Значення імені Аліса для дівчинки: походження, характер та доля

Значення імені для дівчинки Аліса дарує їй чесність, прямолінійність, вміння постояти за себе та інших. Почуття справедливості та щирість допомагають їй знаходити вірних друзів. Відданість та надійність – головні якості, які вона цінує під час спілкування з іншими людьми. Таке чудове ім'я для дівчинки – Аліса. Значення імені та доля – далі у матеріалі статті.

Походження

Почнемо розглядати значення імені Аліса для дівчинки з історії його походження, а також із давніх легенд. Ім'я певною мірою унікальне, тому що походить від давньонімецького, а не грецького або латинського, як більшість, що використовуються в наші дні. У перекладі воно означає «шляхетна» і є скороченням від «Аделаїди».

Значення імені Аліса для дівчинки: походження, характер та доля

Існує легенда про ім'я для дівчинки Аліса. Вона розповідає про католицьку святу. Вважається, що блаженна Аліса допомагає сліпим та паралізованим. Вона народилася 1225 року в невеликому містечку поряд із Брюсселем. У сім років дівчинка потрапила до стін цистерціанського монастиря, в якому прожила все подальше життя. У двадцять років дівчина захворіла на проказу і була ізольована від інших мешканок монастиря. Хвороба зробила її сліпою та паралізованою, але подарувала багато одкровень. Через п'ять років Аліса померла, а 1907-го була визнана святою.

Камінь-покровитель

Розбираючи значення імені Аліса для дівчинки, розповімо, які мінерали принесуть їй успіх у майбутньому:

 • Турмалін. Символізує любов та надію. Творчим натурам дарує впевненість у собі та стан натхнення, приваблює добробут. Багато залежить від кольору. Так, чорний турмалін захищає від пристріту та негативного впливу. Коричневий дає успіх у переговорах. Синій приносить стан гармонії та прибирає смуток. Рожевий приваблює любов, а зелений може перетворити негативну енергію на позитивну.
 • Сердолік. Дарує впевненість, підвищує настрій, дає захист від негативного впливу та чорної магії та навіть захищає від смерті. Сердолік допомагає перемогти незалежно від масштабів поставленої мети. Якщо камінь вставлений у кільце, він допомагає власнику порозумітися з оточуючими, заспокоїти лють і гармонізувати сімейні стосунки. До одиноких сердець цей мінерал привабить супутника життя.
 • Гірський кришталь символізує скромність та чисті помисли. Приваблює в життя власника радість, відчуття щастя та кохання. Крім того, камінь допоможе позбутися нічних кошмарів, покращить концентрацію уваги, загострить розум, допоможе розвинути інтуїцію та екстрасенсорні здібності.
 • Лазуріт. Позбавляє сильних головних болів, оздоровлює тіло, допомагає при високому тиску та лихоманці. Дає власнику удачу, допомагає досягати намічених цілей, приносить мир і добробут, дарує вірних друзів.

Значення імені Аліса для дівчинки: походження, характер та доля

Колір імені

Алісі захищають такі відтінки:

 1. Помаранчевий. Символізує рух, активність, теплоту, чисті помисли та творчу жилку. «Помаранчеві» – відповідальні та рішучі люди. Разом з тим їх відрізняє позитивне ставлення до світу і подій, що відбуваються.
 2. Жовтий. Це колір життєвої енергії, інтелекту, гострого розуму та раціонального мислення. “Жовтих” відрізняє твердий характер, як і “помаранчевих”: у них є одна та сама здатність рішуче діяти. Вони практичні та вміють відокремлювати другорядне від важливого. Ці якості допоможуть Алісі реалізуватися як економіст або вчений.
 3. Фіолетовий. Ім'я з таким забарвленням дає своєму власнику здатність глибоко міркувати та тонко відчувати інших людей. З «фіолетових» виходять чудові психологи. Колір дає їм унікальну здатність жити для когось, а не лише заради власних інтересів. Таких людей відрізняє чуттєвість та влюбливість. Вони ідеалісти, які вірять у добро і те, що краса може врятувати світ. Часто їхні емоції беруть гору над здоровим глуздом. Чутливість та любов до філософії роблять «фіолетових» не надто щасливими на сімейному фронті.

Значення імені Аліса для дівчинки: походження, характер та доля

Темперамент та особливості поведінки

Характер цієї дівчини багато в чому визначає сезон народження:

 • Значення імені Аліса для дівчинки, народженої взимку, пов'язане з імпульсивним, вибуховим характером та підвищеною емоційністю. Вона дуже норовлива і категорична в судженнях. Вона завжди має власний «кодекс честі». Характер цієї дівчини манить і відштовхує одночасно.
 • Повна їй протилежність – весняна Аліса. Вона поступлива, не вміє наполягти на своєму, через що згодом страждає її життя. Вона надмірно прислухається до чужої думки і будує своє життя за вказівкою.
 • Нечуване везіння – ось що відрізняє літню Алісу від інших людей. Вона легко справляється з усіма труднощами. Бере активну участь у всьому, що відбувається навколо. Вона – м'яка, весела, товариська. Такі якості допомагають їй залишатися позитивним та робити життя яскравим.
 • Осінню Алісу відрізняє гострий розум, привабливість, надійність та безкорисливе ставлення до оточуючих. Вона діє, виходячи із прагнення допомогти іншим людям. При цьому вона ніколи нічого не попросить натомість. Вона дуже гостинна, головними якостями в людях, необхідними для побудови стосунків, вважає чуйність та доброту.

Значення імені Аліса для дівчинки: походження, характер та доля

Аліса у православній традиції

Російські віруючі можуть бути засмучені. Церковне значення для імені дівчинки Аліса у православ'ї відсутнє. Воно згадується лише у католиків. Іменини Аліса відзначає кілька разів на рік:

 • у грудні, 16 та 29 числа;
 • 9 та 22 січня;
 • 15 червня.

Повне ім'я, скорочене та ласкаве

Не кожна дівчина може похвалитися такою кількістю іменоформ, у тому числі взятих з інших імен. Скорочення імені Аліса:

 • Лисиця, з наголосом на другий склад;
 • Алісонька;
 • Аліска;
 • Аля;
 • Оленька;
 • Алісюша;
 • Алюня;
 • Альочка;
 • Еліс.

Значення імені Аліса для дівчинки: походження, характер та доля

Тварина-талісман

Ім'я для дівчинки Аліси опікується кішкою. Ця тварина з давніх-давен вважалася символом родючості і царственності. Існувало повір'я, що кішки здатні боротися зі злими духами та виганяти їх. У християнстві ж, навпаки, цим звірам приписують дружбу з темними силами.

Друга тотемна тварина Аліси – короп. В азіатській культурі ця рибка є дуже шанованим символом, поряд з лотосом. Короп – символ удачі та сімейного благополуччя.

Дитинство

Що означає ім'я Аліса для дівчинки? Воно зробить свою господиню загальною улюбленицею, інакше й не може бути. Маленька Аліса дуже товариська та відкрита. Вона може з будь-ким знайти спільні теми для розмови. Привертаючи увагу оточуючих, вона може собі схитрувати. Дружить вона в основному з хлопчиками. Вони здаються їй чеснішими, ніж однолітки своєї статі.

Значення імені Аліса для дівчинки подарувало їй загострене почуття справедливості та прагнення захисту слабких. Брехня дівчинка категорично не переносить. У школі вона поводиться з активного боку. Аліса – лідер, який може поєднати людей навколо себе. Взагалі, за своєю природою вона дуже цікава. Значення імені Аліса дівчинці дає дуже стійкий характер із раннього дитинства, але для неї важливо зуміти скласти гармонійну картину світу. У ній має бути і романтика, і кохання, і добро, і справедливість.

Значення імені Аліса для дівчинки: походження, характер та доля

Характер у юності

Розглянемо, як значення імені Аліса для дівчинки проявляється у міру її дорослішання. Вона міцно стоїть ногами землі, але вміє мріяти. Для досягнення власної мети вона часто користується вродженою чарівністю. Друзі люблять її за особливий шарм, уміння посміятися з себе і гострий розум. У ній є рідкісна здатність щиро, без найменшої заздрості дивитись на успіхи інших людей та радіти разом із ними. Значення імені дівчинці Алісі подарувало вірність принципам та впевненість у власних силах, тому всіх своїх цілей ця дівчина досягає без особливих зусиль. Вона буває самозакоханою і тягнеться до всього містичного та незвичайного.

Аліса висуває до інших високі вимоги. Іноді це дратує її оточення, але й до себе вона ставиться так само суворо. Дівчина не збирає образ і здатна пробачити багато, крім того, що вважатиме за зраду.

Зрілий вік

Значення імені дівчинки Аліса у дорослому віці робить її сильною особистістю. Вона вперта, рішуча і справедлива, але не визнає власних помилок, тому чекати, що вона вибачиться перед першою, марно. Разом із сильним характером у Аліси приголомшлива зовнішність, вона дуже жіночна. Таке поєднання дуже подобається чоловікам. Та й взагалі, багато хто з них мріяв би бачити Алісу своєю супутницею, і не дарма. У ній поєднується прагматичність, охайність, чарівність, об'єктивність у судженнях та ощадливість. Порожні витрати та прагнення купити якнайбільше – не для неї. Аліса бере в будинок тільки потрібне.

Незважаючи на свій розум та привабливість, ця жінка часто залишається на самоті, у неї не так багато друзів. Все тому, що вона дуже прямолінійна за вдачею. Зовні скромна і спокійна, вона приховує в собі сталевий стрижень. Вона потайлива і не показує своїх почуттів, її-справжню знають лише найближчі люди.

Значення імені Аліса для дівчинки: походження, характер та доля

Кохання та шлюб

Розглянемо, що означає ім'я для дівчинки Аліса для кохання та сімейних стосунків. Дівчина виростає у закохану жінку, яка вміє приймати залицяння чоловіків, фліртує та кокетує. Шанувальники завжди говорять їй безліч компліментів і намагаються догодити. Але всерйоз захопитися вона може лише надійним, сильним чоловіком із непростим характером. Їй потрібна пристрасть та море емоцій.

Сама Аліса романтична і мріє про таке кохання, про яке пишуть у книгах. Вона має незалежну натуру, тож зв'язувати себе узами шлюбу вона не поспішає. Романи, які нічого не дають, крім пристрасті, відбивають у дівчини полювання вступати у взаємини. Вона шукає не просто чоловіка, а захисника, лицаря. При виборі супутника її не цікавить матеріальна сторона життя. За надійність, глибоке почуття любові та можливість бути слабкою вона здатна пройти через усі тяготи. Дівчина вважає, що справжні стосунки можна побудувати лише на довірі один до одного та чесності, а от зради ніколи не пробачить.

У статті наведено лише найзагальнішу інформацію про походження та значення імені Аліса для дівчинки та її долю в міру дорослішання. Потрібно пам'ятати, що залежить від виховання і оточення, тому прогноз може відрізнятися.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua