли – великі мрійниці і фантазерки, але вони вміють контролювати свої думки і не живуть лише будівництвом повітряних замків.

Бабур

Напевно, у кожній мові є чоловіче ім'я, що перекладається як “лев”, адже споконвіку батьки люблять нарікати ними синів, сподіваючись, що вони виростуть настільки ж сміливими, сильними і красивими як ця тварина. Ось і індійці не стали винятком, тому тюркське слово “бабур”, що означає “лев”, припало їм до душі. В даний час воно є скоріше рідким, переживши пік популярності приблизно півстоліття тому. Однак маленькі Бабури все ще з'являються у деяких провінційних містечках Індії.

Індійські імена (чоловічі та жіночі): рідкісні та популярні

За характером Бабури такі ж, як і власники будь-яких інших варіацій імені Лев: сміливі, в міру егоїстичні, але при цьому добрі батьки та чоловіки, прекрасні друзі та дуже душевні співрозмовники.

Гіта

Це жіноче ім'я знайоме всім тим, хто встиг застати культовий боллівудський шедевр 70-х років про розлучені в дитинстві дівчата-близнюки “Зіта і Гіта”. У перекладі з санскриту слово “гіта” означає “пісня”, а про любов мешканців Індії до співу та музики окремо говорити не доводиться. Охочі завжди йти з піснею по життю так і називають своїх дочок – Гіта.

Індійські імена (чоловічі та жіночі): рідкісні та популярні

Однак самі володарки імені рідко бувають обдаровані музичними талантами – їм більше подобається слухати та споглядати мистецтво, ніж самостійно його створювати. Найчастіше Гіти норовливі дівчата, які очікують свого “приборкача” – ще більш норовливого чоловіка. З ними важко скучити, тому що в головах у Гіт багато різних ідей і проказ – навіть якщо вони вже жінки у віці.

Девдан

А це індійське ім'я найчастіше дають довгоочікуваним синам, тому що на хінді воно означає “подарунок Бога”. Простіше кажучи, найближчим до нього буде поширене у країнах СНД ім'я Богдан.

Індійські імена (чоловічі та жіночі): рідкісні та популярні

За характером чоловіка з ім'ям Девдан дуже скромні, чутливі та душевні. Вони спокійні, вміють знаходити контакт із будь-якими людьми, але воліють спілкування з одним-двома людьми, уникаючи великих компаній. Найчастіше головне прагнення Девданів – знайти своє кохання і створити велику і міцну родину.

Деві

Красиве індійське жіноче ім'я Деві перекладається з санскриту як “богиня”, а тому протягом багатьох років є одним із найпоширеніших у країні. Індійці дуже люблять обожнювати своїх дочок, особливо якщо сім'я багатодітна, а дочка є молодшою, отже – буде обласканою та розпещеною старшими.

Не дивно, що дівчата на ім'я Деві з ранніх літ знають собі ціну. Вони дуже зарозумілі, самодостатні та дотепні, ретельно стежать за собою і намагаються дивувати та засліплювати всіх навколо. Але завдяки відсутності заздрості до інших, Деві в той же час добрі, щирі, здатні співчувати бідам інших і радіти їх перемогам.

Мадхав

Індійські імена для хлопчиків, що позначають пору року, не завжди даються відповідно до того, коли була народжена дитина. Ось і ім'ям Мадхав, яке перекладається з санскриту як “весняний”, батьки нарікають дітей просто з любові до весни та переродження природи, навіть якщо син народився восени чи взимку.

Індійські імена (чоловічі та жіночі): рідкісні та популярні

За характером чоловіка з ім'ям Мадхав вічні діти – але в найкращому розумінні. Вони вміють радіти дрібницям, люблять рух, уникають лицемірства та уявних досягнень. З ними приємно дружити, тому що Мадхави завжди вміють підняти настрій, скласти компанію чи влаштувати справжнє свято на порожньому місці.

Майра

Імена, що походять із давньоєврейських мов, є рідкістю для Індії, проте Майра – одна з форм імені Марія – прижилася багато століть тому і тепер є традиційною. Перекладається воно як “пані” або “жінка, яка перевершує когось”. Ім'я Майра рідко використовується мешканцями провінційних селищ, але поширене у великих містах.

Жінки з цим ім'ям досить цілеспрямовані незалежно від того, яка у них мета. При цьому наміри Майри завжди будуть добрими, і взагалі в цих жінках є внутрішня чистота, вони сильні і шляхетні від природи.

Падма

Ще одне чудове індійське ім'я для жінок – Падма. З санскриту воно перекладається як “лотос”, а в Індії це дуже шанована рослина як з погляду релігії, так і з погляду промисловості.

Індійські імена (чоловічі та жіночі): рідкісні та популярні

Жінки на ім'я Падма з дитинства “не від цього світу”. Вони ніжні, задумливі, дещо повільні, вміють цінувати красу і не люблять метушитися. Найчастіше вони віддають перевагу професії вдале заміжжя, завдяки якому зможуть жити в абсолютній гармонії зі світом і собою. В іншому випадку вони можуть стати художницями або зробити своїм ремеслом музику.

Радж

Напевно, всім знайоме слово “раджа”, що означає індійських правителів. Чоловіче ім'я Радж походить саме від нього, і перекладається з санскриту як “король” чи “принц”.

Однак чоловіки, які носять це ім'я, зовсім не мають “царських замашок” і навіть не прагнуть лідерства. Можливо, значення імені народжує в цих чоловіках самодостатність, а тому їм зовсім ні до чого доводити оточуючим, що вони особливі, або ж самі в чомусь.

Індійські імена (чоловічі та жіночі): рідкісні та популярні

Тамара

А це індійське ім'я для дівчаток, співзвучне з дуже знайомим нам, утворене від слова “спеція” на санскриті. Мабуть, спеції це ще одна улюблена річ індійців, нарівні з піснями, а тому російські туристи нерідко дивуються, досить чуючи в Індії ім'я Тамара.

Індійські жінки із цим ім'ям люблять традиції. Практично кожну свою дію вони намагаються звірити із загальноприйнятими підвалинами, а якщо з якоїсь причини їх немає, вони обов'язково вигадають нове правило, хай навіть особисто для себе. Незважаючи на це, Тамари вміють жити зі смаком, мають велике серце і легко знаходять друзів.

Чандра

Чоловіче та жіноче ім'я Чандра теж походить із санскриту і перекладається як “місяць”. Любителям радянських книг і мультфільмів про Чебурашку знайомий лев Чандр, через який у російськомовних колах склалася думка, що Чандр – чоловічий варіант імені, а Чандра – жіночий, але це помилка. Обидва варіанти звучать абсолютно ідентично.

Індійські імена (чоловічі та жіночі): рідкісні та популярні

Чоловіки на ім'я Чандра схильні до самотності, споглядання та філософії. Вони люблять мріяти, читати та впізнавати нове. Відкрити свою душу вони можуть часом одній-єдиній людині за все життя – це може бути найкращий друг, брат чи сестра, або щиро кохана жінка.

А жінки із цим ім'ям зовсім іншого складу. Вони яскраві, відкриті і смішні, схильніші до зовнішніх проявів почуттів, ніж до внутрішніх переживань. Часто Чандри – справжні красуні, які вміють вигідно використовувати свою красу та маніпулювати оточуючими.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua